Model, Renk, Son Yılın Trendleri, Halı, Perde, Koltuk Derken Kafanız Çok mu Karıştı? Yeni Fikirlere Açık mıyız? Hadi Biraz Fikirlerimizi Harmanlayalım

Salon Mobilyası Modelleri ve Seçimi Plan yapın, salonunuzun ölçüsü mobilya boyutları için hayati önem taşır. Örneğin: Salonunuzun ölçülerini kabataslak bir kağıt üzerine yaza bilirsiniz, ya da çizebilirsiniz, inanın eşya gelince salonda neyi nereye koyacağınızı düşünmekten daha kolay olacaktır.

Salon ölçüleriniz elinizdeyken model seçmek daha kolay olur. Beğendiğiniz modelin salon ölçülerinize uymaması sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu yüzden elinizdeki ölçü ve alışveriş planı sizin için yardımcı bir unsurdur.

Salon mobilyalarının plan ve çizimini yaparken salonda kullanacağımız bütün öğeleri bu planda değerlendirmeliyiz. Masa sandalye sehpa orta sehpa bunlar salonumuzda yer işgal eden öğelerdir. Salon dekorasyonumuzu tamamlayıcı aksesuarlar da bu değerlendirmeye alınmalıdır.

Renk konusunda oldukça özgür seçeneğe sahipsiniz. Günümüzdeki birçok mobilya ve koltuk mağazası renk kartelleriyle sizlere renk seçme şansı tanımaktadır. Bu seçenekler renkle birlikte mobilya ve kumaşın dokusunu seçme şansıda tanır.

Halı perdede çemberi geniş olduğu için mobilya ve koltuk takımınızı seçmek salon mobilyaları konusun da ki en büyük adımdır.

Koltuk seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden biride kaliteli ve konforlu olmasıdır. Diğer yan elementlerde bütçenize daha uygun ürünler seçmenizin bir mahsuru yoktur. Misafirlerimizi ağırladığımız masa ve sandalyemizin ya da aksesuarlarımızın aydınlatmalarımızın biraz daha ucuz olmalıdır. Diğer unsurlardan kıstığımız miktarı koltuğumuzu kaliteli almakla değerlendirebiliriz.

Stiliniz Tarzınız Belli mi? Onu da Belirleyin

Stiliniz tarzınız belli mi? Onu da belirleyin. Belirleyin ki binlerce seçenek arasından bazılarını eleme şansınızı yükseltin. Salonunuzun tarzını belirlerken salonda geçirdiğiniz zaman dilimini de değerlendirmeye almalısınız. Eğer günlük kullanım için salonunuzu tercih ediyorsanız konforlu alternatifleri değerlendirmekte yarar vardır. Salon mobilyası kullanma sıklığınız misafirden misafire ise daha çok dekoratif tasarımlar düşünebilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Sıcak Soğuk Renk Tasarımları

Mobilya seçenekleri arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Bu seçenekler içinden elbet tarzınıza ve bütçenize uygun bir model bulacaksınız. Bu seçeneklerden bazıları: County, geleneksel, avangart, bohem, rüstik, resmi, spor ve modern, romantik, çağdaş, elektik, Akdeniz esintileri şeklinde bir çok modeldir.

Salon Mobilyası Seçim Alternatiflerini Değerlendirin

Bu modellere karar verirken çağımızın kolaylıklarından internet üzerinden çeşitli seçenekleri değerlendirebilir kendi salonlarınızın tarzını planlayabilirsiniz. Günde birkaç mağaza gezme sınırınız varken internette onlarca mağazayı oturarak gezebilirsiniz. İnternet üzerinden belirlediğiniz mobilyaları yerinde de gidip inceleme olanaklarınızda vardır.

Seçtiğiniz koltuk takımlarının masa sandalye ünite ve sehpa takımı seçeneklerini de salonunuzun boyutlarına göre değerlendirebilirsiniz. Özgür bir ruhla salon mobilyası kombinasyonlarını kendinizde yapabilirsiniz. Tasarımcı bir ruha sahipseniz neden olmasın.

Renk Kartelleri Sizin İçin Renkte Sınır Tanımayın

Mobilya rengi seçerken zeminin zıttı bir renk seçerseniz mobilya ve zemin döşemeniz ayrıca dikkatleri üzerine çekecektir. Zemin ve duvar tavan rengi bir bütün olursa salonunuz daha ferah ve aydınlık görünecektir.

Odak duvarınız eğer televizyon köşeniz ise salonunuzun tarzına uygun bir duvar konsolu ya da tasarım bir alçıpan televizyon ünitesi ile salon şıklığınızı kullanışlı boyutta arttırabilirsiniz. Büyük bir orta sehpayla moderni, altın varaklı işlemelerle zenginliği, renk geçişleriyle spor şıklığı bol ahşap kullanımıyla  rüstik salonları tasarlayabilirsiniz.

NASIL SEÇİLİR?

Ev dekorasyon ve tasarımlarında doğru seçim nasıl yapılır? Detaylı bilgiler ve görseller için giriş yapınız.

GaleriSalon mobilyaları ve dekorasyonu adına daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda vermiş olduğum adresleri kullanarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

İLGİLİ BAŞLIKLAR:mobilya, tv ünitesi, masa, koltuk modelleri,