Avangart Stil Yemek Odası

Son yıllarda sık sık karşımıza çıkan avangart dekorasyon tarzı ve bu dekorasyonda kullanılan mobilyalar nelerdir? Avangart yemek odalarının özellikleri. Bu makalemizde en popüler dekorasyon akımlarından biri olan avangart dekorasyon ve avangart mobilyalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz!

Avangart Stil Yemek Odası – Fransızca kökene sahip yenilikçi ve öncü anlamına gelen avangart, geçmişi günümüze taşıyarak bize nostalji hissini yaşatan, özellikle son yıllarda fazlası ile tercih edilen en popüler dekorasyon akımlarından birisidir. Mobilyaların çok büyük rol oynadığı, aynı zamanda modern ve klasik tarzın başarılı birleşmesi olarak tanımlandığı avangard stil dekorasyonlar oldukça gösterişli ve büyüleyicidir. Genel olarak dönem mobilya iskeletleri baz alınarak ve günümüz modasına uygun kumaşlar seçilerek tasarlanan bu dekorasyonlarda, daha çok zenginlik, şıklık ve zarafet ön plandadır. Doğru seçimlerle oluşturulan avangard tarz dekorasyonu; salondan oturma odasına, yatak odasıdan mutfağa veya banyoya kadar evin her alanında kullanabilmeniz mümkündür. Modern çizgilerin ve klasiğin esintileri ile lüks evlerin adeta vazgeçilmezi haline gelen avangart stil yemek odaları, hem modern yapılara retro dokunuşlar katmak hem de cesur tarzınızı yansıtabilmek adına en doğru seçimlerdir.

Sade bir dekorasyonun zıttına farklı mobilyalar, dekorasyon ürünleri ve renkler kullanılarak yapılan modern ve farklı dekorasyonlar olan avangart dekorasyonlar, klasik ev dekorasyonlarında kullanılmayan her ögenin kullanıldığı evlerdir. Ülkelere göre farklılık gösteren avangart stil dekorasyon tipleri, ülkemizde çok ağır ve gösterişli tarzın öncülüğünde gelişmiştir.

Hiç şüphesiz son derece gösterişli ve ağır motiflerle bezeli olan bu mobilyalarda; altın işlemeli, varaklı, parlak taşlar, pırlanta görünümlü vazolar v.b gibi gösterişli ürünler, günümüz modern zamanlarının avangard eşyaları olarak kabul edilmektedir. Daha çok mor, kırmızı, siyah gibi koyu ve güçlü renklerin tercih edildiği bu mobilyalar, ahşabın en gösterişli hallerinde kullanılır.

Yemek odaları pek çok insan için hem keyif alınarak aile ile zaman geçirilen, hem de misafirlerin ağırlanarak hoş sohbetlerin yapıldığı evin en çok anısına sahip özel alanlarıdır. İyi ve doğru tasarlanmış yemek odaları kolay kullanımı, eşsiz özellikleri ve şıklığı ile insana keyif verir. Bu yüzden bu kadar özel olan yemek odalarının tasarımı ve seçimi de oldukça önemlidir. Ayrıca akıllıca kurgulanan yemek odası dekorasyonları, evinize gelen misafirlerinizinde beğenisini kazanarak, evdeki diğer mobilya ürünleri ile uyumlu görünür.

Yaşam alanınızda klasik detaylı bir dekorasyona sahipseniz, avangart klasik yemek odası mobilyaları kullanarak mekanınızda hem bütünlük oluşturur hem de evinizin ihtişamını arttırırsınız. Burada önemli olan şey alanınızı güzel göstermesi ve yer kaplamaması için doğru parçaları doğru alanlara yerleştirmek ve kaliteden ödün vermeyeceğiniz mobilyalar kullanmak olacaktır.

Avangart Yemek Odası Modelleri

Modada ve dekorasyonda standart kalıpların dışına çıkan, yenilikçi tasarımlar olan avangart yemek odası takımları deformeye karşı da dayanıklıdır. Klasik işlemeler, dikkat çekici detaylar ve modernize çizgiler bu tasarımın öne çıkan hatlarını oluşturur. Salonlarında klasik yemek odası takımlarının şıklığından ve zarafetinden vazgeçemeyen ancak çok oymalı klasik modelleri kullanmak istemeyenler için tasarlanan bu mobilyalar, el işçiliği ile doğal ahşaptan üretilir.

Bu stili uygulamaya karar verdiğinizde, kalabalık görünümden uzaklaşarak tüm dikkatleri avangart mobilyalara çekebilir ve misafirlerinizi etkileyebilirsiniz. Ayrıca avangard yemek odası modelleri evinizin doğal atmosferi ile uyum yakalayacak çizgilere sahip ürünleriyle de dikkat çeker. Yemek odası aksesuarlarıyla zengin mekanlar dekore edebileceğiniz bu modellerle, evinizi cazip kılarak misafirlerinizin gözlerini kamaştırabilirsiniz.

Avangart Yemek Odası Çeşitleri

Bilhassa oturma odası veya salonlar için her zaman ön plana çıkan farklı model ve tasarım kapsamında üretimleri gerçekleştirilmiş olan avangard yemek odası çeşitleri, odaların köşelerine göz alıcı bir şıklık getirir. Ayrıca yeni nesil tasarımları ile birlikte daha özgün bir izlenim uyandırmasının yanı sıra, hem göz yormayan ve konforlu bir kullanım imkanı hem de kişisel tercihler kapsamında seçim şansı da sunar. Üstelik tüm farklı parçaları ile muhteşem bir bütünlük oluşturarak, mekanlarda uyumlu bir görünüm sağlar.

Kişisel tercihlere göre yemek masası ve sandalye çeşitleri başta olmak üzere, konsol ve ayna ile beraber daha birçok farklı parça da, yine avangard yemek odaları seçenekleri dahilinde elde edilebilir. Rengarenk tasarımları ile hazırlanmış çeşitlerinin yanı sıra özellikle son yıllarda ahşap tarzı modelleri ile dikkat çekmiş olup, mekanlarda hem daha sıcak ve samimi bir izlenim uyandırır hem de daha zengin bir görsellik kazandırır.

Özellikleri

 • En önemli özelliği; hiç şüphesiz son derece gösterişli ve ağır motiflerle bezeli olmasıdır.
 • Koyu renklerin sıklıkla tercih edildiği avangart tarzı dekorasyonlarda; varaklı, parlak taşlı, pırlanta görünümlü vazolar v.b gibi gösterişli eşyalar kullanılır.
 • Çizilmelere karşı dayanıklı olan bu ürünler; büyük evlerin kullanabileceği boyutlarda da tasarlanabilir.
 • Göze oldukça hitap etmelerinin yanı sıra; son derece konforlu ve kullanışlıdır.
 • Yemek masasının büyüklüğü ve sandalyelerin sayısının talebe göre değiştiği takım içinde; konsol, konsol aynası, yemek masası ve sandalyeler bulunur.
 • Geleneksel çizgiler taşıyan motifleri ile; lüks ve asil bir görünüm sunar.
 • Yemek odası mobilyaları; şık, zarif, rahat ve göze hitap eden modellerden oluşur.
 • Yemek odaları; hem daha rahat yemek yemeyi sağlar hem de insanları bir arada tutarak sohbet ortamını pozitif anlamda etkiler.
 • Avangart, modern, country, lake, klasik ve ahşap olarak tasarlanan yemek odası takımı; birçok kategoriye ayrılır. ayrıca her birinin kendine has tasarımı ve modelleri bulunur.
 • Düşünülerek tasarlanan fonksiyonel ve şık avangarde yemek odaları; kusursuz bir uyuma sahiptir.
 • Avangarde yemek odaları modellerinde kullanılan masa modelleri; yeni sezonda ayarlanabilir mekanizmaya sahiptir.
 • Daha çok misafir ağırlamanız ve eşyalarınızda üst düzey kullanıma ulaşabilmeniz için; konsol iç bölmeleri geniş tutularak, çekmece detayları ile desteklenmektedir.

NOT: Avangart yemek odaları çok fazla el emeği barındırdığı için fiyatları yüksektir. Seçilecek modele ve takımın büyüklüğüne göre fiyatlarda değişkenlik gösterir. Ancak her bütçeden insanın kullanabileceği çeşitlilikte üretilir.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”Yeni Trend Masif Mobilyalar” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: avangart yemek odası,avangart yemek odası çeşitleri,avangart yemek odası modelleri,klasik yemek odası mobilyaları,avangart yemek odası takımları,yemek odası dekorasyon,avangart eşya,avangart stil dekorasyon,klasik ev dekorasyonu,modern avangart,avangart mobilya,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir