Salon-aksesuraı-nasıl-seçilir-kapak

Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Salon Aksesuarı Seçerken Yeni Fikirlere Açık mısınız? Birlikte Salon Aksesuarları Kombinasyonu Yapalım mı?

Salon aksesuarları nasıl seçilir konusunda sizlere biraz yardımcı olmak istiyorum. Salon aksesuarı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Salondaki tarzımızı ne ve hangi renkler belirler? Aksesuar adı altında hangi eşyalarımız bulunur? Tarzımızı ne belirler?

Gösterişli Az Sayıda Aksesuar Seçenekleri

Salon aksesuarı olarak seçenekler oldukça artmış bu yüzden seçimde zorlaşmıştır. Ne var ki her tarzda her stile uygun aksesuar seçeneği olması kafaları daha çok karıştırıp insanları yanlışa yöneltebilmektedir.

Bu yanlışı ortadan kaldırmak adına yapılacak şeylerin başında salon dekorasyonuna uygun  aksesuarlar seçmektir. Koltuğa, duvar kağıdına, zemine, hatta evin ışığı aldığı yöne dahi dikkat edilmelidir.

Salonlarınızda Renkli Aksesuar Dikkat Çeker

Salon aksesuarları çemberine aldığı malzemeler geniştir o yüzden seçimler dikkatli olmalıdır.

İlk olarak salonumuzun tarzını belirlemeli ondan sonra ona uygun salonumuzun yıldızı olacak aksesuarı seçmeliyiz.

Salonumuzun tarzı belirlendikten sonra aksesuar seçimi de az çok belirlenmiş olacaktır.

 Salon aksesuarı seçerken biraz cesur olmalıyız. Yıldız parçayı seçerken büyük rüstik bir saat seçebiliriz mesela. Bundan sonra seçeceğimiz salon aksesuarları da onun çevresinde bohem ve rüstik aksesuarlar eşliğinde güzel bir bütünlük yaratabilir.  

Aksesuar Olarak Bir Star Parça Belirleyin

Salon dekorasyonu öyle hassasiyet isteyen bir konudur ki bazen pahalı çok şık bir koltuğun salona veremediği havayı küçük bir heykelcik verebilir. Detay, itina, düzen ve tarz gerektirir.

Salon aksesuarları nasıl seçilir, nelere dikkat edilmelidir birlikte bakalım mı ne dersiniz?

 • Öncelikli işimiz tarzımızı belirlemek. Avangart, modern, rüstik, konforlu ya da resmi. Sizlerin evindeki mobilyanın tarzı uygun gelişir bu seçenek. Birini seçip yıldızınız olan aksesuarı da ona uygun seçe bilirsiniz.
 • Aksesuar seçerken bunu da alayım bir yere koyarım düşüncesiyle alışverişten kaçınmalısınız. Tarzınızın dışında aldığınız her aksesuar size yük teşkil eder.
 • Bütçe değerlendirmesi yaparak gerekli olan malzemelere öncelik vermelisiniz. Liste yaparak önceliği ihtiyaç listesine göre belirlemelisiniz. Bu sayede bol aksesuar seçeneği sizi o kadarda etkilemeyecektir.
 • Salonlarınızda özgün rahat ve şık aksesuarlar bulundurmalısınız.
 • Aksesuar da renk seçimi yaparken parke ve aksesuarı koyacağınız zeminden farklı bir  renk seçmelisiniz aksi halde objeniz dikkat çekmeyecektir. Salonunuza renk ve enerji katmalısınız.
 • Perde, halı, duvar kağıdı  mobilya derken her şey uyum içinde olmalı. Bu kombinasyon aksesuarla hareketlendirilmelidir.
 • Eskiden de kullanılan vitrinler yerine duvar konsolları, zarif televizyon üniteleri, tasarım olan alçıpan televizyon üniteleri, raf sistemleri gibi bir seçenekten biri kullanılmalıdır.
 • Duvar kağıdı seçimi de önemlidir. Salonda çerçeve ve tablolar gene salonun tarzına uygun içerikleri ve rengi duvar kağıdıyla zıt renkler taşımalıdır.
 • Salonumuzda ekstra yaşam enerjisi istiyorsak akvaryum ve çiçek bunun için harika seçeneklerdir.
 • Günümüzde moda olan teraryum   yöntemiyle yetiştirilen çiçekler ve içinde kullanılan minik objelerle masa ve orta sehpalarınıza toprağın anerjisini verebilirsiniz.  Bakımı oldukça kolay ve egzotik aksesuarlardır.
 • Salon aksesuarı olarak eski bir sallanan sandalye ve pelüş bir halı size rahatlık aşılayacak karşısına koyduğunuz eski bir gramofonla rüstik şıklık kazanacaksınız.
 • Avangart altın varaklı tarzı seviyorsanız içi boş altın varaklı çerçevelerle üçlü koltuğunuzun üst duvarını süsleyebilirsiniz. Damas desenli perdeler göbekli halılar ve gold objeler kullanabilirsiniz.
 • Yan yana kullandığımız objelerin boyutları zıt olmalıdır asimetrik enerji salonunuza iyi gelecektir.

Salon aksesuarı fikirleri konusunda sizlere naçizane bu maddelerle yardımcı olmaya çalışmakla birlikte salon akssurları ve dekorasyonu konusunda bir iç mekan tasarımcısından da yardım alabilirsiniz. Aksesuar seçmek maliyetli  detaylı bir iş olmakla birlikte çokta zevkli bir iştir. Seçimlerinizi yukardaki  verdiğim detaylara uygun seçerseniz sizde salonunuzun bir iç mimarı olabilirsiniz. Neden olmasın.

NASIL SEÇİLİR?

Ev dekorasyon ve tasarımlarında doğru seçim nasıl yapılır? Detaylı bilgiler ve görseller için giriş yapınız.

Salon aksesuarları ve dekorasyonu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıdaki adreslerden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz

İLGİLİ BAŞLIKLAR: salon aksesuarı fikirleri, doğru aksesuar seçimi, tasarım salon aksesuarları, zarif aksesuarlar

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.