Teras Kapama Fiyatları

Teras Kapama Fiyatlarımızı Güncelledik! Muhteşem teras katlar yaratıyor ve yaşatıyoruz. Sizlere kaliteli teras kapatma tasarımları ve uygulamaları ile geliyoruz. Hızlı, güvenli, kullanışlı ve garantili teras kapatmalar bizim işimiz. Bu sayfamızda toplama bilgiler değil, profesyonellerden gerçek ve güncel bilgiler alacaksınız. Teras kat kapatma fiyatları sayfamızın sonuna geldiğinizde, sizlerde kendi maliyet hesabınızı kolaylıkla yapabileceksiniz.

2023 Teras Kapatma Modelleri ve Fiyatları

Birbirinden farklı tasarımları, malzemeleri, imalat ve uygulamaları kapsayan farklı teras kapatma şekilleri mevcuttur. Her birinin fiyatlarıda bunlara paralel olarak farklılıklar gösterir. Tüm teras kapatma modelleri hakkında sizlere m2 birim fiyatları hakkında şimdi bilgiler vermeye başlayalım.

Teras Kat ModelToplam Fiyat
Basit Ahşap Teras Kapatma1.600 TL / m2
Ahşap Ters Tavan Teras Kapatma2.250 TL / m2
Alçıpanlı Ahşap Teras Kapatma3.250 TL / m2
Düz Ahşap Tavan Teras Kapatma2.150 TL / m2
Havuzlu 3 Boyutlu Ahşap Teras Kapatma3.425 TL / m2
Çelik Profil Teras Kapatma, Sandviç Panel Çatı2.900 TL / m2
Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı3.600 TL / m2
Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı, Alçıpan Tavan3.950 TL / m2
Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı, Alçıpan Led Havuzlu Tavan4.150 TL / m2

ÖNEMLİ: Teras kapatma fiyatları, maalesef sürekli değişen malzeme maliyetleri sebebiyle sürekli artmaktadır. Sayfamızı paylaştığımız bu tarih aralığı için (21.07.2023) geçerli teras kapatma fiyatlarıdır. En güncel ve net fiyatlarımız için bizimle iletişime geçiniz.

Peki yukarıda belirttiğimiz tera skapama fiyatlarına neler dahil değil?

 • Malzeme + İşçilik olarak teras kapatma fiyatları tablomuz hazırlanmıştır.
 • Teras Kat Kapatma Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
 • Cam balkon kapatma sistemleri ayrıca ölçülür ve hesaplanır. Fiyatlara dahil edilmemiştir.
 • Teras kapatma fiyatları sayfamıza abone olarak güncel gelişmelerden ve maliyetlerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Örnek Teras Kapatma Projemiz

Sıkça Sorulanlar

Teras kapatmaları hakkında bizlere sıkça sorulan sorulardan bir kaç tanesini cevaplamak istiyorum. Başlayalım.

Soru: En çok yapılan teras kapatma hangisidir?
Cevap: Aslına bakarsanız bunun cevabı tamamen sizin bütçenizle alakalı. Ama bizim en fazla yaptığımız teras kapatma şekli, çelik kargas ve şingle çatıdır. Katlanır sürgülü cam balkon sistemi ilede içeri mekan haline getiriyoruz. Alt çatı tavanını ise alçıpan asma tavan yaparak led ve spot aydınlatmaları yapıyoruz. Böylelikle hem modern bir teras kat oluyor, hemde dairenin kullanım alanını büyütmüş oluyoruz. Son zamanlarda teras kata şömine yapmak artmaya başladı. Her iki teras kattan bir tanesine şömine de yapıyoruz.

Soru: Ortalama 50 m2 bir teras katın yapım süresi ne kadar?
Cevap: Yaklaşık 20 günde bitiriyoruz. Tabi ki bu hava şartlarıyla da alakalı. Cam balkonda yapılacaksa, cam balkonun imalat ölçüsünün net alınabilmesi için çelik kargasın bitmesi gerekiyor. Cam imalatını bazen fabrikalar 20-25 gün atabiliyorlar. O zaman iiş teslim süremiz artabiliyor.

Soru: Çatıyı kaldırıp teras kat haline getirebilir miyiz?
Cevap: Bunun için tadilat projesi çizdirmek ve belediyenin ilgili bölümlerinden gerekli izinleri almak gerekli. Zevkimize göre onaylanmış projeyi değiştiremiyoruz maalesef. Bu konuya detaylı olarak web sitemizde değindik ve gerekli açıklamaları yaptık. Ziyaret ederek tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Merak edilen bir kaç sorunuza cevap verdikten sonra sizleri muhteşem teras kapatma modelleri ile başbaşa bırakıyorum. İzlerken büyük keyif alacağınızdan eminim.

Modern teras katlar yaratıyor ve yaşatıyoruz. Teras kapatma ihtiyaçlarınız için bizden hızlı ve kolay fiyat teklifi alabilirsiniz. Biz profesyoneliz. Daha fazla bilgi ve detay için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Teraslarınızı kapatırken azami ölçüde dikkat etmeniz gereken kural ve kaideler olduğunu az çok hepiniz biliyorsunuzdur. Kapatacağınız teras kat ister dubleks bir evin terası olsun, ister 20. Katta bulunan dairenin terası olsun sağlamlık hayati önem taşımaktadır. Çok kuvvetli rüzgârlı günlerde yıkılan ve uçan terasları haberlerde mutlaka izlemişsinizdir veya duymuşsunuzdur. İşin parası pulu, kaybedilen zaman ve emekleri bir tarafa, Allah muhafaza ölümlerle sonuçlanabilir. Peki neden yıkılıyorlar veya en küçük bir rüzgârda neden hasar görüyorlar? Sizleri bu konuda kısaca aydınlattıktan sonra fiyatlara geçmek istiyorum. Yoksa benim vereceğim fiyatların yarısına bile teras kapatmalarınızı mal edebilirsiniz. Ama can güvenliğinden, sağlamlıktan ve kaliteden ödün vereceksiniz bunu sakın unutmayın.

1-) İşi ustasına verin. Kaynakçınız çok iyi olsun. Tasarım, proje, hayaller beklentiler, kullanılacak malzeme cinsleri ve kaliteleri ne kadar üst sekment olursa olsun… Eğer kaynakçınız işin ustası değilse hepsi çöp. Ekmeği ekmekçiye verin, 3 kuruşta fazla verin. Korkmayın. Gerçi günümüzde artık gerçek usta parmakla gösterilecek kadar az. Çünkü artık çırak yok. Çırağın olmadığı yerde usta yetişmiyor. Bu ayrı bir video konusu. Maalesef çıraksızlık, işinde profesyonel ve disiplinli olan bizler gibi ustaların kanayan yarası. İşin ustasını, erbabını tercih edin. Birinci kuralımız bu.

2-) Doğru malzemeleri kullanın. Bu konuda bir mimardan veya işin ustasından mutlaka destek alın. Bazı müşterilerim, bana ulaşmadan önce eline kâğıt kalemi alıyor başlıyor terasını çizmeye, tasarlamaya. Kullanılacak malzemeleri bile çizimde gösteriyor. Günlerce haftalarca plan yapıyor. 😊 Bu çok yanlış. Teras kapatmaları çok önemli ve tehlikeli bir iştir. Nerede hangi malzemelerin nasıl kullanıldığı, nereye sabitlenecekleri, nereye ve kaç adet makas yapılacağı, yalıtım için hangi malzemenin nasıl uygulanacağı gibi bir çok konu mühendislik konusudur. Ciddi anlamda tecrübe ve deneyim gerektiren ustalık konusudur. Teras kapatmaları maliyeti bir kenara, direkt canınızla alakalı olan oldukça önemli ve yehlikeli çalışmalardır.

Bu iki çok önemli konuya değindikten sonra, artık teras kapatma fiyatlarına geçebilirim.

Ben teras kapatmalarını, kullanılan malzemelere ve uygulama şekillerine göre farklı isimlere ayırdım. Şimdi, her bir teras kapatma modeli hakkında görseller ve m2 maliyetlerine ayrı ayrı göz atalım.

Ahşap Teras Kapatmalar: Tamamen ahşap kereste dediğimiz silinmiş tahtalarla yapılan teras kapatma modelleridir. Bu teras kapatma uygulamalarında çelik kullanılmaz ve tamamen ahşaptır. Sadece üst kaplamalarında şingle veya kiremit kullanılır. Farklı dekorasyon uygulamaları yapılabilir. Görsel ve doğal görünümü sayesinde oldukça tutulan bir teras kapatma şeklidir. Uzun ömürlü ve sağlamdır doğru yapıldığında. Standart bir ahşap teras kapatmanın maliyeti malzeme + işçilik anahtar teslim m2 maliyeti 3.500 TL den başlamaktadır. Bunun içinde tüm ahşap uygulamaları, yalıtım, yağmur olukları, alt lambri kapatmaları, üst çatı kaplaması ve vernik uygulamaları dahildir.

Sandviç panelli çelik profil kargas teras kapatma: Bu teras modelinde ahşap hiç kullanılmaz ve tamamen çelik profillerle yapılır. Üst çatı kaplama malzemesi olarak bina renklerine uygun çatı kaplama malzemesi olan sandviç panel kullanılır. Yine yalıtım, oluklar, sandviç paneller, çelik profiller, malzeme ve işçilikler dahil olmak üzere size m2 maliyeti 2.900 TL olacaktır. Sandviç panel tercih edilmesinin başlıca sebebi tek parça ve hafif malzeme olduğu içindir.

Çelik profil kargas ve şingle çatı teras kapatmalar: Bu teras kat kapatma modelinde yine çelik profiller kullanılır. Üzerine osb, osb üzerine mebran, mebran üzerine ise yapıştırma ve çakma sistemiyle uygun renkte şingle çatı kaplama malzemesi kullanılır. Çatı altından ise 5’lik taşyünü yalıtım malzemesi, onunda altına ise alçıpan asma tavan yapılır. Malzeme + işiçilik anahtar teslim m2 maliyeti 2.750 TL dir.

Bir Kaç Teras Kat ve Veranda Kapatma Projemize Göz Atın

kış bahçesi veranda1
teras-kapatma-modelimiz

Teras kat, balkon veya verandalarını kapatmak isteyenlere, konuya tamamen hakim bir firma olarak bir çok önerimiz ve tavsiyelerimiz olacak. Farklı teras kat dekorasyonları ve uygulamaları ile her zaman yanınızdayız. Hemde çok uygun fiyatlarımızla.

Ayrıca bakınız; Teras Kat Kapatmak İsteyenlere Önemli İpuçları

Profesyonelleri Tercih Edin, Kazanın!

Cam Balkon Güncel Fiyat Listeleri

Teras kapatmalası yaptırmak isteyen siz değerli ziyaretçilerimiz ve değerli müsafirlerimiz bu sayfadan cam balkon fiyatlarına göz atabilirler.

Teras Kat Kapatma Hakkında Önemli Bilgiler

Merak ettiğiniz tüm konular burada. Amacımız, siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için aradığınız tüm bilgileri sayfalarımızda paylaştık. Teras katlarınız için on, yüz, bin, milyon bilgi ve görsel burada.

Terasımı Kapatmak İstiyorum

Önemli İpuçları


2022 Teras Kapatma Modelleri

Trend Teras Modelleri


En Güzel Teras Kat Örnekleri

Sizin İçin Seçtiklerimiz


En İyi Teras Kat Kapatan Firmalar

Ankara’daki Firmalar


Teras Kat Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Yalıtım İzolasyon Uygulama


Teras Yalıtım İçin Önemli Bilgiler

Önemli Tüyolar


Teras kapama fiyatlarımızı özenle hazırladık. Aşağıdaki fiyat listelerimizin geniş açıklamalarını devamında inceleyebilirsiniz. Olabildiğince açık ve anlaşılır olmaya önem gösterdik. Her türlü malzemeyi, imalatları, işçilikleri ve tasarımları izah etmeye özen gösterdik. Detaylı bilgilerle birlikte görsellerimizle de sizlere daha faydalı açıklamalar yapmayı hedefledik. Çünkü bizim için değerlisiniz. Daha fazla bilgi ve görsel için bizimle 7/25 iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetlerimizden faydalanın. Biz teras kapatma uygulamalarında profesyoneliz. Teras kapama fiyatlarımızda kampanya!

Farklı Teras Kapatmaları ve Uygulamaları

Teraslarınızın çatısını kapattırarak, çevresini de tamamen cam sistemleri ile çerçevelemek isteyebilirsiniz. Hatta teras kat zeminlerinizi de fayans, granit veya parke yaptırmayı düşünebilirsiniz. Teras iç duvarlarınızı alçı sıva yaparak içeriler gibi boya badana yaptırabilirsiniz. Biz her şeyi eksiksiz olarak yapıyor ve kaliteli bir şekilde sizlere teslim ediyoruz. Yanıltmamak ve yanılmamak için teras kapatma fiyatlarına cam balkon sistemleri, teras zeminleri ve teras duvar dekorasyonlarını eklemedik. Ücretsiz keşif sonrası net ve ekonomik fiyatlarımızı eksiksiz olarak sizlere sunabiliriz.

Birkaç Teras ve Veranda Kapatma Projemiz

Veranda Kapatma Projemiz: 2020 yılının son günlerinde Muğla’da imalatını yaparak uyguladığımız bir veranda kapatma çalışmamız. Furkan bey ve ailesine bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz. 3.5 m x 5.75 m ölçülerindeki bu açık verandayı tamamen kapattık. Kullanışlı ve kaliteli bir kapalı veranda haline getirdik ve değerli müşterimize eksiksiz olarak teslim ettik. İyi günlerde kullanmalarını diliyoruz.

Teras Kapatma Projemiz: Nalan hanıma bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz. İki adet teras kat kapatma düşüncesini bizimle gerşekleştirmek istedi. Bizde kendilerine in iyi hizmeti, hızlı ve ekonomik fiyatlarla sunduk. Mutlu müşterilerimize bir yenisini daha eklemenin onurunu yaşıyoruz.

Trend Teras Kat Veranda Kapatma Modelleri

Burada 2021 yılı için deneyimlerimizden yola çıkarak trend teras kat kapatma modellerini sizler için yayınladık. Şık, kaliteli ve oldukça kullanışlı teras kat kapatma modellerini incelerken büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. İşte 2021 Trend teras kat kapama modelleri;

Bizimle Daima Kârdasınız! Teklif Alın.

Herşey bir telefonunuzla başlıyor. Modern tasarımlarımız ve kataloglarımızla geliyoruz. 30 yıllık tecrübemizi ve deneyimlerimizi de sizlere sunuyoruz. Zevkinize, tarzınıza ve bütçenize en uygun teras kapama modelleri hakkında fikir alış verişinde bulunuyoruz. Hızlı başlayıp, hızlı bitiriyoruz. Başarılı sonuç ve mutlu müşteri için biz çok çalışıyoruz. Bizden teklif almadan karar vermeyin.

Teras Kat Kapatma Çeşitleri

Basit Ahşap Teras Kapatma

– İnşaatlık keresteden montaj yapılır.
– Ahşap silinmiş  ve rendeli aksam sadece taşıyıcı mahya ve direklerdir, kalan inşaatlık keresteden yapılır.
– OSB veya döşeme tahtası montajı.
– PVC plastik dere ve oluk montajı.
– Su izolasyonu için membran kaynatılması.
– Üst kaplama için yeşil veya kırmızı kumlu mebran.
– Dekoratif alın tahtası montajı.

1 m2: 450,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Ahşap Ters Tavan Teras Kapatma

– Ters tavan teras kapatma alttan tavana bakınca ızgara ve aralarda lambirilerin görüldüğü modeldir.
– Tüm ahşap aksam rendeli ve silinmiş ,fırınlı malzemedir.
– 2.sınıf orta budaklı Isparta Yerli Lambiri kullanılır.
– PVC Plastik dere ve oluk kullanılır.
– Su izolasyonu P3000 membran ile sağlanır.
– Üst çatı kaplaması olarak kırmızı veya yeşil renkte kumlu mebran kaynatılır.
– Dekoratif alın tahtası ön kısma monte edilir.
– Uzun ömürlü olması için selülozik dolgu ile astarlama yapılır.
– Renk değişimi olmaması ve kararmaması için şeffaf cam cila uygulanır
– Lambri sınıf farkı m2 de 50 TL dir.
– Metrekare birim fiyat 12 m2 ve üzeri alanlar için geçerlidir.

1 m2: 550,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Alçıpanlı Ahşap Teras Kapatma

– Alçıpanlı Teras Kapatma , Basit kapatmanın alçıpan montajı ve ısı yalıtımı takviyesi yapılmış halidir.
–  İnşaatlık ham keresteden ahşap direk ve çatı aksamı montajı yapılır. 
– OSB veya döşeme tahtası ile çatı tamamlanır.
– PVC plastik dere ve oluk montajı yapılır.
– Su izolasyonu membran ile sağlanır.
– Üst kaplama kırmızı veya yeşil kumlu mebran kaplanır.
– Dekoratif alın tahtası montajı yapılır.
– Suya dayanıklı yeşil alçıpan monte edilir.
– Isı yalıtımı olarak alçıpan üstüne izocam ,eps köpük konulur.
– Saten Alçı sıva hariçtir.

1 m2: 600,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Düz Ahşap Tavan Teras Kapatma

– Ahşap karkas ile çatı kurulumu
– OSB veya döşeme tahtası montajı
– P3000 mebran ile su izolasyonu
– P4000 kırmızı veya yeşil kumlu mebran kaplama
– Camyünü  takviyeli ara ısı yalıtımı
– 1.sınıf az budaklı ISPARTA yerli sarıçam lambri
– Tavan Aydınlatma için elektirik hattı çekıilmesi
– Selülozik dolgu vernik ile astarlama
– Şeffaf cam cila ile uzun ömürlü koruma
– Pvc plastik dere ve oluk montajı
 – Lambiri sınıf farkı 50 TL dir
– Kaplama olarak kumlu mebran yerine şıngıl ,kiremit veya ondulin harici fiyatlandırılır
– En az 12 m2 ve üzeri alanlarda geçerlidir.

1 m2: 700,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Havuzlu 3 Boyutlu Ahşap Teras Kapatma

– 3 boyutlu teras kapatma veya havuzlu teras kapatma çatı formatı veya tavan formatı diğer ters tavan ve düz tavandan farklı olarak zenginleştirilmiş modellerimizdir.
– Çatı tipleri olarak beşik çatı ( Ters V ) bu gruba girmektedir.
– Tavan tipleri olarak spot, gizli ışık,kenar dönmeli ve havuzlu modeller bu gruba girmektedir.
– Modele ve yapılacak yere göre malzeme kalınlığı ve ebatlaması yapılır.
– Görsel ve estetik olarak en doyurucu modeller bu yöntemle yapılabilir.
– Ara uzunluğu 6 metre ve üzeri teraslar bu yöntemle yapılabilir.

1 m2: 925,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Çelik Profil Teras Kapatma, Sandviç Panel Çatı

– 80×100 3 mm boyalı ana taşıyıcı yatay ve dikey direkler.
– 40×60 2 mm boyalı ara taşıyıcı ızgara yatay profiller.
– Şafak alın tahtaları.
– Dikey ve yatay yağmur oluk boruları.
– Üst sandviç panel kapatma. (İstenilen renk)

1 m2: 400,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı

– 80×100 3 mm boyalı ana taşıyıcı yatay ve dikey direkler.
– 40×60 2 mm boyalı ara taşıyıcı ızgara yatay profiller.
– Şafak alın tahtaları.
– Dikey ve yatay yağmur oluk boruları.
– 2 mm üst OSB kaplama.
– Mebranlı şingle kaplama. (İstenilen renk)

1 m2: 500,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı, Alçıpan Tavan

– 80×100 3 mm boyalı ana taşıyıcı yatay ve dikey direkler.
– 40×60 2 mm boyalı ara taşıyıcı ızgara yatay profiller.
– Şafak alın tahtaları.
– Dikey ve yatay yağmur oluk boruları.
– 2 mm üst OSB kaplama.
– Mebranlı şingle kaplama. (İstenilen renk)
– Alt taşyünü yalıtım izolasyon döşeme.
– Taşyünü altına alçıpan kaplama.
– Alçıpan üzeri alçı sıva ve boya badana.

1 m2: 600,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Çelik Profil Teras Kapatma, Şingle Çatı, Alçıpan Led Havuzlu Tavan

– 80×100 3 mm boyalı ana taşıyıcı yatay ve dikey direkler.
– 40×60 2 mm boyalı ara taşıyıcı ızgara yatay profiller.
– Şafak alın tahtaları.
– Dikey ve yatay yağmur oluk boruları.
– 2 mm üst OSB kaplama.
– Mebranlı şingle kaplama. (İstenilen renk)
– Alt taşyünü yalıtım izolasyon döşeme.
– Taşyünü altına alçıpan havuz siztemi kaplama.
– Alçıpan üzeri alçı sıva ve boya badana.
– Elektrik tesisat döşemeleri.
– Aydınlatma led ve spotların çalıştırılması.

1 m2: 700,00 TL (Malzeme + İşçilik)

Modern ve şık bir teras kat ne kadara kapatılır? Güncel teras kat kapatma fiyatları nedir? Ankara çatı katı teras kapatma maliyetleri. Teras kapama nasıl hesaplanır? Terası kapatmak için kullanılan malzemeler nelerdir? Merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevaplar burada.

Teras kapama fiyatları – Yeni bir dublex aldınız ve terasını kapatmak mı istiyorsunuz? Veya açık olan teras katınızı daha farklı bir şekilde kullanmak ve ev içine dahil etmek mi istiyorsunuz? Terasınız alt katlara su mu kaçırıyor, bunu engellemek mi istiyorsunuz? Terasınızı kapatarak yaşam alanınıza değer katmak mı istiyorsunuz? Peki bu işler için ne kadar bütçe gerekli? Teras kapama fiyatları hakkında tüm merak edilen bilgilere ulaşabilmek için sayfamızı sonuna kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz.

ankara 2017 teras kat kapatma fiyatları
Örnek Teras Kat Kapatma Projemiz

Fiyatlarımız günceldir. Teras kat kapama fiyatları listelerine dahil olan tüm işler, standart malzemeler ve uygulamalar baz alınarak düzenlenmiştir. Toplu metraj işler için fiyat listesi yeniden düzenlenebilir. Sizde terasınızı kapatmak istiyorsanız, bizden hızlı ve ekonomik fiyat teklifi alabilirsiniz. Teras kapama fiyatlarımızı ve kalitemizi görünce çok şaşıracaksınız!

Günümüzde mimari tasarımlar ve kullanılan malzeme çeşitleri hızla yaygınlaşmaktadır. Zemin kaplamalarından tutun, tavan kaplamalarına kadar her geçen gün yeni bir uygulama ve imalat görmemiz mümkün. Biz bu sayfamızı ve teras kapatma fiyatlarımızı hazırlarken en çok kullanılan yöntem ve malzemeleri baz aldık. Teras kapama fiyatları ve uygulamaları farklılık gösterebilir. Elbette ki farklı tasarım, imalat ve uygulama isteği olan misafirlerimiz ve müşterilerimiz de olabilir. Bu gibi teras kapatma fiyatlarını merak eden ziyaretçilerimiz 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirler.

Teras Kapatma Fiyatlarına Neler Dahil?

 • 60 x 120 (3 mm kalınlık) ana kargas taşıyıcı profil.
 • 40 x 60 (2 mm) kargas üzeri ızgara profil.
 • Izgara üzerine OSB kaplanması.
 • OSB üzeri PP200 2’lik mebran kaplanması.
 • Mebran üzeri petek kumlu şingle kaplanması.
 • Teras ön şafak yaprak alın tahtasının montajının yapılması.
 • Şafak alın tahtası üzerine yatay yağmur oluğunun takılması.
 • Dikey yağmur oluğunun bina gider borusuna bağlantısının yapılması.
 • Isıcamlı, katlanır sürgülü, alimünyum fitilli, 8 mm demperli cam balkonun yapılması.

Örnek Bir Teras Kapatma Projemiz

Bu projemizde a dan z ye komple teras katı modern bir tasarımla kapatarak lüks bir mekân haline getirdik. Çelik konstriksüyon, katlanır sürgülü 8 mm temperli cam balkon sistemi, alçıpan asma tavan, duvar alçı süslemeleri, yerler laminat parke ve ışıklandırma sistemleri. Ayrıca lüks bir de şömine yaptık. Bittiğinde ayrı bir daire ortaya çıktı. Değerli müşterimiz Kâzım beye hayırlı uğurlu olsun. Sayfamızı ziyaret ederek tüm yapım aşamalarımızı ve terasımızın son halini inceleyebilirsiniz.

Bir teras kapatma işimize ait olan yapılacak işler ve fiyat teklifimizi aşağıda incelemenize sunduk. Bu teras kapama fiyat teklifimizi okuduktan sonra hem yapılacak işler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz, hem de teras kapama maliyetleri hakkında bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

teras kapama örneği2
teras kapama örneği2

Örnek teşkil etmesi amacı ile, bir teras kapatma sözleşmemizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Amacımız, bilgi paylaşımı. Araştırma yapan siz değerli müşterilerimize ve ziyaretçilerimize en doğru ve güncel bilgileri aktarmak. Sonrasında bu sayfamızı incelemeye devam edin. Farklı ve önemli bilgiler vermeye devam edeceğiz. Biz profesyoneliz.

Örnek Teras Kapama Fiyat Teklifimiz

………………………………………………………………………../ANKARA adresinde bulunan teras kat kapatma işi için hazırlanan yapılacak işler listesi ve fiyat teklifidir.

YAPILACAK İŞLER

1-) Belirlenen ve kapatılması istenilen teras katın projesine uygun olarak ana kargas (3 mm) 100 x 100 cm ölçüleride kutu profil ile hazırlanması.

2-) Yapılan 60 x 120 cm (3 mm) ana kargas sonrası 60 cm aralıklarla (3 mm) 40 x 40 kutu profiller ile ara ızgaraların yapılması.

3-) Tüm kutu profil kaynak ve montaj işleri bittikten sonra sentetik astar boya ile boyanması.

4-) Teras kat çatı üzeri 1.2 mm kalınlığında OSB vidalanarak, ek boşluklarının tamamen mastik silikon ile kapatılması.

5-) Beğenilen ve istenilen çatı alın (20’lik) tahtalarının uygulama esaslarına uygun şekilde montajının yapılması. Takıldıktan sonra veya takılmadan önce alın tahtalarının istenilen malzeme ile boyanması veya verniklenmesi.

6-) Teras katın demir konstrüksiyon, osb ve alın şafak tahtalarını yaptıktan sonra çatı yağmur oluk gider borularının tasarıma uygun olacak şekilde montajlarının yapılarak yağmur giderlerinin bağlanması.

7-) OSB levhalar montajından sonra, 3 mm membran ısıtılarak ve çivilenerek 2 kat olmak üzere boşluksuz olarak döşenmesi. Teras ile ana çatı birleşim yerlerinde bulunan kiremit veya diğer çatı kaplama malzemelerinin en az 1 metresi kaldırılarak bu iki çatının yalıtımını birbirine membran ile bağlanması.

😎 İstenilen renk, model ve ölçülerdeki şingıl (Shingle) uygulama esasları baz alınarak boşluksuz döşenerek, tüm ekler ısıtma ve çivileme işlemiyle montajları yapılacaktır.

9-) Var ise bacaların yapılması, sıvanması, boyanması ve üst baca kapaklarının takılması.

10-) Teras üst kapatma işleri bittikten sonra, demir konstrüksiyon altında bulunan 40×40 ızgara profillerinin tüm aralarına boşluksuz olarak taş yünü veya cam yünü malzemesiyle yalıtım izolasyonun tamamlanması.

11-) Alçıpan asma tavan alt yapısına uygun olarak 40×20 (2 mm) kutu profillerin kaynak yapılması.

12-) Kaynak yapılan kutu profillere tasarıma veya projeye uygun olarak alçıpan asma tavanın yapılması.

13-) Yapılan alçıpan asma tavanın tüm elektrik tesisat, aydınlatma sistemleri, alçı sıva, boya badanasının eksiksiz olarak yapılması ve çalışır hale getirilmesi.

14-) Teras kat iç duvarlarının alçı sıvalarının yapılarak istenilen renklerde boyanması.

15-) Teras kat yer döşemesi olarak beğenilen ve istenilen 60 x 60 granitin yapılması.

16-) Yapılan teras çatı ile teras zemini arasında bulunan tüm açık bölgelerin 10 mm, demperli, sızdırmazlık fitilli, katlanır ve sürhülü cam balkon sisteminin yapılarak, tüm kilit, kulp ve raylarının eksiksiz olarak yapılması.

İŞİN SÜRESİ …….: 25 iş günü
TAAHHÜT………..: Tüm malzeme, işçilik, sgk, iş güvenlik, nakliye, ameliye ve hafriyat işleri yükleniciye aittir.
İŞİN BEDELİ ……..:
İŞİN ÖDEMESİ…..: 


teras kapama örneği3

TERAS KAPATMA FİYATLARI İLE İLGİLİ DİĞER ARAMA BAŞLIKLAR

Teras kapama fiyatları. teras kapama modelleri. teras üstü kapatma modelleri. teras kapatma sistemleri. teras kapama çeşitleri. teras kapatma örnekleri. modern teras modelleri. teras kapatma. cam teras kapama. çatı katı kapama fiyat. ankarada teras kapatma maliyet hesaplama. teras kapatma m2 fiyatları. teras m2 kapatma maliyet. 2023 teras kapama fiyatları.

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir