Sehpa Modelleri – 2017 sehpa çeşitleri dekorasyon önerileri

Sehpa Modelleri – Birbirinden güzel 2017 en şık ve konforlu sehpa dekorasyonu hakkında öneriler.

Sehpa Modelleri –  Sizler en son moda sehba modelleri dekorasyonu ve düzenleme tüyoları ile ilgili öneriler sunuyoruz. Umarız ki önerilerimize göz atarak değişik fikirler elde edersiniz.

Sehpa çeşitleri ile salonunuzun görünümünü daha zarif ve şık hale getirerek konforlu alanlar yapabilirsiniz. Salonlarımızda orta sehpalar hem dekorasyona hem de şıklık ve konfora önemli ölçüde katkı sağlarlar. Sehpalar, oturma alanlarındaki boşluğu doldurarak günlük ihtiyaçları da karşılamaktadırlar. Fakat sehpa seçimi yaparken alanın ihtiyaçları, büyüklüğü ve diğer mobilyalara uyumluluğuna dikkat etmemiz gereklidir. Ebatı, şekli, rengi, malzemesi, özellikleri gibi bir çok kriterleri göz önünde bulundurarak, düşünerek sehpa seçimi yapılması gerekmektedir.

 

sehpa modelleri1

Sehpa modelleri seçilirken neye dikkat etmeli?

Sehpa seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi, salonunuzun ölçülerine uygun olmasıdır. Özellikle metrekareleri büyük olması sebebiyle mağazalardaki mobilyalar gözümüze daha küçük görünürler. Bu sebeple sehpa alışverişine çıkarken salonunuzun,koltuklarınızın ve oturma alanınızın, ölçülerini düzgün bir şekilde çıkararak alışverişe çıkmanızı tavsiye ederiz.

sehpa modelleri 2

sehpa çeşitleri 2

Aynı zamanda sehpanın malzemesi de çok önemlidir ve doğru karar vermelisiniz. Mesela Sehpanın malzemesi koltuklarınıza uygun mu? Bunun yanında salon dekorasyonunuz için uygun mu? Evde küçük bir çocuklarınız varsa, onlar için güvenli mi? Yani salonunuz için sehpa almadan önce sehpanın malzemesine karar vermeden evvel bir çok sorular sormalısınız. Şayet salonunuz küçük ise, sehpanızın odanızı boğmayacak şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Küçük ve modern salonlar için cam veya akrilik sehpalar almak daha akıllıca olacaktır. Bunun yanı sıra fark edilmez derecede ince tabanı ile sanki havada duruyormuş izlenimi veren sehpaları da küçük salonlarda tercih edebilirsiniz. Eğer bunun tam tersi büyük bir salona sahipseniz, küçük orta sehpa seçimi yapmanız doğru bir seçim olmaz. Bu yüzden salonunuzun ve oturma alanınızın ölçülerine uygun orantılı bir sehpa seçmeniz gerekmektedir.

sehpa modelleri3

sehpa modelleri3

Diğer taraftan ihtiyaç ve kullanım alışkanlıklarınız da sehpa modelleri seçiminde oldukça önemli rol oynamaktadır. Salonunuzda her daim oturma alanına ihtiyaç duyuyorsanız, sehpa seçiminizi yaparken puf sehpadan yana da yapabilirsiniz. Puf sehpaları ihtiyaç duyulduğunda oturma alanı olarak da kullanabilirsiniz.

sehpa modelleri4

sehpa modelleri4

Sehpaların üzerinde daha yalın bir dekorasyon düşünüyorsanız, vazolar, şamdanlar, dekoratif objeler, şekerlik gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda şık bir tepsi içine koyacağınız mumlar ve taşlar da şahane olacaktır. Misafirlerinizle TV seyrederken veya sohbet ederken görüş mesafenizi engellememesi için sehpanızın üzerinde kullanacağınız aksesuarlarınızın kısa ve basık olmalarına özen gösterin.

sehpa modelleri5

sehpa modelleri5

İlginizi çekebilecek bir konu başlığı ve hizmetlerimiz;

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  İlham Veren Taş Ev Dekorasyon Trendleri

sehpa modelleri, sehpa çeşitleri, sehpa renkleri, orta sehpalar, orta sehba modelleri ve fiyatları, zigon sehpa çeşitleri ve fiyatları, zigon sehpalar, en şık orta sehpa modelleri, zigon sehpa, zigon sehpa takımı, sehba dekorasyonu