Duvar-Kağıdı-Nasıl-Seçilir-2

Duvar Kağıdı Şıklığı ve Salon

Duvar Kağıdı Mı Yoksa Boya mı? Farklı Olmak İster Misiniz? Boya ve Üç Boyutlu Kağıt İlginizi Çeker Mi? Birlikte Bakalım Ne Dersiniz…

Duvar Kağıdı Şıklığı ve Salo, hadi birlikte inceleyelim. Eskiden duvar kağıdı denilince akla tek düze sade ve belli desenler gelirdi. Günümüz teknolojisinin de imkanlarıyla duvar kağıtlarında çeşitlilik oldukça artmıştır. Her tarza her zevke hitap eden özel tasarım duvar kağıtları mevcuttur.

Duvar kağıtları evimizin dekorasyon adına vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur. Her bütçeye uygun ithal ya da yerli duvar kağıdının binlerce çeşidiyle insanlara seçim rahatlığı sağlar. 

Ev tadilatı ve dekorasyon firmalarının ve dahi internet sitelerinin yardımıyla duvar kağıdında bir çok çeşit ve markadan tarzımıza ve bütçemize uygun duvar kağıtları bulmak mümkündür

Dekoratif kağıtları kendimiz seçtikten sonra eğer eliniz biraz yetenekliyse usta maliyetinden de kar edebilirsiniz. Uygulaması kolay ve zevklidir bu sayede şık, dekoratif salonlara ulaşmak zor olmayacaktır. On parmağın marifeti de yadsınamaz tabi ki.

Aşağıdaki Gibi Bir Duvar Kağıdına Sahip Olmaya Ne Dersiniz

Duvar ve ev dekorasyonu deyince akla gelen belli kalıplar vardı. Günümüzde kalıplar kırılmış artık her zevke her yaşa hatta millete hitap eden kağıtlar üretilmiştir. Seçeneğin artması bazılarımızda rahatlık sağlasa da bazılarımız için yorucu olur. İç mimarda, bir dekorasyoncudan ya da  kağıt mağazası işletmecisinden yardım almanız yararınıza olacaktır.

Bu duvar kağıtlarının görüntüsü kadar kullanma koşulları da çok önemlidir. Duvar kağıdı şıklığını, kullanım koşulları zor olduğu için tercih etmeyen çok kişi vardır.

Bu koşullar iyileştirilmiş, boyanabilen, silinebilen, neme ve sıcağa dayanıklı, kendinden yapışkanlı alternatif kağıtlar da mevcuttur artık. Maliyeti ise kalitesine göre evi boyatma maliyetine kadar düşmüştür.

Rahat Kullanım Şekli İle Banyolarda Duvar Kağıtları

Duvar kağıdı uygulanma şekli değişik tasarımlarla olabilir. Tek renk duvar kağıdıyla sadeliği kullanabilirsiniz. Bir duvarını farklı yaptırarak kullanılan duvarla da dikkatleri oraya çekebilirsiniz.

3d duvar kağıdı yaptırarak odanıza derinlik katmayı ya da çocuk odası gibi kişi bazlı odaları da karakterli ve eğlenceli yaptırarak çocuklarınızı sevindire bilirsiniz. Hepsi naçizane fikirlerdir. Tercih her zaman ev sahiplerinindir tabi ki.

Duvar kağıdının salonlarımızda tercihi diğer odalarımıza nazaran daha fazladır.  Salonlarda dekoratif derinlik olmalıdır. Karakteristik, bütün havasını değiştiren duvar kağıtları kullanmalıyız. Salon dekorasyonundaki rolü büyük olan kağıtlar olmazsa olmazlardandır.

Özgün Duvar Kağıdı Sanatı

Duvar kağıdının nasıl uygulandığı hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Cesaretinizi toplayıp bu kolay kağıt uygulamasını kendiniz yapmak isterseniz bu bilgiler size yardımcı olacaktır. Eğer yeteneğinize biraz olsun güveniyorsanız bu işlem pekte zor değildir.

Kağıt seçerken kağıdın devamı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Yetmediği durumlarda tedarikçinizle iletişime geçip alabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Yapmak Kolay mıdır?

Duvar kâğıdı işlemine başlamadan önce almanız gerekenler. Duvar kağıdı yapıştırma tutkalı, duvar ölçüsünde duvar kağıdı, düzeltme aparatı, tutkal için fırça, kesmek  için maket bıçağı gibi malzemeler elimiz altında olmalıdır.

Uygulama yapılacak duvar pürüzsüz ve dümdüz olmalıdır. kâğıt uygulandıktan sonra oluşabilecek kabarma ve deformasyonların yüzde yetmiş sebebi duvardaki pürüzlerdir.

Kağıtlar beli ölçüde kesildikten sonra tutkal kağıdın ters yüzüne gelecek şekilde her noktasına detaylıca sürülmelidir. Duvar Kağıdı yapıştırma işlemi yukardan aşağı doğru baskılama ve düzeltme aparatının da yardımıyla hava kabarcığı kalmayacak şekilde yanlara ya da aşağıya doğru sürtülerek yapıştırılır, altta oluşan fazlalık kağıtlar maket bıçağı yardımıyla kesilir.

Hayatın İçinden Esintiler De Var Duvar Kağıtlarda

Uygulama bittikten sonra oda rüzgar almayacak şekilde oda sıcaklığında duvar kağıdı kurumaya bırakılır. Kağıdı uygulaması bu şekilde olup yapmak imkansiz değildir. Zamanız yok ve bu tür uygulamaları yapmayı sevmiyorsanız duvar kağıdı işini çok seven mükemmeli yapan ustalardan yardım almaktan çekinmeyin.

NASIL SEÇİLİR?

Ev dekorasyon ve tasarımlarında doğru seçim nasıl yapılır? Detaylı bilgiler ve görseller için giriş yapınız.

Sizin İçin Seçtiğimiz Duvar Kağıtları



Aşağıdaki sayfalarımızı da takip ederek daha fazla bilgi ve görsele ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: salonda duvar kağıtları, 3d duvar kağıtları, şık duvar kağıtları, duvar kağıdı modelleri, duvar kağıdı malzemeleri,

Related Posts

çeşitlerine-göre-duvar-kağıdı-temizliği5

Çeşitlerine Göre Duvar Kağıdı Temizliği

Çeşitlerine göre duvar kağıdı temizliğini burada inceleyiniz! Bu makalemizde Sentetik duvar kağıdı temizliğinden tutun, duvarDevamını oku

duvar-kağıdı-neyle-silinir4

Duvar Kağıdı Neyle Silinir?

Duvar kağıdı neyle ve nasıl silinir burada inceleyin! Bu makalemizde Duvar kağıdı temizliğinin öneminden tutun,Devamını oku

evlerde-duvar-kağıdı-temizliği-ve-bakımı3

Evlerde Duvar Kağıdı Temizliği ve Bakımı

Evinizdeki duvar kağıdı temizliği ve bakımını burada inceleyin! Bu makalemizde Standart duvar kağıdından tutun, soyulabilir,Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *