country ev dekorasyonu

Country ev dekorasyonu

Country ev dekorasyonu – 2018 country tarzı ev dekorasyon stilleri.

Country ev dekorasyonu – Country dekorasyon nedir, özellikleri nelerdir, dekorasyonda hangi mobilya ve kumaşlar tercih edilir? Country dekorasyon hakkında bilinmesi gereken genel bilgiler.

Country ev dekorasyonuCountry ev dekorasyonu genel itibariyle İngiliz, Fransız ve Amerikan stilinin dekorasyona yansımış şeklidir ve en büyük ilham kaynağı doğadır. Country, yöresel evlerin sıcak ve huzur dolu ortamıyla birlikte eskiyi anımsatan tarzların bulundurulduğu dekorasyon modelidir. Dolu bir görünüme sahip olmasına rağmen, tasarımı sadedir.

country ev dekorasyonu
country ev dekorasyonu

Geçmişte country dekorasyon denildiği zaman insanların aklına koyu renkli mobilyalar, kasvetli duvarlar ve evler geliyordu. Ancak country tarzı dekorasyon; göze batmayan, sadeliği, doğallığı, açık ve pastel renk tonlarını, natürel renkleri, doğal döşemelik kumaşları, ahşap mobilyaları, ekose ve çiçek desenlerini içerisinde barındıran tamamen doğadan esinlenerek hazırlanan bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarzda dekore edilen evlerdeki amaç, mekanda doğaya ve konfora yönelerek, insanların aklına mutlu ve huzurlu aile yaşantısını getiren bir görünüm oluşturmaktır. Bu nedenle dekorasyonda sadelik, zariflik ve rahatlıktan yanaysanız bu dekorasyon tarzı tam size göre.

Country tarzı özellikleri;

1- Doğanın vermiş olduğu huzuru dekorasyona yansıtarak evinizde doğanın enerjisiyle beraber huzur sağlar.

2- Ev dekorasyonunda huzuru, şıklığı ve rahatlığı temsil eden bir stildir.

3- Rahatlığı temsil etmesinden ötürü genellikle oturma grupları geniş olmakla birlikte desen olarak çiçekli ve ekose çizgili olarak tasarlanır.

4- Country tarzı döşenmiş mekanlarda biraz romantik ve eskiyi anımsatan bir hava vardır.

5- Country tarzı dekorasyon kırsal yaşamın yöreselliğini  ve modernliği değişik bir şekilde ortaya koyar.

6- Bu stilin mobilya seçimi genellikle ahşap ve cevizden seçilir.

7- Bu tarzda kullanılan renk çeşitliliği genellikle pastel ve toprak tonlarından oluşur.

8- Bu dekorasyon çeşidinin yeni modern mobilyalarla muhteşem bir uyumu vardır.

9- Diğer tarzlarda bulunan göz yorucu detaylara ve metal eşyalara dekorasyonda yer verilmemesinden dolayı sade ve şık bir görünüme sahiptir.

10- Country dekorasyonda sadeliği ön planda tutan el işlemeciliği önemli bir yer tutar.

country tarzı mutfak
country tarzı mutfak

Country tarzı dekorasyon önerileri ve kumaş seçimi;

1- Country tarzını düzgün uygulamak ve çok fazla karışık bir görüntü oluşturmamak için tek yapmanız gereken şey, tek renk çeşidi belirleyip ve o yönde devam etmektir.

2- Bu dekorasyonun aksesuarlarını; renkli objeler, bambudan yapılmış mumluklar, biblolar, çiçek desenli yastıklar ve sepetlerden seçebilirsiniz.

3- Mutfağınıza country tarzını yansıtabilmek için eskitilmiş ahşap mutfak dolapları, masalar ve sandalyeler kullanabilirsiniz.

4- Daha ferah ve huzurlu bir mekan oluşturmak için renk tercihlerinizi beyaz ve pastel tonlarda yapabilirsiniz.

5- Modern, estetik ve basit bir tarz oluşturmak için pastoral ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

6- Country tarzının temeli rahatlık ve doğal görünüm olduğu için genel olarak kumaşlar pamuk, keten veya yünden yapılmış olmalıdır.

7- Country esintisini evinize taşımak için; çizgili, düz, ekose veya çiçekli çeşitlerden oluşan döşeme kumaşlarının dokusuna karar vermelisiniz.

8- İsterseniz koltuk döşemelerini düz renk seçip, kırlentleri farklı desen ve renkte seçebilirsiniz.

modern country dekorasyon
modern country dekorasyon

country ev dekorasyonu, 2018 country dekorasyon, country tarzı ev dekorasyon stilleri, dekorasyon modeli, dekorasyon, country tarzı özellikleri, country tarzı dekorasyon, country dekorasyon önerileri, country dekorasyon, country dekorasyon fikirleri, country ev dekorasyonu örnekleri, country ev modelleri, country dekorasyon ürünleri, country tarzı ev aksesuarları, vintage dekorasyon fikirleri

COUNTRY TARZI DEKORASYON MODELLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

Farklı banyo dekorasyon modelleri

Banyo tuvalet ve mutfak fayans yenileme

Banyo duvar kağıtları

Oturma odası renk uyumu

Dekoratif boya

Alçı boya tamirat işi

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *