masaj-salonunda-dekorasyonlar

Masaj salonu dekorları

MASAJ SALONU DEKORLARI – Lüks masaj odası tasarımları

Masaj salonu dekorları nasıl olmalıdır? Masaj salonu dekorlarında dikkat edilmesi gerekenler. Masaj yatakları ve masaj salonu tasarım modelleri.

Masaj salonu dekorları – Bir masaj salonu açarak işletmek isteyen ve bu konuda profesyonel hizmetler sunarak, ticari kazanç elde etmek isteyen değerli ziyaretçilerimiz için bu yazımızda masaj salonu dekorları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Yazımızın sonunda çok faydalı ve etkili bilgilere ve görsellere ulaşacağınızdan eminiz.

masaj-odası-yaparken-nelere-dikkat-edilir
masaj-odası-yaparken-nelere-dikkat-edilir

Masaj salonu dekorları nasıl olmalıdır?

Masaj yaptırmak, günümüzde kadın olsun erkek olsun herkesin sıklıkla başvurduğu bir rahatlama ve stres atma yolu haline gelmiştir. Kimileri ağrılarından az da olsun kurtulabilmek, kimileri kaslarını gevşetmek, kimileri de stres atmak ve rahatlamak için masaj yaptırmak ihtiyacı hissettirmektedir. Masaj, yüzyıllardır bilinen ve uygulanan tıbbi yöntemlerden bir tanesidir. Hem ruhunuzu, hemde bedeninizi dinlendirmek için seçtiğimiz rahatlama yollarından biridir masaj. Mekanın görselliği ve hijyenik oluşunun yanında birde işini profesyonel olarak yapan masör veya masöz varsa her şey tamamdır demektir. Masaj amatör olarak ta, profesyonel olarak ta bir çok kişi tarafından uygulanabilen en basit tıbbi müdahale yöntemlerinden bir tanesidir. Bir masaj salonunda yapılması gereken başlıca dekorasyon ve hizmet başlıkları aşağıdaki gibi olmalıdır. Profesyonel bir masaj salonunda sauna bulunması kalitenin göstergesi olacaktır.

Sauna yapımı konusunda detaylı bilgi ve görseller için bakınız; Sauna nasıl yapılır 

Masaj salonu dekorlarında dikkat edilmesi gerekenler.

1-) Hijyen : Bir masaj salonunda öncelikle hijyeni sağlamak önemlidir. Hem görsel olarak hijyenik olduğunuzu, hem dekorasyon çalışmalarınızla görselliğe önem verdiğinizi, hemde hizmetlerinizde sağlığa ve temizliğe önem verdiğinizi belli etmelisiniz. Bu izlenimleri bırakmanın ve yaşatmanın dekorasyon adına bir çok yolu bulunmaktadır. Örneğim tüm ıslak zeminleri mutlaka seramik fayans yaptırmalısınız. Banyo, wc ve mutfakların şık ve modern fayanslarla kaplı olması hijyen sağlamanın en temel çalışmalarından bir tanesidir. Hatta mümkünse tüm masaj salonu zeminlerini seramik fayans ile döşenmesi size daima pozitif etki olarak geri dönecektir. Hem temizliği kolay, hem daha uzun ömürlü hemde hijyenik olmak bakımından laminat parkeden daha fazla etkili ve kullanışlıdır. Masaj yataklarının temizliği ve düzeni de çok önemlidir. Yastıklardan, yastık kılıflarına kadar, masa ayaklarının temizliğinden, zeminlerin parlaklığına kadar her yer gayet temiz ve şık olmalıdır. Boyasız ve hasarlı hiçbir yer olmamalıdır.

masaj odası
masaj odası

2-) Sessizlik : Masaj ortamı mutlaka sessiz ve serin olmalıdır. Ne çok sıcak, nede çok soğuk olmamalıdır. Bunu sağlamak için kesin çözüm klimadır. Fakat seçeceğiniz klima mutlaka sessiz klimalardan olmalıdır. Tüm masaj oda duvarlarına ses yalıtımı yaptırmak en mantıklı çözümlerden bir tanesidir. Bu şekilde dışardan gelebilecek harici seslere müdahale ederek, masaj yaptıran kişinin rahatsız olabileceği tüm seslerden kurtulmuş olursunuz.

3-) Müzik : Müzik, masaj salonunda olmazsa olmazlardandır. Masaj odalarına döşeyeceğiniz ses sistemleri ile bu sorunuda kolaylıkla aşmış olursunuz.

4-) Aydınlatma : Fazla ışık tüm konsantreyi bozarak rahatsızlığa sebep olacaktır. Çok karartmak ise huzura ve güvene olumsuz etki edecektir. Bu yüzden loş bir ışık masaj odasına daha samimi ve ferahlık hissi verecektir.

5-) Renkler : Bir masaj salonunda gerek odalar, gerek lobi veya salon, gerekse banyo ve wc’ler koyu ve pastel renklerde boyanmalıdır. Açık renkler resmiyet ve büyüklük katmaktadır mekanlara. Fakat pastel ve koyu renkler küçük ve huzurlu mekanları simgelemektedir. Mümkünse tavanları da beyaz dışında renklere boyayabilirsiniz. Tavan aydınlatmaları için led asma tavan sistemleri yaptırmak en mantıklı ve modern seçimlerden bir tanesidir. Duvar aplik renkleri ve tavan led renkleri mutlaka loş renkler olarak seçilmelidir.

masaj-odası-nasıl-yapılır1
masaj-odası-nasıl-yapılır1

Masaj salonu dekorlarında yapılan büyük hatalar nelerdir?

Bir masaj salonunda olmaması gereken veya abes olan dekorasyon çalışmalarının başında, loş aydınlatma sistemlerinin yerine fazla ışık veren aydınlatmaların kullanılmasıdır. Bunun dışında ses yalıtımına önem vermeyerek, harici seslerin masaj odalarına girmelerine önlem almamaktır. Tavan ve duvar renklerinin beyaz ve tonları olarak seçilmesi ve koyu pastel renklerden kaçınılması bir masaj salonu dekorasyonunda en büyük hatalardan bir tanesidir. Temizlik ve hijyene önem verilmemesi hem sağlık açısından, hemde müşteriye verilen değer açısından negatif sonuç doğuracak hatalardan bazılarıdır.

masaj-odası-düzenleme
masaj-odası-düzenleme

Masaj salonu tasarım modelleri.

Birbirinden farklı ve modern masaj salonu dekorasyon modellerimizi incelemeniz için sayfamızda paylaşmak istedik. Beğendiğiniz model için bizimle iletişime geçerek sipariş verebilir ve bizimle çalışabilirsiniz.

masaj-salonu-dekor-resimleri1
masaj-salonu-dekor-resimleri1

Masaj yatakları ve koltukları

Masaj salonunda en önemli unsurlardan bir tanesi masaj yatağıdır. Gerek renk ve modeli, gerek rahatlık ve ferahlığı, gerekse mekanla olan uyumu çok önemlidir. Siz değerli ziyaretçilerimiz için 2017 moda masaj masaları ve yataklarını incelemenize sunarak farklı alternatifler üretmeniz konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz. İşte 2017 moda masaj yatakları ve koltukları;

Ayrıca bakınız;


masaj salonu dekorasyonları, masaj salon dekorasyon, masaj salonu nasıl yapılır, masaj odası dekoru, masaj salonu tasarımları, masaj salonu nasıl yapılır, masaj salonu tasarım dizayn, masaj salonu düzenleme, masaj salonu yapımı bilgileri

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.