2023 trend ev dekorasyon modelleri. Az bilinen önemli dekorasyon ipuçları. İç mimarlarımızdan tavsiyeler. Trend dekorasyon renkleri ve modelleri. Tadilat ve dekorasyon arasındaki fark nedir? İç ve dış dekorasyon uygulamaları. Tüm bu konulara detayları ile birlikte değineceğimiz sayfamızda onlarca farklı dekorasyon uygulama ve tasarımlarını inceleyeceksiniz.

İÇİNDEKİLER

1- DEKORASYON VE TADİLAT ARASINDAKİ FARK NEDİR?
2- DEKORASYONUN TARİHİ
3- EV DEKORASYONLARI
4- EV DEKORASYON MODASI
5- EV DEKORASYONLARI NASIL YAPILIR
6- EV DEKORASYONLARINDA YAPILAN BÜYÜK HATALAR
7- EV DEKORASYON MODELLERİ ve FİKİRLERİ

1- Dekorasyon ve Tadilat Arasındaki Farklar

Ev dekorasyonları ve tadilat arasındaki fark nedir? Öncelikle bu soruya cevap vererek başlayalım. Sıklıkla sorulanlardan biri. Dekorasyon; tadilatı yapılmış ve inşaat aşamaları tamamlanmış mekânların süslenmesii ve düzenlenmesi anlamına gelir. Tadilat ise; yapının inşaat imalat ve uygulamaları ile şekillendirilmesi anlamına gelmektedir. Kısacası önce tadilatı yapılmalı, daha sonra ise dekorasyonla düzenlenmesi gereklidir bir mekânın. İki çalışma da birbirleriyle yakından bağlantılıdır. Bu yazımızda ev dekorasyonları konularına değinerek sizleri bilgilendireceğiz.

Ev dekorasyonları hizmetlerimize devam ediyoruz. İç mimarlarımız trend tasarımlar ve dekorasyonları konularında sizlere yardımcı olabilmek için hazırlar. Uygulama, imalat ve montaj işleri içinde uzman ekip ve ekipmanlarımız sizlere bir telefon kadar yakın.

Teklif Alın ↗

Hızlı, ekonomik ve kurumsal fiyat teklifimizi hemen alın, kârlı çıkın.

Neden Biz ↗

Hizmet kalitemizi, iş disiplinimizi ve farkımızı farkedin.

7/25 İletişim ↗

7/25 müşteri hizmetlerimizi arayarak bizden destek alabilirsiniz.

2- Dekorasyonun Tarihi

Dekorasyonu, hemen hemen tüm canlı türlerinin, var oldukları tüm zamanlarda yaşam alanlarına uyguladıklarını görüyoruz. Barınma ihtiyacı duyan bir çok canlının yaşadıkları mekânları dekore ettiklerini biliyoruz. Bir kaç güzel örnek vererek devam etmek istiyorum.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern Metal Sandalyeler

3- Ev Dekorasyonları

Evinizi yenilemek için mükemmel bir an varsa, o da bu yeni bir on yılın başlangıcındadır. En yeni ev dekorasyon modellerini size sunmak için son moda iç tasarımları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. En yeni dekorasyon fikirleri ile evinizi tazelemeniz konusunda umarım size yardımcı olabiliriz. Tasarımın güzelliği, stili ve işlevi geliştiren etkileri değiştirme, uyarlama ve birleştirme yeteneğidir. Tarzınız sizin aynanızdır, en iyi iç tasarım trendlerinin kendi kişisel tarzınıza dahil edilebileceğinizi bilmek önemlidir. En son gelişmelerin nabzını tutan iç mimarlarımız, bu yıl gördükleri ev dekorasyon modellerini bizlerle paylaştılar.

4- Ev Dekorasyon Modası

Bundan 10 yıl öncesine kadar, ağır ve el işlemeli mobilyalar tüm dekorasyon çalışmalarından daha fazla ön planda tutuluyordu. Hemen hemen tüm mekanlarda bu tür mobilyalar kullanılarak zengin ve kalabalık bir görüntü içerisinde sönük kalan tavan ve duvar dekorasyon çalışmaları yapılırdı. Ceviz renkli, el işlemeli ve genellikle altın varak çalışılmış ağır ve büyük mobilyalar sıklıkla karşılaştığımız ev dekorasyonları arasındaydı. Fakat son yıllarda bunun tam tersi uygulanmaya başlanarak daha çağdaş, şık, kullanışlı ve görsel dekorasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Eski ağır ve büyük mobilyaların yerini günümüzde sadece ve şık asma tavanlar, sade ve ferah renklerin hakim olduğu duvar boyaları, laminat ve granit ağırlıklı zemin döşemeleri almaktadır. Sadece ihtiyaç duyulacak miktarda ve mümkün olduğunca az yer kaplayan küçük fakat şık mobilyalar seçimler arasında fazlaca yer almaktadır. Açık renkler mekanlarda kullanılarak daha ferah, daha geniş ve iç açıcı bir psikolojik etki yaratması hedeflenmektedir ev dekorasyonlarında.

5- Ev Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Plan yapmak ve doğru seçimler.

Doğru ustalar, ekip ve ekipmanlarla çalışmak.

Bütçenize uygun olan en kaliteli ürün ve malzemeleri kullanmak.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dekorasyon Ürünleri ve Fiyatları

İşinin uzmanı olan gerçek kişi veya kişilerden bire bir yardım almak.

Evlerinizi ve iş yerlerinizi dekorasyon ve tadilat yaptırmaya karar verdikten sonra belirli bir zaman kendiniz ve ailenizle birlikte kişisel zevk ve renklerinizi sahip olduğunuz mekana uyarlamakla ve hayal etmekle ilk çalışmalarımıza başlarız genellikle. Plan yapmak ve doğru seçimleri doğru yerlere uyarlamak aslında işin en zor kısmıdır. Bunu başardığımız zaman gerisi kolaylıkla yapılacak olan uygulamalar bütününden itibaren. Ev dekorasyonları, içinde yaşayan kişinin ve kişilerin tamamen bireysel zevk ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu çizgi dışına çıkan tüm çalışmalar genellikle sonunda keşkelerle dolu olan tatmin etmeyen çalışmalardan ibaret olacaktır.

6- Dekorasyonda Yapılan Büyük Hatalar

  • İhtiyaçlarınıza cevap verecek seçimlerden uzak kalmak.
  • Kendiniz için değil de, başkalarının güzünden dekorasyon çalışmaları yaptırmak.
  • Aile bireylerinin zevk ve renklerine saygı duymadan, sadece kendi seçimlerinizi yaptırmak.
  • Doğru plan yapmamak.
  • Yanlış ve başarısız bütçe ayarlaması.
  • Kişisel zevk ve renklerden uzak dekorasyon seçimlerinin yapılması.
  • Yanlış usta, ekip ve ekipmanlarla çalışmak.
  • İşinin ehli kişi veya kişlerden yardım almamak.
  • Eksik, zor ve olumsuz bir çalışma ortamı sağlamak.
  • İşinizi takip etmemek.

7- Ev Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ben bu işi yaparım diyerek kimseden yardım almak ve tüm dekorasyon fikirlerine açık olmak dikkat edeceğimiz ilk ve ana kural olmalıdır. Çok araştırmalı, çok plan yapmalı ve ne yaptığımızdan emin olmalıyız. Yaşam alanlarımız önemlidir. Hem ekonomik, hemde psikolojik etkisinin büyüklüğü nedeniyle çok dikkatli ve doğru seçimler yapmalıyız. Her türlü ihtiyaçlarımıza cevap verecek ölçülerde, şekillerde ve modellerde ürün ve malzemeler kullanmalıyız. Ev dekorasyonları modasını inceleyerek çağdaş, şık ve kaliteli yeni mekanlar oluşturmaya dikkat etmeliyiz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Ev Dekorasyon Modelleri

8- Ev Dekorasyon Fikirleri

Faydalı olacağına inandığımız ve ilginizi çekebilecek farklı dekorasyon bilgi ve görselleri için lütfen aşağıdaki linklerimizi tıklayınız.

Ev tasarım örnekleri

Ev Dekorasyon Modelleri

Ev tadilatı

Ev Tadilatı Daire Dekorasyonu


İLGİLİ BAŞLIKLAR: ev dekorasyonları, ev dekorasyonları modası, moda ev dekorasyonları, 2018 ev dekorasyonları, ev dekorasyon resimleri, ev dekorasyon modelleri, ev dekorasyon trendleri, ev dekorasyonları çeşitleri, ev dekorasyonları örnekleri, ev dekorasyon renkleri, 2018 ev dekorları