Villa Dekorasyonları

Modern Villa Dekorasyon ve Tadilat İşleri

Villanızın Tasarımını Değiştirmek mi İstiyorsunuz? Boş Arsasına Muhteşem Bir Villayla Kim Değer Katmak İstemez ki ?Hislerinize Tercuman Olmaya Çalışacağım Çünkü:

Villa dekorasyonları bizim işimiz. 30 yıllık tecrübemiz, konusunda uzman personellerimiz, çağdaş ekip ve ekipmanlarımız ile ekonomik fiyat aralıklarında daima hizmetinizdeyiz.

Villa dekorasyonu denilince akla gelen lüks ve ihtişamlı ortamları, sağlam bir yapıyla bezeyerek ortaya muhteşem, torunlarınıza miras olarak bırakabileceğiniz villalar yapmak biz dekordelisi ailesi için önemli bir iştir. Yapacağımız işi ciddiyet ve resmi evraklarla size temin ederim en iyi şekilde başaran nadir dekorasyon ve mimarlık hizmetlerinden biriyiz.

Villa dekorasyonları – 2020-2021 yılı yeni villa dekorasyon tasarımlarımız, modern ve şık modellerimiz, kaliteli malzemelerimiz ve işinde profesyonel ustalarımızla sizlere bir telefon kadar yakınız.

Altını çizerek belirtmek isterim ki sizlere burada vermiş olduğum görseller örnek teşkil etmesi ve yaptırmak istediğiniz villa dekorasyonu için aklınızda ki model sorularını yanıtlamak için sunulmuştur. Verilen villa iç dekorasyonu ve dış cepe örnekleriyle kendiniz için tasarlamış olduğunuz örnek daireyi bize belirtebilirsiniz. Tasarladığınız villa dekorasyonu için uzman kadromuzla özveriyle çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.Yaptığımız işlerde profosyenelliği elden bırakmadan kendi sanat eserlerimizi gururla yaratmaya devam ederken bu sanat eserinin sahibi neden siz olmayasınız ki.

Villa dekorasyonları konusunda sizlere daha açıklayıcı ve faydalı bilgiler olması amacıyla, aşağıda örnek olarak vermiş olduğumuz villa dekorasyonları çalışmalarından örnekler göstererek neyi nasıl yaptırabilirsiniz villanız için fikir edinebilirsiniz. Bu çalışmaları incelerken ve bilgileri okurken, bir çok farklı villa dekorasyon fikirleri edinebilir, çok farklı alternatifler üretebilirsiniz.

1-) Villa dış cephe dekorasyonları

Bir villanın dış cephesini dekore etmek ve süslemek için birbirinden farklı ve kaliteli bir çok malzeme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en görsel ve ekonomik olanları arasında söve malzeme ve uygulamaları ilk sırayı almaktadır. Eskiden bizler söve malzemesini üretebilmek için çok zahmetli ve maliyetli çalışmalar yaparak, başarılı sonuçlar alabilmek için hayli fazla maliyetli zamanlar ve emekler harcardık.

Fakat teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dekorasyon malzemelerinde de kolaylıklar sunulmuş ve malzeme seçenekleri çoğalmıştır. Kolay uygulanabilir, hafif, ekonomik, boyanabilen ve model seçeneklerinin fazlalığı bakımında söve biz tecrübeli dekorasyoncuların birinci seçeneği olmuştur günümüzde. Poliüretan malzemeler ise fiyat bakımından çok daha fazla maliyetli olduğu için söve kadar rağbet görmemektedir. Onun sonrasında ise ağır, zahmetli, maliyeti yüksek ve çok fazla zamana gerek duyan beton döküm kaplama söveleri ise günümüzde artık pek kullanılmamaktadır. Günümüzde villa dekorasyonlarının vazgeçilmezi olarak artık söve kullanılmaktadır.

2-) Villa iç dekorasyonları

Bir villanın gerek dış cephe dekorasyon, gerekse iç dekorasyon çalışmaları ve uygulamaları ile diğer tüm yapı ve binalardan farklı ve daha görsel olmak zorundadır. Bir daireye yapılan dekorasyon ile, bir villaya yapılan dekorasyonlar arasında elbette farklı olmalıdır. Villa dekorasyonları daha görsel, daha modern ve daha şık olmalıdır. Çünkü villalar, dairelere oranla daha fazla metrajlı, büyük ve geniş lüks mekanlardır. Bu özelliklerini iç ve dış dekorasyonlarını yansıtmalıdırlar. Yapmış olduğumuz bir çok villa dekorasyon çalışmalarından bir kaç örneği aşağıda incelemenize sunarak, üzerinde fikirlerimizi sunacağız. Bu şekilde daha fazla dekorasyon alternatifi edinebilir ve farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Villa dekorasyonları nasıl yapılır? Villa dekorasyon resimleri. Villa dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Villa dekorasyonlarında yapılan büyük hatalar. Güzel villa resimleri.

Villa dekorasyonları nasıl yapılır?

Villa nedir?

Eski Roma imparatorluğunda zengin toprak sahiplerinin sahip olduğu şehrin dışındaki özel yapılarına verilen isimdir. Günümüzde ise yine şehir dışında bir yada iki katlı özel bahçesi olan evlere yine villa denilmektedir. En eski kayıtlarda villaya dair iki adet isim ve tanımlama bulunmaktadır. Bunlardan ilki Plinus Villa Urbana ve Villa Rustica’dır. Bu iki villanın da ana girişleri ve en büyük mekanları mutfaktır. her iki villanın da ahırları ve kendilerine ait olan havuzları vardı. Ayrıca bu villalarda her türlü meyve ağaçlarından oluşan birer adette bahçelerinin olduğu kayıtlarda mevcuttur.

Villa dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler;

 • İç ve dış mimarisi tamamen farklı ve özel olmalıdır.
 • Dış dekorasyonu görsel ve modern olmalıdır.
 • Bir başka villa ile aynı görselliğe ve mimariye sahip olmamalıdır.
 • İç ve dış dekorasyon adına yapılması ve olması gereken tüm uygulamalar ve malzemelerin yapılması gereklidir.
 • Villa dekorasyonları nda özenli işçilik ve malzemeler kullanılmalıdır.
 • Villa dış çevre dekorasyonlarında mutlaka yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarına ağırlık verilmelidir.
 • Dış cepheden bakıldığında lüks ve modern görünmek zorundadır.
 • İç cephe dekorasyon çalışmaları eksiksiz ve hatasız olmalıdır.
 • Tüm ıslak zeminler seramik veya granit olmalıdır.
 • Mutfak dolapları, banyo dolapları, vestiyerleri başta olmak üzere tüm mobilya dekorasyon çalışmaları modern ve kaliteli olmalıdır.
 • Villa boya badana işleri farklı ve görsel renklerde olmalıdır.

Villa dekorasyonlarında yapılan büyük hatalar nelerdir;

 • Görselliğe önem vermemek.
 • Tasarım ve uygulamalarda kalitesiz davranmak.
 • İç ve dış dekorasyon çalışmalarında tek düze davranmak ve sık kullanılan modellerden seçmek.
 • Farklı olmamak.
 • Renk seçimlerinde soğuk ve itici olmak.
 • Bahçe ve peyzaj çalışmalarında eksik kalmak.
 • Çevre temizliğine ve görselliğine önem göstermemek.
 • Mobilya seçimlerinde villaya özgü tarzlardan ve malzemelerden uzak kalmak.
 • Bir villaya, normail daire gözüyle yaklaşmak ve ona göre dekorasyonlar yaptırmak.
 • Villa dekorasyonları kriterleri dışında basit ve ucuz dekorasyon işleri yaptırmak.

Güzel Villa Resimleri

Aşağıdaki güzel villa resimleri kategorisinde beğendiğiniz villaya ait tüm iç ve dış dekorasyon çalışmalarını temelden çatıya kadar ekonomik fiyatlarımızla ve kaliteli işçiliğimizle yapıyoruz.


Villa dekorasyonu ve tadilatı ile ilgili daha fazla bilgi ve görsele ulaşmak için aşağıdaki adreslerimizi de inceleyebilirsiniz


İLGİLİ BAŞLIKLAR: villa dekorları, villa dekorasyon, villa tadilat, villa tadilatları, güzel villa dekorasyonları, villa resimleri, villalar, villa boya badana, villa inşaat ustası, villa mobilyaları, villa dekorasyon örnekleri, villa iç dekorasyonları, villa dış dekorasyonları