Her zevke, tarza ve bütçeye uygun lüks ikiz villa modelleri Dekordelisin’de sizleri bekliyor! Hayalini kurduğunuz bu projeleri incelemeden geçmeyin. Bu makalemizde ikiz villanın tanımından tutun, ikiz villanızı güzelleştirecek dekorasyon tüyolarına kadar herşey var. Dikkat çekici lüks ikiz villalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Trend ikiz villa projelerinizi hazırlıyor, anahtar teslim olarak temelden çatıya kalite anlayışımızla eksiksiz olarak sizlere teslim ediyoruz.

Birbirinden görsel, kaliteli ve trend ikiz villa projeleri ile dolu bu sayfamızı incelerken büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Giriş

Dikkat Çekici Lüks İkiz Villalarla Tanışmaya Hazır mısınız? Türkiyenin her yerindeyiz. Dekordelisi olarak, hayalini kurduğunuz ikiz villa projelerinizi hayata geçiriyoruz. Bu sizler için güzel bir fırsat! Projelerinizi hazırlıyoruz, temelden çatıya kalite anlayışımızla inşaat aşamasını üstleniyor ve tamamlıyoruz. Profesyonellerle çalışın. Günümüz modern mimariler ile şekillenmiş, ekonomik, şık ve çağdaş tasarımlarımızla tanışın. %100 kaliteli, %100 garantili.

Sıkılmadan zevkle okuyacağınızı düşündüğümüz ikiz villalar hakkında detaylı bilgilere devam ediyoruz.

Şimdiye kadar konut sektörünün bu denli gelişmediği zamanlarda insanlar ev satın alırken, seçimlerini sadece tamamlanmış projelerden yana yaparlardı. Fakat artık günümüzde gerek mimarinin gerekse inşaat sektörünün epeyce gelişmesi sonucu bu durum tamamen değişti diyebiliriz. Özellikle de müstakil ikiz villa projeleri söz konusu olduğunda, ev sahipleri artık özel olarak kendi ihtiyaçlarına göre planlanmış özel tasarımlı projeler yaptırabiliyorlar. Tabi bu konuda alanında öne çıkan tecrübeli profesyonel mimarlar, bir arazi üstüne ev veya villa yaptırmak isteyen müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, her evi farklı planlarla oluşturuyor ve estetik bakımdan da tam olarak ev sahiplerinin tarzını yansıtabiliyorlar. Bizde Dekordelisi olarak burdan yola çıkarak bugünkü makalemizde, sizler için araştırıp derlediğimiz ikiz villaları daha yakından tanımanıza yardımcı olacağız. Evet öncelikle işe ikiz villanın ne olduğunu açıklayarak başlayalım..

İkiz Villa Nedir?

Aynı parsel üzerine kurulmuş üç tarafı açık, bir tarafı birbirine yapışık olarak inşa edilen ikiz villalar, son yıllarda özellikle yazlık alanlarda en çok tercih edilen ve modern mimari yapısı ile dikkat çeken yenilikçi lüks villa türlerinden bir tanesidir. Son derece şık ve modern olan, genellikle geniş ve kalabalık aileler tarafından tercih edilen bu dikkat çekici lüks ikiz villalar, birbirine yapışık bir şekilde tek bir parsel alanını birlikte kullanırlar. Son yıllardaki modern zamanın küçük evlerinin aksine daha geniş olan tasarımları, bahçesi, verandası ve balkon teras gibi açık alanları ile de oldukça konforludurlar.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

İkiz Villa Projeleri

Son dönemlerde hayatımıza bir yenilik olarak yansıyan teknolojik gelişmeler, her alanda olduğu gibi emlak ve inşaat sektöründe de farklı getiri ve gelişmelere imza atmaktadır. Bu getiri ve gelişmelerde en çok göz önüne çıkan yenilikçi ve dikkat çekici villa tipi projelerinden bir tanesi durumuna gelen ikiz villa projeleri, şehrin içindeki hemen her yer üzerinde uygulanabildiği gibi betonarme olan yapıların yanı sıra, bir prefabrik sistem veya farklı yapıda sistem ile de meydana getirilip inşa edilmektedir.

ikiz-villa2

Betornarme yapıların yanı sıra prefabrik veya farklı yapı sistemleri ile de inşa edilmekte olan bu modern ikiz villa projeleri, büyüklüğüne göre bütçelendirilen projelerdir. Şöyle ki! bunların içinde daha küçük ve daha az detayları bulunan oldukça ekonomik ikiz villa projeleri bulunduğu gibi, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi çok daha geniş alanlara yayılan geniş bahçeli, iç dizaynı ve dış dizaynı özel olarak tasarlanıp yapılmış lüks ikiz villa projeleri de bulunmaktadır. Buradaki proje fiyatlandırması ise tamamen projede kullanılacak olan materyallerin özelliklerine, projenin ayrıntılarına, iç ve dış dekorasyonda kullanılan malzemelere göre yapılmaktadır.

Müstakil Evde Yaşamanın Avantajları

İkiz bir villaya sahip olduğunuz zaman, bunun size birçok artıyı da bereberinde getirdiğini görürsünüz. Özellikle de çocuklu ve kalabalık aileler adına özgür bir yaşam alanı sunan ve son derece ideal olan ikiz villalar da;

 • Çocuklarınızla ve kalabalık ailenizle birlikte yaşayabileceğiniz rahat bir ev ortamına kavuşabilirsiniz.
 • Gürültü sıkıntısı bulunmayan bu villalarda bahçe alanına da sahip olacağınız için yeşillikler içinde huzurla yaşayabilirsiniz.
 • Özellikle kalabalık şehirler için çok önemli bir sorun olan otopark, villada yaşarken size ait bir otopark alanına sahip olacağınızdan dolayı sizin için sorun teşkil etmeyecektir.
ikiz-villa3

İkiz Villa Alırken

Şehir merkezinden uzak bir konumda bulunan ikiz villaları, genellikle büyük aileler satın alarak yan yana yaşamak isteyebilirler. Apartman dairesinde yaşamaktan çok daha farklı olan bu durum, özellikle bu villalar için oldukça önemlidir. Çünkü; müstakil villaların bakımıyla bireysel olarak ilgilenmeniz gerektiği için evinizde mutlaka en az bir araç bulunmalıdır. Ulaşım anlamında sorun yaşamayacağınızı düşünüyor ve hem bahçeli hem de kalabalıklardan uzak bir yaşam sürmek istiyorsanız, ikiz villa sizin için doğru bir tercih olacaktır. İşte ikiz villa alırken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Genellikle şehir merkezine uzak bir konumda inşa edildiği göz önünde bulundurularak, ulaşım bakımından sorun yaşamayacağınız yerlerde olmalısına dikkat edilmelidir.
 • Villanın bakımıyla bireysel olarak ilgilenileceği unutulmamalıdır.
 • İkiz villanın yapım maliyetleri göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Havuz ve bahçe gibi alanların nasıl kullanılacağına doğru karar verilmelidir.
 • İmar planında havuzun ve girişlerin nasıl konumlandırılacağı açıkça belirtilmelidir.
 • Ortak kullanım alanları özenle kullanılmalı ve komşulardan da aynı özen beklenmelidir.
Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Müstakil Betonarme Evler
ikiz-villa4

NOT: Yapım aşamasında nelere dikkat edilmelidir gibi teknik konuları, bağlı bulunduğunuz belediyenin yapı işleri biriminden öğrenebilir ve bu şekilde imara başlayabilirsiniz.

Geniş Alanlar ve İşlevsellik

Aynı parsel üzerine inşa edilen ikiz villaların planlarını oluştururken, büyüklüğü kadar önemli olan bir diğer konu da elbette ki odaların birbirleriyle ilişkisidir. Aynı zamanda genel kullanıma göre düzenlenen akışı ve işlevselliğidir. Kullanışsız bir plan, çok büyük alanlarda bile yaşam kalitesini düşürür. Bu yüzdendir ki! proje oluşturulurken, ev sakinlerinin keyifli ve konforlu vakit geçirebilecekleri işlevsel özellikler ön planda tutulmalıdır. Örneğin; kullanım bakımından oldukça konforlu ve keyifli bir deneyim için zeminin metrekaresini büyük tutarak, ferah teras alanına açılan salon ve mutfak düşünebilirsiniz.

ikiz-villa5

İkiz Prefabrik Villa Projesi

Kullanım amaçlarına göre düşük maliyetli ve kısa vadede inşa edilebilen, aynı zamanda huzur veren atmosferi ile şıklığı ve konforu bir arada sunabilen ikiz prefabrik konutlar, artık günümüzde sıkça rağbet görmeye başladı. Huzurlu ve sakin bir atmosfer arayanlar için ilham verecek olan bu prefabrik villa projesini yakından tanımaya ne dersiniz? Son derece şık ve etkileyici cephe görünümleri ile insanı cezbeden prefabrik konutlarda;

 • Üst kaplamada betopan, asma tavanlarda alçıpan malzeme ve izolasyonda cam yün kullanılmaktadır.
 • Galvaniz profillerden oluşan malzemeler önceden Auto CAD programlarında çizilmekte ve planlar oluşturulmaktadır.
 • Son olarak bu planlar üzerinden ebatlandırılan malzemeler yerinde hazırlanarak monte edilmek üzere inşa alanına getirilmektedir.

İkiz Villanızı Güzelleştirecek Dekorasyon Tüyoları

Günümüzde yaratıcı örnekleriyle bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam şekilde karşılayan prefabrik yapılara rastlayabilirsiniz. Mevsimsel şartlara göre tasarlanabilen bu prefabrik konutlar, günümüzde modern teknolojilerle bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam olarak karşılayacak şekilde dizayn edilebiliyor. Buna göre birkaç tüyo verecek olursak;

 • Temiz hatlara sahip bir mimari stil ile benimsenmiş olan ahşap dış cephenizi; doğal taşlarla süsleyerek, natürel dokuyla modern yaşam tarzını harmanlayabilirsiniz.
 • Yine dış cephede aydınlatmada kullanacağınız spotlarınızı; çatı saçaklarının içine entegre ederek ve duvarlarınızda aplikler kullanarak, ortaya son derece mükemmel ışıltılı bir görünüm çıkarabilirsiniz.
 • Son derece davetkar ve korunaklı olan giriş alanınızı, konfor sunan mobilyalarla daha da şık hale getirebilirsiniz.
 • Özellikle havadar alanların kurtarıcısı olan teras kapatma modelleri ile manzaranın keyfini çıkarırken, korunaklı bir yaşam alanı dizayn edebilirsiniz.
 • Rahatlık ve konforun ön planda tutulduğu teras alanınızı toz ve rüzgardan korumak için; cam pencerelerle çevirebilirsiniz.
 • Yine yaz-kış demeden adeta kış bahçesi niteliğinde olan bir teras alanını; sürgülü cam pencere sistemleri ile çevreleyebilirsiniz.

Dikkat çekici en modern ikiz villa modelleri

Dekordelisi Nasıl Çalışır?

Bizimle Daima Kârdasınız

7/24 ücretsiz keşif, tasarım, maliyet hesabı hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Profesyonellerle çalışın. Talep formlarınıza en geç 1 saat içerisinde cevap vereceğiz. Biz daima yanınızdayız.

[metaslider id=28192 cssclass=””]

Gezinti & Katalog

Dekordelisi’ nde sizin içinde mutlaka birşeyler var. Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek farklı ev ve villa projeleri, fiyatları ve modelleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Bu gezinti sizleri mutlu edecek.

Modern Villalar

Trend Tripleks (3 Katlı) Villalar

Muhteşem Dubleks Villalar

Dubleks Ev Modelleri

Tek Katlı Villalar

Modern Müstakil Evler

En iyi hizmetleri, en hızlı ve ekonomik maliyetler siz değerli müşterilerimize sunmanın gayreti içindeyiz. Projelendirme ve inşaat aşamalarını anahtar teslim olarak üstlenmeye biz hazırız. Sizde hazırsanız, bir buradayız ve sizlere bir telefon uzaklığındayız.

Bize 7/24 Ulaşabilirsiniz: (Ara): 0850 495 0 552

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: ikiz villa projeleri, örnek ikiz villa projeleri, lüks ikiz villa, ikiz villa dekorasyonu, havuzlu ikiz villa, ikiz villa modelleri, ikiz villa konutlar, modern ikiz villa projeleri, villa tipi projeler, müstakil ikiz villa projeleri, ikiz villa proje çeşitleri,