tek-katlı-ev-tasarımları

Tek Katlı Ev Tasarımları

Müstakil evde yaşamak isteyenler için birbirinden özel tasarımlara sahip tek katlı evler ve villalar. Tek katlı müstakil evlerin özellikleri. Bu makalemizde tek katlı evlerin güvenirliliğinden tutunda, hayallerinizi süsleyen geniş ve modern müstakil evlere kadar ev modelleri hakkında fikir sahibi olacak geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Giriş

Tek Katlı Ev Tasarımları – Günümüzde oldukça yaygın hale gelmesinin yanı sıra, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği tek katlı müstakil evler, hem özgür bir yaşamın anahtarı hem de size doğal bir yaşam imkanı sağlayan evlerdir. Kırsal bölgelerde inşa edilen ve aile evi olarak tercih edilen birbirinden güzel tek katlı ev modelleri, profesyonel mimarlar tarafından tasarlandığı zaman dekoratif özellikleri ve işlevsellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Her biri birbirinden farklı çeşitli ebatlardaki ev planları, yaptırmayı düşündüğünüz projeler veya ev çizimleri için sizlere ilham kaynağı olan tek katlı ev tasarımları, insan doğasıyla son derece barışık bir mimarinin ürünü olmasının yanı sıra, doğaya yakın yaşamanın en güzel yollarından birini de işaret etmektedir. Hepimizin bildiği üzere müstakil evlerin giderek artan cazibesi ve bu cazibenin sebepleri artık hiç kimse için sır değildir. Her ne kadar çok katlı devasa boyutlardaki apartmanlar şehir yaşamının sunmuş olduğu tek konut türü gibi olsa da, artık bu yaşamdan bunalan insanların daha sakin, daha rahat, daha özgür ve doğayla iç içe bir yaşantının hayalini kurdukları da bir gerçektir.

Bu durumun farkında olan konut sektörü de, son derece konforlu ve müstakil bir yaşam arayışına cevap veren nitelikteki projeleriyle, birçok büyük firmanın portföyünde yerlerini almaya başlamıştır. Son yıllarda her ne kadar yeni nesil az katlı ve yüksek bir yeşil alan oranına sahip konutlara ilgi artışı olmuş olsa da, doğrusunu isterseniz hemen hemen hepimiz tamamen müstakil bir evde oturmanın hayalini kuruyoruz öyle değil mi? Müstakil ev yapıları arasında tek katlı ev seçenekleri, özel bir yer sağlıyor. Tek katlı ev tasarımları hem en mütevazi hem de çok fazla yer kaplamadan hoş ve ferah ev seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için uygun görülüyor. Müstakil tek katlı evler kişisel istekleriniz doğrultusunda tasarlanma imkanı sunarken, inşaat maliyetinin ekonomik olması açısından da avantaj sağlıyor. Enfes projeleriyle ahşap evlerden prefabrik villalara, konteyner ve çelik konstrüksiyon evlerden taş evlere kadar oldukça farklı türdeki evler arasında en cazip seçenekleri sunuyor.

Tek katlı müstakil evlerin özellikleri ile yazımıza devam ediyoruz.

Tek Katlı Müstakil Evlerin Özellikleri

Artık dünya genelinde doğal yaşam alanlarının en iyi şekilde hissedilebildiği evler çoğu zaman tek kat olacak şekilde tasarlanıyor. Şehirlerin kalabalıklığından ötürü genelde tatil beldelerinde, orman içinde veya benzeri alanlarda pek çok tek kat tasarıma sahip evler sık sık karşımıza çıkıyor. Müstakil ev denildiğinde birçok kişinin aklına villalar veya dubleks evler geliyor. Ancak doğayla iç içe olmayı veya bahçeyle uğraşmayı sevenler için tek katlı ev seçenekleri en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Müstakil evler tek katlı olarak tercih edebileceği gibi kalabalık ve çocuklu aileler için iki katlı olarak da tercih edilebiliyor. Çok odalı tek katlı ev modellerinin yanı sıra geniş alanlara yayılmış verandası bulunan tek katlı müstakil ev modelleri olarak da tasarlanıp inşa edilebiliyor. Sahip olunan evin ve arsanın genişliği ile değişecek şekilde de yapılabilen tek katlı tasarımlar;

  • Hem kışın hem de yazın rahatlıkla güneş alabilmesi ile ev ortamının aydınlatılması bakımından oldukça büyük katkı sağlıyor.
  • Özellikle geniş yeşil alana ve manzaraya sahip olan evler, ferah yapıları ile dikkatleri üzerine topluyor.
  • Bunun yanı sıra aydınlık ortamı destekleyecek şekilde açık tonlar kullanılarak yapılan iç dekorasyonu sayesinde, evin ferahlığı kat kat artıyor.
  • Aynı zamanda evlerin hem daha kullanışlı hem de estetik olmasını sağlıyor. Kullanışlı eşyalar ile de desteklenerek, ortamın güzelliğine güzellik katıyor.

Tek Katlı Evler Güvenlimi

Her yapıda oldukça önemli bir konu olan güvenlik, tek katlı müstakil evlerle de ilgili olarak sıkça sorulan soruların başında yer alıyor. Temel yapılarının sağlam şekilde inşa edilmesi sonrasında yapının geri kalan kısımları bu sağlam yapı üzerine devam ediyor. Yani bu demek oluyor ki! Tek katlı tasarıma sahip evlerin inşası da, diğer yapıların inşasına benzer şekilde yürütülüyor. Güvenlik noktasında binanın inşa edildiği malzemenin ağaç veya doğal taşlardan olması, sorun teşkil etmiyor. İnşa edilen yerin özelliklerine göre belirlenen ve temel özellikleriyle özel olarak inşa edilen tek katlı yapılar, yüksek katlı yapılara göre daha güvenli şekilde kullanılabiliyor. İnşaat sektöründe son yıllarda yapı teknolojilerinin geldiği son nokta sayesinde, prefabrik yapılar da dahil olmak üzere her türlü tek kat şeklinde inşa edilen evler, rahat ve güvenli kullanım imkanı sunuyor.

Bahçeli Tek Katlı Evler

Hem sakin bir hayatın tadına varılan hem de kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirme imkanı sunan, genellikle şehir dışı alanlarda tercih edilen ve tek katlı ev denilince akla gelen ilk önemli şeylerden birisi tabiki evin bahçesi oluyor. Genel olarak kırsal alanlarda, tatil yörelerine yakın yerlerde veya dağ evi gibi seçeneklerde inşa edilen bu tarz müstakil evlerin en kullanışlı olanları da bahçeli evler oluyor. Yine evin tasarımına çok büyük katkı sağlayan bahçe içinde kullanılan yeşil alanlar, tercih edilen ağaçlar ve çiçekler gibi bahçe seçenekleri sayesinde, ortamın havasının değiştirilmesi mümkün oluyor. Özellikle de bahçeyle uğraşmayı sevenler için bu bahçeler, stres atma ve rahatlama kaynağı olarak görülüyor. Bunun yanı sıra, bahçe tasarımlarında kullanılan masa, sandalye veya barbekü kısımları da bulunuyor. Bu kısımlar;

  • Doğa içinde oturarak dinlenmek, kitap okumak ve huzur bulmak isteyenler için en önemli ideal yerler arasında yer alıyor.
  • Ayrıca ortamın doğallığına uygun diğer bahçe mobilyaları seçenekleri arasında seçim yapılarak uyumun sağlanmasına da, olanak sağlıyor.
  • Mangal yapmayı sevenler için de özel barbekü alanları ile güzel yemeklerin yapılması imkanı sunuyor.
  • Daha da önemlisi uygun yeri olan bahçeler için süs havuzu seçenekleri de, ortamın farklı bir havaya bürünmesini sağlıyor.
  • Geniş olan bahçelerin iç ve dış dizaynı, isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Böylece iç kısmını zevkinize göre döşeyerek, dış kısmına ise havuz yaptırarak son derece modern bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Aynı zaman doğada spor yapmak itiyorsanız, spor aletleri koyabilirsiniz.

Müstakil ev modellerini kafanızda canlandırmaya çalıştık. Şimdi de bir kaç dekorasyon örneklerine göz atalım ne dersiniz!

Teraslı ev Örnekleri

Ailenizle ve arkadaşlarınızla oturup hoş sohbetler edebileceğiniz, temiz hava almak istediğinizde rahatça çıkabileceğiniz, huzur içinde keyifli yemekler yiyebileceğiniz özellikle yaz ayları için kurtarıcı bir bölüm olan birbirinden güzel teras modelleri.

Taş Kaplamalı Ev Örnekleri

Mükemmel uyumuyla birbirinden gösterişli olan ve ilk görüşte şehvetine kapılabileceğiniz bir diğer örnek olan taş kaplamalı ve taş evlerin çok hoşunuza gideceğinden eminiz.

Ateş Tuğla Kaplamalı Evler

Senelerce popülerliği hiç bitmeyen, kahverengiden kırmızıya ve kurşuni griye kadar uzanan doğal renk çeşitliliğiyle evleri güzelleştirmeye devam eden ateş tuğlalar, günümüzde de halen kullanılmakta. Hem sağlamlığı hem de sıradışı görünümüyle çok fazla hayranı olan ve diğer yapı malzemelerinden farklı ateş tuğla örneklerini sizler için derledik. Umarız beğenirsiniz.

Ahşap Evler

Hem dekoratif hem de dayanıklı oluşundan ötürü en çok tercih edilen evlerden birisi olan ahşap evler, bulundukları konumun iklim özelliklerinin öneminden dolayı en çok yazlık evlerde görülür. İşte sizler için en çokta nostalji sevenlerin tercih ettiği bir kaç model.

Amerikan Tipi Evler

Garajdan tutunda bahçeye kadar herşeyi bulmanın mümkün olduğu Amerikan tipi evlerde, aklımıza genelde filmlerdeki gibi tek katlı, iki katlı veya çatı katlı evler gelir. Sizde izlediğiniz filmlerin içinde yaşamayı tercih edenlerdenseniz, son yıllarda ülkemizde de bir hayli artış gösteren bu evler tam size göre.

Geniş ve Modern Evler

Gelişen teknolojiyle günümüzde basit ve modern tasarımlar oldukça yaygın hale gelmiştir. Son derece modern ve bir o kadar geniş olan müstakil evler, apartman dairelerine nazaran özgürce yaşayabileceğiniz rahat evlerdir. Bu tarz evleri tercih edenlerin nedeni her ne kadar kırsal hayata yakınlaşmak olsa da, aynı zamanda geniş ve kullanışlı olmasını da göz önünde bulundururlar. Sizde geniş ve modern müstakil ev sahibi olmak istiyorsanız bu modellerimizi incelemeden karar vermeyin deriz.

Gezinti

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: müstakil ev, tek katlı müstakil ev, tek katlı ev modelleri, tek kat ev tasarımları, müstakil tek katlı evler, tek katlı müstakil ev projeleri, tek katlı villa, bahçeli ev modelleri, güzel müstakil ev modelleri, müstakil ev fiyatları,

Related Posts

Kaş-Kalkan-180-M2-Lüks-Dubleks-Villa-inşaatımız

Kaş Kalkan 180 M2 Lüks Dubleks Villa

Kaş Kalkan’da yeni lüks villa projemiz hayırlı olsun. Anahtar teslim villa inşaat projelerimize bir yenisiniDevamını oku

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Hizmetimiz

Antalya’da bulunan villasının iç mimari tasarım ve uygulama işleri için bizden fiyat teklifi değerli müşterimizDevamını oku

Hobbit-fiyatlari-ve-modelleri

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler

Bu makalemizde çok ilginç, ilginç olduğu kadar da şirin ve fantastik bir yaşam alanını sizlereDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0