İki Katlı Dubleks Evler

Burada onlarca iki katlı dubleks ev projesi var. Her biri modern, her biri muhteşem. Konforlu ve geniş iç mekan projeleriyle en çok tercih edilen herbiri birbirinden güzel dubleks evler. Bu makalemizde modern stilden rustik stile kadar farklı mimari stil ve ebatlara sahip, modern görünümlü ve konforlu dubleks evler hakkında fikir sahibi olacak geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Biz, muhteşem iki katlı dubleks ev projelerimizle hizmetinizdeyiz. Hızlı, güvenli, kaliteli şekilde sizleri hayallerinize kavuşturuyoruz.

Giriş

İki Katlı Dubleks Evler – İnşaat sektörünün gelişmesi ve tasarım teknolojisinin ilerlemesi sayesinde, artık günümüzde ev yaptırmak giderek kolaylaştı. Öyle ki! artık profesyonel mimarlar tarafından, her bütçe ve stile uygun ev modelleri tasarlanabiliyor. Her ne kadar yabancı ülkelerde müstakil ev projelerinde dört katlık tasarımların da uygulandığı görülse de, ülkemizde üç kattan sonrası apartman dairesi konseptine girdiğinden dolayı müstakil ev projeleri genellikle tek katlı, iki katlı dubleks veya üç katlı tripleks tarzda yapılıyor. İki katlı dubleks ev projeleri son yıllarda geniş yapıları, modern görünümleri ve konforu ile oldukça dikkat çekiyor.

Maksimum Kalite, Minimum Maliyet

Modern stilden tutunda rustik stile kadar farklı mimari stillere ve farklı ebatlara sahip olan bu evlerin her biri, farklı yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilmiş ve tamamen farklı görünümlere sahiptirler. İki katlı dubleks evler, tek katlı evlere nazaran ekonomik bakımdan daha avantajlı olması ve planlama modeli olarak daha işlevsel olmasından ötürü günümüzde en çok tercih edilen konut tiplerinden olmuştur dersek abartmış olmayız. Sizde iki katlı dubleks eve sahip olmak istiyorsanız dilerseniz satın alabilir veya arazi satın alarak, ister şehirden uzak sürekli yaşamak üzere bir yaşam için kendinize ait yeni bir ev olarak yaptırabilir, isterseniz yaz tatillerinde ailenizle veya yakın arkadaşlarınızla harika zamanlar geçirmek için kullanabilirsiniz.

Hem modern hem konforlu..

Artık günümüzdeki inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte dubleks ev planları, hem müstakil ev hem de apartman daireleri projelerinde rahatça uygulanabiliyor. Apartmanlarda genel olarak bahçe ve çatı katlarında daha sık uygulansa da, zaman zaman ara katlarda da uygulanabiliyor. Özellikle şehir hayatında;

  • Çatı dubleksli daireler, muhteşem manzara görünümü ve ferahlığıyla
  • Bahçe katı dubleks daireler, avlu veya bahçe kullanımı bakımından oldukça büyük avantaj sağlıyor.

Bunun yanı sıra, tasarım teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte dubleks evler mimari tasarım bakımından da epeyce farklılık gösteriyor. Öyle ki! hemen hemen her dubleks ev için uygulanabilen yeni nesil modern tasarımlar; taş, beton ve ahşap gibi farklı malzemeler bir arada kullanılarak, oldukça çağdaş tasarımlar oluşturulabiliyor. Bugün arazinize bir dubleks ev yaptırmayı düşünüyorsanız profesyonel inşaat şirketleri size pek çok farklı seçenekler sunuyor. Tabi bu seçenekler evinizi yaptıracağınız yere ve bütçenize göre farklılıklar gösteriyor. Kısacası artık günümüzde modern ve yeni nesil mimari tasarımlardan doğal malzemelerle inşa edilen evlere, betonarme yapılardan hızlı ve pratik bir şekilde inşa edilerek öne çıkan prefabrik evlere kadar birçok farklı yapı ve modelde ev yaptırmak mümkün oluyor. Bizde Dekordelisi olarak bugünkü makalemizde, gelecekte yeni bir eve sahip olmak için farklı tarz ve bütçeye hitap eden, farklı malzeme ve tekniklerle inşa edilen seçenekleri değerlendirmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimiz için bu konuyu araştırıp derledik. Şimdi gelin birlikte birbirinden güzel ve farklı dubleks ev modellerini biraz daha yakından inceleyelim.

Klasik Tarza Sahip Havuzlu Dubleks

klasik-tarz-dubleks-ev-örneği
klasik-tarz-dubleks-ev-örneği

Klasik tarzı andıran fakat son derece şık, geniş ve havuzlu bir dubleks ev yaptırmak istiyorsanız bu modelimiz tam size göre. Klasik bir dış cepheye sahip ama modern görünümlü, geniş bahçeli ve gösterişli bu iki katlı dubleks villalar huzuru ve lüksü bir arada sunuyor. Anahtar Teslim Ev Fiyatları

Üçgen Tasarımlı Dubleks

üçgen-tarz-dubleks-ev-

Pratik ve hızlı bir şekilde inşa edilen, küçük ama son derece kullanışlı, yazlık ev veya bağ evi arayışındaysanız bu özel tasarım üçgen ev modeline de mutalak göz atmalısınız. Çatı ünitesinin evin duvarlarını oluşturduğu ve bu sayede hızlı ve kolay inşa edilebilen bu pratik üçgen ev modeli, şehir yaşamından uzaklaşıp huzurlu bir sığınak arayanlar için son derece ideal.

NOT: Son yıllarda şehirlerde en çok tercih edilen dubleks modellerinden birisi olan çatı dublekslerinde; estetik bakımdan oldukça farklı bir etki oluşturan çatı eğimlerinin dekorasyona dahil olması, özellikle çatı pencereleri ve aydınlatma unsurları ile desteklendiği zaman oldukça şık bir avantaj ortaya çıkarıyor.

Taş Ev Dubleks

taş-ev

Ülkemizde geçmişten bugüne her zaman tercih edilen hem oldukça şık ve doğal hem de geleneksel mimariler oluşturan taş evler, diğer seçeneklere göre daha zorlu bir inşaat sürecine ve daha yüksek bir maliyete sahiptir. Nesiller boyu kullanılacak kır evleri için en ideal seçeneklerden biri olan taş ev projelerinde en önemli noktalar, özenli bir tasarım ve taşın işçiliğidir. Taş işçiliği bina yükseldikçe daha özenle yapılması gereken bir iş olduğu için özellikle dubleks taş evler söz konusu olduğunda mutlaka işinin ehli ve deneyimli kişilerle çalışılmalıdır.

Yerel ve doğal malzemelerle inşa edilen, tarihi ve kültürel mirasımız açısından çok önemli rol oynayan taş ev modelleri, ülkemizin farklı bölgelerinde farklı şekilde inşa edilmektedir. Örneğin; Ege bölgesinde kırma taş evler daha yaygın, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde ise kesme taş evler daha yaygın olarak inşa edilmektedir. Sizde iki katlı taş ev yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle evinizi inşa edeceğiniz bölgeye göre taş seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Böylece huzur dolu, sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olursunuz.

Çağdaş Çizgiler

çağdaş-tasarım-dubleks

Daha modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız, farklı modellerde tasarlanan modern mimariler sizin için daha ideal olacaktır. Net çizgiler, keskin hatlar ve temiz geçişlere sahip yeni nesil malzemelerle inşa edilen modern evler, geniş veranda ve terasları, farklı malzeme ve renklerin iç içe geçtiği eklektik stilleri ve yenilikçi çatı sistemleriyle giderek popüler hale gelen yapı tasarımlarını oluşturuyorlar.

Doğal Ahşabın Cazibesi

iki-katlı-ahşap-ev

Uzmanlara göre nefes alan doğal bir malzeme olduğundan ötürü en ideal seçeneklerden birisi de, ahşap evlerdir. Özellikle masif kütüklerden inşa edilen kütük evler ise, gerek doğallığı ve sağlamlığı gerekse modern tarzı ve görkemliliği ile son derece ilgi çekici ve bir o kadarda doğal çevreyle uyumlu bir görünüm ortaya koyarlar.

Günümüzde çoğunlukla modüler evler şeklinde tasarlanarak projelendirilen ahşap evler, doğallıkları ve pratik inşaat özellikleriyle son yılların gözde dubleks ev modelleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu durum sizin için bir artı olmakla beraber, evinizin kısa süre içinde inşa edilmesini sağlamaktadır. Fakat farklı ahşap türlerinin kullanımının bu süreyi ve maliyeti değiştirdiği de kaçınılmaz bir gerçektir.

Prefabrik Dubleks

prefabrik-dubleks-ev

Ekonomik boyut seçenekleri ve en fazla iki hafta gibi kısa bir sürede inşa edilebilme özellikleriye öne çıkan prefabrik evler, ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Günümüzde artık tıpkı bu modern dubleks örneğimizde olduğu gibi daha modern ve çarpıcı modellerde tasarlanıp üretilebiliyorlar.

Sınırsız planlama seçeneğine sahip olan dubleks prefabrik evlerin en önemli avantajlarından birisi de, en uygun bütçe ile hayallerinizdeki evi hayata geçirebilme imkanı sunmasıdır.

Tuğla Cepheli Dubleks

tuğla-cepheli-dubleks

Daha çok İngiltere ve Fransa gibi yabancı ülkelerde yaygın olan, ancak son yıllarda ülkemizde de çok sık rastladığımız ateş tuğlası olarak da bilinen kırmızı tuğla dış cepheler, bir diğer nadide modellerimizden. Mimari yapılarda oldukça sofistike tasarımların oluşturulmasını sağlayan bu şık tuğla cepheler, stil sahibi bir eve sahip olmak isteyenler için farklı ve yenilikçi bir seçenek sunuyor.

Modern Dubleks Konteyner

konteyner-dubleks

Yeni nesil modüler yapıların modellerini oluşturan konteyner evler, nakliye konteynerlarının modifiye edilerek farklı tasarımlarda evlere dönüştürülmesiyle oluşmaktadır. Evin ebatına göre konteyner sayısı arttırılarak oldukça çarpıcı ve ilginç tasarımların oluşturulabildiği bu evler, hem ekonomik hem de pratik seçeneklerden bir diğeri.

Çelik Dubleks

çelik-dubleks

Çelik konstrüksiyon evler, standart kalitedeki prefabrik evlerin çok daha sağlam ve uzun ömürlü olan modelleridir. Bu evler de her prefabrik ev modeli gibi fabrikada üretilip inşa edilen modüler yapılardır.

Tropikal Tarz Dubleks

tropikal-tarz-dubleks

Bahçesindeki bitkilerden de anlaşılacağı üzere geniş bir veranda ve balkona sahip bu muhteşem tropikal tarz dubleks ev, tropikal bir iklimde yer almaktadır. Ayrıca bu evler havanın durumuna göre klima ile ısıtılabilir veya soğutulabilir özelliktedir.

Gezinti

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: müstakil iki katlı ev projeleri, iki katlı dubleks ev planları, iki katlı dubleks ev, dubleks ev modelleri, dubleks ev fiyatları, çift katlı dubleks ev, dublex ev modelleri, müstakil ev projeleri, dublex ev, yeni nesil moden tasarımlar, yeni nesil dubleks evler,