Dekordelisi’nde hayalini kurduğunuz yenilikçi ve modern çizgilere sahip muhteşem villa modelleri sizleri bekliyor! Her zevke, tarza ve bütçeye uygun en trend villa projelerini mutlaka inceleyin. Bu makalemizde doğal yaşam villa tasarımlarından tutunda, şık villa tasarım tüyolarına kadar yenilikçi ve modern çizgilere sahip villalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Giriş

Yenilikçi ve Modern Çizgilere Sahip Villalar – Hemen hemen herkesin hayalinde mutlaka modern bir villada yaşama isteği vardır. Fakat tasarımcı ve inşa süresini tamamlayan ekip ve kullanılan malzemeler birinci sınıf yani kaliteli değilse, her villanın modern ve konforlu olduğunu söylemek pek de doğru değildir. Sizde kentin ve metropollerin stresinden ve kalabalığından sıkıldıysanız, artık daha sakin bir yaşam tercih ediyor ve merkezden uzak yenilikçi ve modern çizgilere sahip bir villanız olsun istiyorsanız, hayallerinizin ötesinde bir proje ile harekete geçebilirsiniz. Modern villa tasarımları ile; son derece gösterişli, yazlık veya normal kullanım için özel olarak tasarlanan, havuzlu ve bahçe kısmı görsel anlamda konfor sağlayan muhteşem bir eve sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sizde yenilikçi ve modern çizgilere sahip bir villanız olsun istemez misiniz?

Ancak, zevkinize göre inşa ettirip yaşamak istediğiniz villanın iç dekorundan tutunda bahçesine kadar her noktasında, profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymanız kaçınılmazdır. Neden mi? Çünkü; villa gibi büyük yapıların gerek eşya gerekse düzen bakımından dizayn edilmesi ciddi anlamda profesyonel kişilerin işidir. Bu konuda; kaliteli bir alt yapıdan modern malzemelere, villanın konumundan inşa aşamasında dış cephede yapılan değişikliklere, dekorundaki modernlik ve seçkinlikten havuz ve bahçede kullanılacak olan malzemelerin kalitesinin detaylarına ve tabi ki tasarımın kalitesine kadar özellikleri göz önünde bulunduran, müteahhitler ve daha önce tasarım yapmış olan alanında uzman son derece profesyonel iç mimarlardan yardım alarak, ortaya muhteşem sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Yenilikçi Çizgilere Sahip Modern Villa Projeleri

Modern villalar, kentin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşarak kendisine ait bir alanda yaşamını devam ettirmek isteyen kişiler için huzur, keyif ve ihtişam sözü veriyor. Hal böyle olunca müstakil bir yaşantı adına villalara eğilim gösteren kişilerin ilgilendikleri konulardan bir tanesi de, modern villa projeleri olarak karşımıza çıkıyor. Planlar dahilinde gerçekleştirilen inşaatların başarılarını göz önünde bulunduran ve bu nedenle kendilerine ait yaşam alanı oluşturmak için villa yaptırmak isteyen kişiler, villa plan ve projeleri kapsamındaki farklı örnekleri inceliyor.

Bu bağlamda her mevsimi yaz konforunda, dingin ve huzurlu bir şekilde yaşamanızı sağlıyan yenilikçi modern villa konsepleri; akıllı ev teknolojilerinden tutunda sauna, havuz, botanik bahçeleri, zengin peyzaj alanları ve spor salonuna kadar daha pek çok imkanı bünyesinde barındırıyor ve projelerinde yer veriyor. Buna göre modern villa projelerine başlamadan önce;

modern-villa-tasarımı2
 • Güneşin hangi cepheden alınacağı belirlenerek, inşa edileceği alanın düzenlenmesi gerekmektedir.
 • Diğer taraftan; villanın her mevsim mi yoksa belirli mevsimlerde mi kullanılacağına karar verilmelidir.
 • Bunun yanı sıra, arazinin eğimli olup olmamasına dikkat edilmeli, eğimli arazilerde kot farkı hesaba katılmalıdır.
 • Son olarak; villanın dış tasarımlarını bitirilerek, iç tasarımları yapılmalı ve plan dahilinde hareket edilmelidir.

Doğal Yaşam Villa Tasarımları

Günümüzde yaşam alanlarını şehrin dışına taşıyan modern villalar, gerek muhteşem dağ manzarası gerekse deniz manzarası eşliğinde stres, kaygı, gürültü gibi olumsuz faktörlerden uzaklaşmanızı sağlayarak, sizlere huzurlu ve doğal bir yaşamı beraberinde getiriyor. Her mevsimi konforlu bir şekilde yaşayacağınız, hem yenilikçi modern bir yaşamın hem de özgün bir yaşamın güzelliklerini bir arada bulacağınız modern mimari yapıların iç mekan tasarımları ise, sizlere yaşam alanlarınız için güzel bir ortam sunuyor.

Ayrıca, özenle tasarlanmış çevreci alanları bulunan çocukların güvenle ve özgürce yaşayabileceği, yetişkinlerin ise sakin ve huzurlu aynı zamanda doğal bir yaşam sürebileceği fark yaratan konseptleriyle de yaşamınıza renk katıyor. Artık günümüzde son derece mükemmel, denize sıfır sahil kenarlarında inanılmaz bir genel görünüme sahip lüks villa tasarımlarını bulmak kolay oluyor. Çağdaş ve yenilikçi yaşama uygun şekilde bir yaşam alanı tasarlayan iç mimarlarımız villa tasarımlarında özel olarak, villanın çevresine havuz, basketbol sahası, golf sahası veya tenis kortu da yerleştiriyor. Böyle muhteşem bir villada;

modern-villa-tasarımı3
 • Denizin maviliğini beyazın canlılığıyla birleştirerek, aradığınız huzuru ve mutluluğu bulabilirsiniz.
 • Doğayla baş başa bir hayatın esintisini tatmak isteyeceğiniz farklı tasarımlarla; ahşabın görselliğini, sıcaklığını ve mutluluğunu hissedebilirsiniz.
 • Bambu takımlar kullanarak, havuz kenarında rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.
 • Doğadaki ağacın saflığına dokunarak ahşap üzerinde yapılan motiflerle, iç mimaride doğal tarz ile modern tarzı yaşam alanınızda bir arada kullanabilirsiniz.

Modern Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kişiselleştirilmiş detaylar içeren, aynı zamanda dekorasyonları ile fark yaratan özel modern villa tasarımlarında;

 • Dekorasyonu lüks ve konforu sağlayacak şekilde oluşturmak gerekir.

Genişliği kadar son derece görkemli bir yaşam alanı oluşturmak için;

 • Mimari öğeleri, iç mimari ile birlikte değerlendirmek gerekir.
modern-villa-tasarımı4

Villa Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sunmuş olduğu konfor ile herkesin sahip olmak isteyeceği konutlardan birisi olan villaların, yanlış dekore edilerek sunacağı konforu kaybetmemesi için bazı detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Villa tasarımında dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacak olursak;

 • Son yıllarda modern çizgiler taşıyarak oldukça popüler olan villalar; minimal tarzda dekore edilerek gereksiz tüm eşyalardan kurtulmalı ve ultra konfor sağlanmalıdır.
 • Villasının ultra lüks tasarlanmasını isteyenler; mütevazı çizgilerden uzak, modern ve keskin çizgilere sahip eşyalar tercih etmelidirler.
 • Ahşap ve ağacın ağırlıklı olarak kullanıldığı ve doğal yapısı ile insana huzur veren villalar; doğa dostu ev sahipleri tarafından tercih edilmelidir.
 • Dekoruyla sizi büyüleyen ve dikkat çeken bir villa istiyorsanız; tuğlalı doğal duvar tasarımlarından doğal taşların kullanımına kadar, iç mekanda çeşitli tasarımlar sunan rustik tasarım tercih edilmelidir.
 • Kumsal havası estiren mükemmel bir tasarım için; beyaz ağırlıklı dekorasyon düşünülmelidir.
 • Hem modern hem de klasik çizgileri içinde barındıran bir villada; klasik stilde bir verandaya ek modern tarzda dizayn edilen ayrıntılar ile dekore ederek, ailedeki herkesi memnun edebilirsiniz.
 • Villanızı baştan yaratacak anahtar noktaların en önemlilerinden olan göz alıcı bir havuz için; iyi bir ışıklandırma kesinlikle göz ardı edilmemelidir.
modern-villa-tasarımı5

Şık Villa Tasarımı Tüyoları

a – İyi Bir Mimardan Profesyonel Destek Alın

İyi bir iç mimarla anlaştınız mı, gerisi kolay! Profesyonel destek sadece villanın iç tasarımı için önemli değildir. Evinizi gösteren ve parlatan ilk şey dışıdır. Ne de olsa kimse dışını beğenmediği bir şeyin içini merak etmez öyle değil mi? Bu nedenle dışardan açık seçik bir şekilde görünen bahçenizin de her detayının ince ince düşünülmesi gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz bahçe eşyaları, hatta sadece süs olsa bile tüm güzelliği açığa çıkaran ışıklandırmaları bile detaylıca düşünülmeli ve kendini gösterecek şekilde özenle yerleştirilmelidir. Ancak tüm bunların kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi için öncelikli olan şeyin profesyonel birinden yardım almak olduğu unutulmamalıdır.

Özellikle modern bir tasarım için kullandığınız malzemenin önemini size en iyi bir iç mimar anlatacak ve bunu temin etmek için elinden geleni yapacaktır. Çünkü; birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanılmadığı taktirde tasarımınız modernlikten çok uzak olacaktır. Bu yüzden modern villa tasarımları yapabilmenin ilk kuralı malzemelerinizin kaliteli olmasıdır. Tabi ki! bu kaliteyi hiç şüphesiz sizin bütçeniz belirleyecektir. Zaten mimarlık ofisi ile anlaşmanızın avantajı da bu noktada ortaya çıkıyor. Sizinle çalışan iç mimar elindeki bütçeyle yapabildiği ve bulabildiği en iyi ve kaliteli malzemeyi bularak, bütçenizi uygun bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

modern-villa-tasarımı6

b – Kişiselleştirilmiş Dekorasyon

Modern villa tasarımında, çocuklarınızın güvenli ve özgür bir şekilde oynayabileceği özenle tasarlanmış çevresel alanlara sahip, çevre dostu, hayata saygılı ve fark oluşturan konseptleri hayata geçirebilmek için lüks ve konforu bir arada düşünmek gerekir. Çünkü; kişiselleştirilmiş detaylarla bezeli özel tasarım villalar dekorasyonlarıyla fark yaratırlar. Bu yüzden geniş ve gösterişli bir yaşam alanı oluşturmak adına, mimari ve iç mimari öğeler bir arada değerlendirilmelidir.

c – Büyük Pencereler

Yenilikçi ve modern villa dekorasyonunda tüm atmosferi değiştiren ışıklandırma unsurları da son derece önemli bir konudur. Gerek doğal ışık gerekse yapay aydınlatma, dekoratif detaylarda oldukça önemlidir. Bu nedenle doğal ışığı içerde tutmak adına geniş ve büyük pencereler tercih edin. Unutmayın! Evin tüm çevresini saran pencereler güneş ışığını içeri taşıyarak, her zaman aydınlık ve ferah bir atmosfer oluştururlar. Ferah ve aydınlık bir mekan için doğal ışığı, güneş enerjisini içeri alarak, yaşam alanınızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

modern-villa-tasarımı7

ç – Odak Noktası Havuz

Ultra lüks modern villa tasarımında havuzun yeri kesinlikle tartışılmaz. Lüks villa konseptinde ışıl ışıl cephesiyle dikkat çeken modern villanızda konforlu bir havuz, her daim evinizin ve bahçenizin odak noktası olur. Konforlu bir havuz günün her saatinde hemen dikkat çeker. Bu yüzden dekorasyonda ışıl ışıl görünümüyle geceleri huzur veren, masmavi görünümüyle gündüzleri stresinizi alan havuz detayına ekstra özen gösterilmelidir.

d – Aydınlatma ve Tavan Tasarımı

Her ev ve her oda için mevcut alana bağlı olarak değişen tavan tasarımları ile villanızda, isterseniz minimal bir etki, isterseniz rustik veya klasik bir etki oluşturabilirsiniz. Mimarların tasarlamış olduğu farklı form ve işlevdeki tavanlar, ayrıntılı ve zarif bir aydınlatma tasarımına da ev sahipliği yapıyorlar. Sizde tepsi tavan, damla tavan veya zevkinize uyacak geniş yelpazeden seçeceğiniz tavan modelleri ile villanızı hareketlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yenilikçi bir tavan tasarımında eğlencenin, heyecanın, şıklığın, sanatın ve stilin yansıması avizeleri de unutmamak gerekir. Villa dekorasyonunda ışıklandırmaya özen gösterilmelidir. Çünkü; modern villa tasarımında ışıklandırma atmosferi bir anda değiştiriverir.

İç mimarların tasarımı olan tavanlarda şık ve zarif aydınlatma tasarımına da büyük önem verilmektedir. Villa dekorasyonlarında kullanılan bu yeni tarz tavanlarda; şıklığı, heyecanı ve tarzı yansıtacak şekilde LED aydınlatma üniteleri, avizeleri destekleyen spot ışıklandırma tercihleri kullanılabilir. Evin ihtişamı, avizenin büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Bu nedenle villanın görkemi avizenin büyüklüğüyle ortaya çıkar. Özellikle en büyük avize salonun odak noktası olurken, daha küçük seçimler yatak odaları ve banyolar için uygundur.

modern-villa-tasarımı8

e – Renkler ve Tarzlar

Özel tasarlanmış mobilyalardan tutunda doğru aydınlatma ve diğer ayrıntılara kadar herşeyle uyum sağlayan modern villa dekorasyonunda kullanılan malzemelerin yanı sıra, renkler ve tarzlarda bir o kadar önemlidir. Yaşam alanınızda en çok vakit geçirdiğiniz odalarınızı özellikle minimal tarzda rahat, şık ve modern olacak şekilde dekore ederek, konforu yakalayabilirsiniz. Renk seçiminizde; sofistike, şık ve canlı renkleri tercih edebileceğiniz gibi bunları siyah ve beyazla nötralize edebilirsiniz.

f – Zemin Döşemesi

Dekorasyon unsurları arasında zemin döşemeleri çok önemli bir paya sahiptir. Özellikle modern villaların dekorasyonlarında ahşaptan ayırt etmekte zorlanacağınız, neme dayanıklı ahşap görünümde porselen karolar zeminde oldukça şık bir görünüm oluştururlar. Ayrıca renk ve model bakımından zengin olan fayanslar da unutmamalı. Fayanslarda temizliği kolay, renk ve model olarak diğer dekorasyon unsurları ile uyum sağlayacak, şık fayansların tercih edilmesi daha doğru bir seçim olacaktır. Modern villalarda ahşap zeminde laminant kullanımı, oldukça hoş duran bir seçenek olabilir.

En lüks, en modern, en trend villa modelleri

Gezinti

Aşağıdaki sayfalamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern villa tasarımları, villa plan ve projeleri, modern villa projeleri, villa tasarımı, modern mimari yapılar, şık villa tasarım tüyoları, lüks villa, modern villa dekorasyonları, villa dekorasyonları, modern dekorasyon, modern tasarım örnekleri, mimari ve iç mimari, minimal dekorasyon,