Yaşama Açılan Kapılar

Dekorasyon denilince aklımıza mobilya, aksesuar vb. düzenlemeler gelir. Fakat bir ortamın içerisi kadar dışarısı da önemlidir. Çünkü insanlar dışarıdan muhteşem görünen fakat içerisindeki dizaynı işe yaramaz şekildeki düzenlenmiş yapılardan etkilenmez.

Yaşama Açılan Kapılar – Bir ortamda içerisi zengin olduğu kadar aynı orantıda dışarının da öyle olması gerekir. Bunu da kapılarımızın doğru seçilmiş olmasıyla sağlayabiliriz. Doğru olarak seçilmiş kapılar ortama olduğundan daha farklı bir görüntü sağlar. O kadar fazla çeşit vardır ki istediğimiz bütün konsepte, hayallerimizdeki görünüme kavuşabiliriz. Kapılar evin, ofisin, herhangi bir yerin hem içinde hem dışında kullanılır. Bizler bu yazımızda dış kapılardan bahsedeceğiz.

Etrafınıza dikkat ettiğinizde çok rahatlıkla görebileceğiniz bir gerçek var. Neredeyse çevremizin yüzde sekseninde aynı renk, aynı model, basit şekilde seçilmiş kapılar mevcuttur. Oysaki teknolojinin, mimari yapının, zevklerin, renk çeşitliliğinin, yeni modellerin geliştiği bu zamanda etrafınıza baktığınızda bir çeşitlilik, modernlik, renklilik görmek sizi mutlu etmez mi?

Bunu nasıl yapacağımıza hep beraber bakalım. Bir dış kapının göz alıcı görünmesi için tonlarca para harcanmasına gerek yoktur. En basitinden bir oyma, farklı ve ilgi çekici bir renge boyamak bile işe yarar. Eğer müstakil bir evde oturuyorsanız ve bahçesi varsa hem bahçeyi çiçeklerle dekore edebilir hem de kapıyı dikkat çekici bir renge boyayarak – örneğin kırmızı, mavi, yeşil vb. – güzel bir bahçe ortamı oluşturabilirsiniz.

Ciddi bir ortama kapı yapılacaksa uçuk diyebileceğimiz pembe, mor vb. renkleri kullanmak doğru değildir. Örneğin bir ofisin dış kapısını daha düşük yoğunluktaki beyaz, krem, kahvelerin tonlarıyla dekore etmek uygun olur. Tarihi detay ile dış cephesi yapılmış, eski mimari yapılardan izler taşıyan, eski Osmanlı saraylarındaki kapıları andıran kapılar kullanılabilir. Bunlarda da genellikle sarının tonları, krem, gold gibi renkler kullanılır ve ortama asalet katar. Aynı zamanda motiflerin kullanılması da zenginlik katar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kapılarda da ışıklandırma ve derinlik hissi kullanılıyor. Üç boyutlu gibi görünen bir mekanizma ile tasarlamak göz kamaştırıyor. Bununla birlikte kapının görselliği kadar sağlamlığı da önemlidir. Ahşaptan yapılmış kapılar tarihi doku izlenimi vermek için önemlidir. Çelikten yapılmış kapılar ise daha çok modern bir yapı oluşturmak için kullanılır. Ahşap kapılar çelik kapılardan çok daha pahalıdır.

Bir dış kapının üzerinde tokmak bulunur. Özellikle ahşap kapılara daha çok yakışır. Sonuç olarak dışarıdan gören insanlara iyi bir izlenim oluşturmak istiyorsanız öncelikle kapınızı iyi seçmelisiniz. Siz nasıl bir kapı istediğinizi seçin, biz hayallerinizi gerçekleştirip anahtarınızı teslim edelim.

kapı modelleri, kapı renkleri, modern kapılar, kapı,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Merhaba. Sorumu sormadan önce, müsadenizle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir kaç konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.Devamını oku

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0