yaz-bahcesi8

Yaz Mevsiminin Keyfi Bahçeler

Bahçeler evin dışarısında huzurla vakit geçirebildiğimiz ikinci evimiz diyebiliriz. Öyle bir bahçe yapmalıyız ki görenleri hayran bırakmalı. Hem sizin zevkinize göre olmalı hem de rahat olmalı.

Yaz Mevsiminin Keyfi Bahçeler – Günlük hayatın stresi ve yoğunluğundan dolayı yorulan insanlar, ayaklarını uzatıp yorgunluklarını atacak bir mekan arayışına girerler. Bu yeri evin içerisinde de dışarısında da oluşturabilirler. Ancak bu durum evin büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Büyük ve müstakil bir eve sahipseniz, apartman dairelerine nazaran şanslısınız demektir. Çünkü bu evler genellikle bahçelidir ve dilediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Fakat bir apartman dairesinde kendimize ait bir bahçemiz olmaz. Yalnız bize ait bir bahçenin olmaması ve ortak kullanılması, dinlenmek, vakit geçirmek için bir bahçe yaratamayacağımız anlamına gelmez. Nasıl bir bahçe yaratacağımıza gelin birlikte bakalım.

Bahçe dekorunun sınırı yoktur. Bir bahçe tasarımlamak bir ev dizayn etmek gibi değildir. İstediğimiz her dokuyu, yapıyı, aksesuarı, rengi, mobilyayı kullanabiliriz. Piyasada da birçok çeşit mevcuttur. Renklerin zıt olmasının, birbiriyle çelişiyor olmasının bahçe de önemi yoktur. Çünkü gökyüzünün maviliği ve çimen yeşilinin etkileyici tonu bahçede her rengi bir arada kullanmamıza imkan sağlar.

Çimen yeşili üzerine renkli çeşit çeşit saksılar koyulur, içerisine farklı türlerde rengârenk çiçekler koyulabilir. Bahçede alanımız çok fazlaysa bahçenin orta kısmına ya da bir köşeye su devir daim yapılır, akan su bahçeye görsel şölen katar. Suyun etrafı çakıl taşları veya eski yapıda taşlarla çevrilir. Bahçenin kenarlarındaki toprağa gül dikilebilir. Kalabalık bir ev olacak ise bahçenin bir köşesine renkli koltuk takımı tasarlanır. Fazla olacağını düşünüyorsanız tekli şekilde iki koltuk alınıp ortasına bir sehpa şeklinde de dizayn edebilirsiniz.

Açık havada keyfini çıkarabileceğiniz bir başka aktivite de yemek yemektir. Sevdiklerinizle birlikte iyi vakit geçirmek için küçük bir çardak oluşturulur. Bu çardağın kolon kısımlarına küçük çiçekler dekor edilir. Bunun yanına bir barbekü yapılır. Aynı zamanda evde küçük çocuklar için eğlenceli vakit geçirmeleri amacıyla küçük bir çocuk parkı yapılır. Müstakil evlerin bazıları birbirine yakın inşa edilir. Geçirdiğiniz vakitlerin özel olması için bahçenin etrafına boyu yüksek olacak, içerisi görünmeyecek ağaçlar dikilir.

Bahçede çimenlere fazla basmamak için yürüyüş yolu oluşturulur. Bahçeye renkli ışıklandırmalar takılır. Akşam karanlığında muhteşem bir görüntü elde edilir. Arabanız için bir garaj bölümü oluşturulur. Villa vb. yapılarda havuz yapılır ve yazın keyifli vakit geçirilir.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: bahçe,bahçe dekorasyonu,bahçe dekorasyon fikirleri,bahçe düzenlemesi,bahçe mobilyaları,

Lütfen Yorum Yapın

WhatsApp Bilgi Al
Merhaba Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.