Sudan etkilenmiş, kabarmış ve şişmiş parkelerinizin nasıl tamir edileceğini bu yazımızda inceleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz sorularınıza faydalı cevaplar bulacağınızı düşünüyoruz.

Kabarmış Parke Nasıl Tamir Edilir – Uzun zamandır kapısını açmadığınız evinize girdiğinizde parkelerinizi kabarmış olarak mı gördünüz? Kiracınız çıktı ve hor kullanılmış dairenizin parkelerinde kabarmalarmı oluşmuş? Bunların sebeplerini, ne yapılması gerektiğini ve nasıl tamir edileceğini sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız. İsterseniz artık başlayalım konumuzu yazmaya.

Kabarmış Parkeler Nasıl Tamir Edilir

Parke neden kabarır ?

Bunun başlıca iki sebebi vardır. Bunlardan ilki ve geneli su basması veya parkenin alttan yüksek derecede rutubet ve neme maruz kalmasıdır. İkinci sebebi ise işçiliikten kaynaklanan duvar kesim hatasıdır. Duvara sıfır kesilen parke, rutubete maruz kaldığında uzar ve duvara sıkışır ve şişme yapar. Bu yüzden parke duvara temas etmemeli ve 2 cm kadar açıklık mutlaka bırakılmalıdır. Çünkü ağaç, çalışan ve gerekli şartlar oluştuğunda yaşayan bir üründür. Su ve rutubet, bu gereken ortamı yeterince oluşturmaktadır.

Şişen parkelerin sebebi nedir

Ne yapmalıyım ?

Öncelikle ilgili duvardaki süpürgelikleri sökün. Sıkışma ve uzamadan dolayı parke kabarmış olabilir. Duvara değen levhaları kesici bir aletle keserek duvar ile arasının açılmasını sağlayıp, tekrar birleştirin. Eğer parkeleriniz ikinci veya üçüncü kalite ise yapabileceğiniz pek bir şey yok. Kabarmış veya şişmiş parkelerinize kadar olan sağlam bölümü söküp, hasarlı levhaları yenileri ile değiştirilmesidir. Eğer parkeleriniz kaliteli birinci sınıf parkeler ise sadece süpürgelikleri sökün ve duvara temas eden bölümleri yontun ve birleştirin. Düzelecektir. Fakat çok uzun süredir şişmiş halde kaldıysa, kaliteli parkede olsa kusurlu levhaları değiştirin.

Kabarmış ve Şişmiş Parkeler

Laminat parkeler veya eski geçmeli parkeler ağaç ürünleridir. Bir çok farklı model, fiyat ve kalite içermektedirler. Herşeyde olduğu gibi, parkeleri de kaliteli ürünlerden seçerek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuda Dekor Delisi Mimarlık olarak uzun yıllardır yer döşemeleri konusunda hizmetlerimize devam ediyoruz. Son zamanlarda sürekli olarak kabarmış ve şişmiş parkelerin tamiratlarını yapıyoruz. Bir çoğuda kiracılar tarafından hor kullanılmış veya suya rutubete maruz kalmış parkelerden oluşmaktadır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Desenli Boya

Bu makalemizin faydalı olduğunu düşünüyoruz. Çok daha farklı parke sayfalarımızı ziyaret ederek ilginç bilgiler ve görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

laminat parke, parke neden kabarır, şişmiş parkeler, kabarmış parkeler, parke yaptırmak, parke tamir ettirmek,