Kırmızı Alçıpan – Kırmızı alçı levha nedir? Özellikleri nelerdir? Nerelerde kullanılır?

Kırmızı Alçıpan – Kırmızı yangına dayanım talep edilen mahallerde asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır.

Kırmızı Alçıpan – Kırmızı’nın çekirdek veya kor tabir edilen iç kısmı yangına dayanımının artması amacı ile bu işe özel üretilmiş katkı ve elyaflar ile takviye edilmiştir. Ayrıca levhaya sertlik, dayanım, hafiflik ve işlenebilirlik sağlayan, yüksek saflıkta doğal alçı taşından ve levhaya esneklik ve hafiflik sağlayan kağıt hamuru katkısından oluşur.

Özellikleri:

1- Kırmızı özel yüzey kartonu ve kor tabakasında bulunan kağıt ha­muru katkısından kaynaklanan arttırılmış dayanıklılığa, esnekliğe ve kırılma direncine sahiptir.

2- Kırmızı alçı levhanın uygulaması çok kolaydır. Uygulama hızını çok artırdığından yapı kısa sürede tamamlanacaktır.

3- Kırmızı alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezervasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.

4- Kırmızı alçıpandaki hafiflik ve esneklik ile yangın dayanımı özellikleri, uygulamanın yapıldığı binaların hem yangın korumasını güçlendirmekte hem de ince yapı malzemelerinden kaynaklanan yüklerinde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli ve güvenli bina anlamına gelmektedir.

5- Kırmızı uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygulama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

6- Kırmızı ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından yangına karşı olduğu kadar, depreme karşı güvenliği de arttırmaktadır.

7- Kırmızı alçı levhanın her iki yüzü, levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Makineli Alçı ve Fayans Fiyat Teklifimiz

Kırmızı Alçı levha Performansı:

1- Kırmızı rakiplerine oranla daha iyi yangın dayanımına sahiptir.

2- Kırmızı alçı levhanın içeriğindeki kağıt hamuru nedeniyle artan izo­lasyon özellikleri sayesinde hem ısı, hem ses izolasyonu maliyetleri azalır, çok daha dar kesitli bölme ve giydirme duvar yapılabilir.

3- Kırmızı yalıtım malzemeleri ile kombine edildiğinde rakiplerine oranla benzersiz izolasyon özellikleri sergiler.

4- Kırmızı konstrüktif yüzey uygulamalarında alt malzemeyi tüm dış etkenlere, özellikle yangına karşı zırhlama özelliği sağlar.

5- Yangın dayanım zaman hesaplamaları yapı sisteminin tamamını içerecek biçimde ölçülür, alçı plaka tek başına yangın dayanımı sağlayamaz.

Yangına Dayanıklı Alçı Levha

1- İleri teknoloji ürünü olan ortası alçı ve her iki yüzü karton kaplı levhalar, iç mekanlarda sistem çözümleri amacıyla asma tavan, ara bölme ve giydirme duvar olarak kullanılmaktadır.

2- Tasarım esnekliği açısından mekan ihtiyaçlarını karşılayacak güvenirlikte geniş bir çözüm ağına sahiptir.

3- Endüstriyel bir üretim olan özgün hafif bölme kuru duvar sistemleri maliyet etkin çok amaçlı çözümler ile tüm yapı modellerine uyumludur.

Kullanım Alanları:

1- İç mekanların belirli bir süre yangın dayanımı istenen bölümlerinde.

2- Asma tavan, giydirme duvar, şaft duvarı ve bölme duvar uygulamalarında kullanılır.

Ayrıca bakınız;


kırmızı alçıpan, kırmızı alçı levha, kırmızı, kırmızı alçıpan fiyat, kırmızı alçıpan özellikleri, kırmızı alçıpan kullanım alanları, yangına dayanıklı alçı levha, alçıpan plakaları, kırmızı yanmaz alçıpan, kırmızı alçı plaka