Venedik Sıva Hakkında bilgileri burada inceleyin! Bu makalemizde Venedik sıva dekorasyon fikirlerinden tutun, Venedik sıva nasıl uygulanır konusuna kadar her şey var. Venedik sıva konusunda geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Venedik Sıvası – Pürüzsüz ve parlak duvarlara sahip olmak istediğiniz için Venedik sıva hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Endişelenmeyin, bu makalede bu duvar kaplamasını anlamak için daha fazla bilgi bulacaksınız. Venedik sıvası dekoratif bir üründür, Venedik kültüründen gelmektedir. Bu antik dekorasyon, yumuşak renkleriyle odalara rafine ve zarif bir tarz kazandırmayı başarıyor. Venedik sıvasını diğerlerinden ayıran temel özelliklerden biri, yüzeyleri tamamen pürüzsüz, düz ve parlak hale getirmesidir. Nefes alabilir, küf önleyicidir ve bakterilere karşı dayanıklıdır.

venedik-sıvası2

Venedik Sıva Tarihi

Venedik sıvası demode olmayan, bir asırlık geleneğe sahiptir. Süper ince dekoratif bir tekniktir. Evin duvarlarına Venedik sıvası uygulamak, çevreye bir çekicilik dokunuşu eklemek anlamına gelir. Ortama yeni bir ışık getiren tonlar sayesinde duvarlara şıklık katan bir dekorasyondur. Venedik sıva işlerinin, yaklaşık dört bin yıl önce doğduğu düşünülmektedir. Soylularının, eski saraylarından esinlenerek soylu ortamları yeniden yaratan, zarif bir duvar kaplamasıdır. Venedik Cumhuriyeti tarafından prestijli villalarını süslemek için kullanılmaya başlanmış.

Venedik Sıva Dekorasyon Fikirleri

Bu tür bir dekorasyonun sunduğu avantajlar arasında hoş estetik görünüm başta gelir. Küflenmeye karşı dayanıklılık açısından, yüksek performanslar da bulunmaktadır. Tavana beyaz Venedik sıva döşemeyi seçmek, ortamı çok daha aydınlık hale getirecektir. Beyaz sıva, mermere en yakın olandır ve odaları sade ve zarif kılar. Siyah renk, beyazla birleştirerek duvarları kaplamak için kullanılabilir. Son derece şık bir manzara efekti yaratır. Yaşam alanını görsel olarak azaltabilen küçük odalarda, siyahla aşırıya kaçmamak gerekir. Modern ortamlar için mükemmel olan gri renk çok yönlüdür. Nötrdür ve basit bir arka plan olarak da kullanılabilir. Gri Venedik, boş görünen ortamlara dinamizm vermenizi sağlar. Barok tarzı mobilyalarla birlikte, en yüksek değere ve çekiciliğe sahip klasik bir ortam haline gelecektir. Mavi ve açık mavi gibi zıt renklerle kullanıldığında bir tür süslemeye dönüşebilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Alçıpan üstü alçı fiyat teklifi
venedik-sıvası3

Venedik Sıva Özellikleri

Venedik sıva bir kireç ürünü olmalı. Sönmüş kireç, kalsiyum karbonatlar, katkı maddeleri ve mermer tozu gibi çeşitli mineral bileşenlerini içermeli. Geçmişte usta zanaatkarlar, Venedik sıvasının bileşimini kişisel olarak üretmekteydi. Günümüzde yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, çeşitli formatlar ve garantili performansla kullanıma hazır ürün paketleri bulunmakta. Estetik yönünün yanında, küflenmeye karşı direnç açısından sayısız avantaj sunmaktadır. Tüm kireç bazlı ürünler gibi, oksit pigmentlerle renklendirmek için Venedik sıvası tercih edilmeli. Piyasada kullanıma hazır renk dozları ile çeşitli kitler mevcuttur. Yumuşak pastel tonlardan, yoğun renklere kadar oldukça geniş renk skalası ile tüm ortamlar için dinamik çözümler sunmaktadır.

Venedik Sıva Nasıl Uygulanır

Üst üste binen üç ürün katmanını içerir. Öncelikle alçı duvarınızın olduğundan emin olmanız gerekir. Duvarlar sağlam durumdaysa ya da bir kaba sıva varsa, Fransız sıvayla düzeltilmelidir.

İlk Çalışma Aşaması: Bir kat özel astar uygulayın. Sıvayı ya da eski boyayı yalıtın. Son dekorasyon aşamasına başlamadan önce yaklaşık dört saat bekleyin. Duvarları Venedik sıvasıyla pürüzsüz hale getirin. Ürünü yamuk bir spatula yardımıyla dairesel yönde darbelerle eşit olarak dağıtın. Ürün örtüşmelerine dikkat edin. Yaklaşık 4 saat bekleyin, kumlu zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın.

venedik-sıvası4

İkinci Çalışma Aşaması: Kumlu zımpara kağıdıyla hafifçe zımpara yaptıktan sonra, küçük spatula darbeleriyle ikinci kata başlayın.

Üçüncü Çalışma Aşaması: İkinci kattan sonra, yaklaşık dört saat bekleyin. Zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın ve üçüncü kat ile devam edin. Pürüzsüzleştirirken spatulayı sıkıca bastırmaya özen gösterin. Harcı birkaç kez düzelterek, yüzeyi olabildiğince pürüzsüz ve parlak hale getirmeye çalışın. Macunu çok sert bir şekilde düzleştirmemeye dikkat edin. Aksi takdirde dekorasyonda olası bir yırtılma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Spatula ile ulaşılması en zor alanlar olduğu için kenar ve köşelere daha fazla dikkat etmek gerekecektir. Mümkün olduğunca mükemmel hale getirmek için köşeleri ve kenarları zımparalamayı unutmayın. Üçüncü katının uygulanmasından sonra yaklaşık 48 saat beklenmelidir. Su mumu ya da suda çözülmüş Marsilya sabunu emülsiyonunu süngerle ovalayın.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Alçı Sıva Nasıl Yapılır
venedik-sıvası5

Venedik Sıvası Bakımı

Venedik sıvasını korumak için, yeterli periyodik bakım yapmak gerekmektedir. Her iki yılda bir, duvarları sıcak suda çözülmüş özel bir deterjanla yıkamak gerekir. Kuru bir duvarda koruyucu mumu tekrar yenilemek gerekecektir. Yüzeye önceden su geçirmez cila uygulanmamışsa su kullanımı yasaktır. Bu durumda lekeleri çıkarmak için üzerine az miktarda alkol dökülen bir bez tercih edilecektir.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: venedik sıva,venedik sıva fiyatları,venedik sıva nasıl yapılır,venedik sıva özellikleri,venedik sıva kullanımı,venedik sıva bakımı,alçı sıva,alçı sıva fiyatları,venedik sıva aşamaları,venedik sıva dekorasyonu,venedik sıva renkleri,venedik sıvası nedir,dekoratif sıvalar,