yeşil alçıpan

Yeşil Alçıpan

Yeşil Alçıpan – Yeşil alçıpan nedir? Nerelerde kullanılır? Özellikleri nelerdir?

Yeşil Alçıpan – Su itici özelliği olan bir kartonlu alçı plaka çeşididir. Her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılır.

Yeşil Alçıpan – Yeşil alçıpan, su ve nem dayanımı talep edilen mahallerde asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır. Yeşil’in çekirdeği su ve neme dayanımının artması amacı ile bu işe özel üretilmiş su itici katkı ve elyaflar ile takviye edilmiştir. Yeşil’e ilave edilen su itici katkılar ile su ve nem mukavemeti  artmış, kağıt hamuru da hafiflik ve esneklik anlamında çok büyük faydalar sağlamıştır.

Özellikleri:

1- Yeşil özel yüzey kartonu ve kor tabakasında bulunan kağıt hamuru katkısından kaynaklanan arttırılmış dayanıklılığa, esnekliğe ve kırılma direncine sahiptir.

2- Yeşil’in uygulaması çok kolaydır. Uygulama hızını çok artırdığından yapı kısa sürede tamamlanacaktır.

3- Yeşil ile yapıların taşıyıcı eleman kesitleri küçülür, bu durum daha estetik mekanlar ve daha düşük maliyetli yapılar anlamına gelmektedir.

4- Yeşil alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezervasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.

5- Yeşil alçıpanda bulunan bu hafiflik ve esneklik ile su ve nem dayanımı özellikleri, hem uygulamanın yapıldığı binaların su ve neme karşı direncini arttırarak izolasyon maliyetlerini azaltmakta, hem de ince yapı malzemele­rinden kaynaklanan yüklerde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli ve güvenli bina anlamına gelmektedir.

6- Yeşil uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı sağlar, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygu­lama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

7- Yeşil alçıpan ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından su ve neme karşı olduğu kadar, depreme karşı güvenliği de arttırmaktadır.

8- Yeşil alçı levha, her iki yüzü levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.

Performans

1- Yeşil rakiplerine oranla daha iyi su ve nem dayanımına sahiptir.

2- Yeşil alçı levhanın içeriğindeki kağıt hamuru nedeniyle artan izolas­yon özellikleri sayesinde hem ısı, hem ses izolasyonu maliyetleri azalır.

3- Yeşil ile çok daha dar kesitli bölme ve giydirme duvar yapılabilir.

4- Yeşil yalıtım malzemeleri ile kombine edildiğinde rakiplerine oranla benzersiz izolasyon özellikleri sergiler.

5- Yeşil konstrüktif yüzey uygulamalarında alt malzemeyi tüm dış etkenlere, özellikle yangına karşı zırhlama özelliği sağlar.

Kullanım Alanları:

Her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılır.

Ayrıca bakınız;


yeşil alçıpan, yeşil alçı levha, yeşil, yeşil alçıpan özellikleri, yeşil alçıpan fiyatları, yeşil alçıpan nerelerde kullanılır, yeşil alçıpan ölçüleri, yeşil alçıpan nasıl uygulanır, yeşil alçıpan bölme duvarlar, yeşil alçıpan levha plaka

Related Posts

Alçı Nasıl Çekilir Resimli Anlatım

Alçı Nasıl Çekilir Resimli Anlatım

Bu makalemde alçı sıva malzeme ve işçilik fiyatlarını, alçı sıvanın nasıl hazırlanması gerektiğini, alçı sıvaDevamını oku

venedik-sıvası1

Venedik Sıvası

Venedik Sıva Hakkında bilgileri burada inceleyin! Bu makalemizde Venedik sıva dekorasyon fikirlerinden tutun, Venedik sıvaDevamını oku

Mantolama ve Alçı Sıva Fiyat Teklifimiz

Fiyat verilmesi istenilen tüm kalem işlere ait  detaylı çalışma şekilleri ve m2 birim fiyatlarımız aşağıdadır.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *