beyaz alçıpan

Beyaz Alçıpan

Beyaz Alçıpan – Beyaz alçıpan nedir? Özellikleri ve avantajları nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Beyaz Alçıpan – Metal iskelet üzerine vida ile, ahşap iskelet üzerine çivi ve vida ile, veya mevcut duvar üstüne yapıştırma alçısı ile kolaylıkla uygulanır.

Beyaz Alçıpan – Standart Beyaz Alçı Levha (Standart amaçlı duvar ve asma tavan için)  duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak  üzere  alçıdan  imal  edilmiş iki  tarafı  kağıt kaplı olan mükemmel bir yapı malzemesidir.

Avantaj ve Özellikleri:

1- Beyaz’ın çekirdek veya kor tabir edilen iç kısmı levhaya sertlik, dayanım, hafiflik ve izlenebilirlik sağlayan, yüksek saflıkta doğal alçı taşından ve kağıt hamuru katkısından oluşur.

2- Kağıt hamuru katkısı Beyaz’a hafiflik ve esneklik anlamında çok büyük faydalar sağlamakta bu hafiflik ve esneklik de uygulamanın yapıldığı binaların ince yapı malzemelerinden kaynaklanan yüklerinde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli bina anlamına gelmektedir.

3- Beyaz uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygulama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

4- Beyaz ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından depreme karşı güvenliği arttırır.

5- Beyaz’ın her iki yüzü, levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.

6- Alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezer¬vasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.

7- Alçıpanlar metal iskelet üzerine vida ile ahşap iskelet üzerine çivi veya vida ile ya da mevcut duvar üzerine yapıştırma alçısı ile uygulanır.

8- Alçıpan Bölme Duvar Sistemi, yük taşımayan hafif duvar sistemleridir. İstenilen ses, ısı ve yangın yalıtımını sağlar.

9- Pürüzsüz ve düzgün yüzeyler elde edilir. Her türlü boya, duvar kağıdı ve taş sıva uygulanabilir.

10- Mekanik, elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı verir.

11- Alçı nefes alan bir malzeme olup, mekandaki fazla nemi bünyesinde barındırabilmek de ve ortamın nemi azaldığında tekrar geri verebilmektedir.

12- Hafiftir, yangına dayanıklıdır, ses yalıtımı sağlar.

13- İstenilen biçimi alır.

14- Kolay ve çabuk uygulanabilir.

15- İnşaat ve özellikle dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılır.

Kullanım Alanları:

1- Konutlar – Oteller – Hastaneler

2- Ofis ve yönetim binaları.

3- İş ve alışveriş merkezleri.

4- Sinema ve tiyatro salonları.

Uygulama Alanları:

Beyaz Alçıpan ile Bölme Duvar – Duvar Giydirme – Asma Tavan – Yer Döşemesi – Şaft Duvarı ve Çelik Kolon Kiriş Kaplama uygulamaları yapılmaktadır.

Performans

1- Beyaz alçı levhanın içeriğindeki kağıt hamuru nedeniyle artan izo¬lasyon özellikleri sayesinde hem ısı, hem ses izolasyonu maliyetleri azalır, çok daha dar kesitli bölme ve giydirme duvar yapılabilir.

2- Beyaz, yalıtım malzemeleri ile kombine edildiğinde rakiplerine oranla benzersiz izolasyon özellikleri sergiler.

3- Beyaz, konstrüktif yüzey uygulamalarında alt malzemeyi tüm dış etkenlere, özellikle yangına karşı zırhlama özelliği sağlar.

Ayrıca bakınız;


beyaz alçıpan, beyaz alçıpan fiyatları, alçıpan fiyatları, alçıpan bölme duvar sistemi, alçıpan levha plaka beyaz, alçıpan levha, beyaz alçıpan levha, beyaz alçıpan özellikleri, bayaz alçıpan avantajları, beyaz alçıpan uygulama alanları, beyaz alçıpan kullanım alanları

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir