Yaşam ünitesi nedir, ne amaçla kullanılır? Hangi odalarda nasıl Kullanılır? Nasıl dekore edilir? Neden tv ünitesi kullanırız?Bugünkü makalemizde televizyon sehpalarının yerini alan, yeni nesil mobilya ürünleri olan tv üniteleri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz!

Yeni Nesil Yaşam Üniteleri – Televizyon sehpalarının yerini alan mobilya ürünleri olan yeni nesil yaşam üniteleri diğer bir deyişle tv üniteleri, eski zamanların vitrininin yerine geçmiş olup artık günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Tv ünitesi modelleri, yalnızca LCD televizyon koymak için tasarlanmış olan ürünler değildir. Aynı zamanda hoş, zarif ve konforu sunan dekorasyon ürünleri olarak da kullanılmaktadır. Ancak günümüzde bu modeller, LCD televizyon adına temin edilen ve bir nevi bu tv’lerin tamamlayıcısı olan ürünler olarak görülmektedir. Hal böyle olunca da, artık yeni evlenecekler mobilya seçimlerinde salon takımlarının içine yaşam ünitesi modellerini de katmaktadır. Aydınlatmaları ve tasarımları ile adeta birer sanat eseri görünümünde duvarlarımızdaki yerini almış durumda olan tv üniteleri, artık yalnızca güzel bir filmi, belgeselleri, spor karşılaşmalarını veya sürükleyici dizileri izlerken gördüğümüz televizyonumuz değil, bunun yanı sıra şık, zarif ve konforu sunan dekorasyon ürünleridir.

Birçok insan, yaşam alanlarını dekoratif açıdan önemsediği için hem ortamın atmosferinin değişimi hem de görselliği bakımından farklılık kazansın mantığı ile yola çıkarak, yaşadıkları mekanda pek çok değişiklik yapmak isterler. Son yıllarda bu bağlamda en çok tercih edilen dekorasyon ürünüde tv ünitesi olduğundan dolayı, neredeyde piyasanın en çok aranan ve en çok satan ürünü ünvanını almıştır desek abartmış olmayız. Yaşam ünitelerinin kullanımı, ev dekorasyonuna bakıldığında birçok açıdan ele alınmaktadır.

Bu açıların kimisi toparlayıcı ürün kimisi ise, tamamen görsellik bakımından yana olmaktadır. Örneğin; salonunuzun en güzel duvarında farklı motif ve renklere hakim gösterişi olan ünite tercih ederek, bambaşka bir salona sahip olabileceğiniz gibi duvarınızı kırdırarak, ünite ile birlikte kemer oluşturarak veya gömme duvar yaptırıp ölçülerine göre özel bir ünite imal ettirerek de, bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Dekordelisi olarak bugünkü makalemizde, salonların odak noktası olan evlerin olmazsa olmazı haline gelen yaşam üniteleri ve pratik çözümleri hakkında detaylara yer vereceğiz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Daire Boyama

Hangi Odalarda Nasıl Kullanılmalı

Herhangi bir yaşam alanında veya geniş bir odada kütüphane, vitrin gibi işlevlere sahip büyük bir tv ünitesi kullanmak epeyce kolay olurken, dar ve küçük bir alanda tam tersi olarak tv sehpası vaya raflı bir yaşam ünitesi kullanmak bir o kadar zordur. Bu yüzden öncelikle alana göre konumlandıracağınız tv ünitesi veya televizyon sehpası koyulacak olan salon veya odanın, kullanım bakımından amacının en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Bu konuda size yardımcı olacak bazı önerilerde bulunmak gerekirse;

  • Ünitenizi oturma odasında kullanacaksanız; diğer mobilyalarla uyumlu olacak şekilde odanın büyüklüğüne göre seçim yapmalısınız. Yani buraya koyulacak olan tv ünitesi, ben buranın mobilyası değilim çağrışımı yapmamalıdır.
  • Küçük odalarda kullanılacak olan modellerin alan darlığını ortadan kaldırmak için; seçimler duvara monte olabilecek modellerden yana olmalıdır.
  • Büyük salonlarda duvara monte etmeden ziyade; yerden yükselen, kitaplığı, rafı ve sehpası içinde olan modeller seçilmelidir.
  • Tv sehpalarınızı geniş çekmeceli ürünlerden seçerken; duvara monte üst panellerinizi de, alan kapasitesini arttırmak için tek veya çift dolap stantlı seçmelisiniz.
  • Kare veya L odalarda genel olarak alt modülden oluşan bir tv sehpası veya bu sehpaya eşlik eden raf panelleri kullanılır. Bu raflar her ne kadar dekoratif açıdan daha uygun görünsede; gerek alan tasarrrufu gerekse aksesuarların özgürce sergilenmesi adına, duvarın boyutu ile ideal ebatlarda olmalıdır.
  • L şeklinde uzun ve dar bir oturma odanız varsa ve tv ünitesi arayışı içindeyseniz; kullanım kolaylığı bakımından, alanınızı köşe takımı ile tam kapasite olarak değerlendirmeli ve tv’nizi köşenin uç noktasına paralel olarak yerleştirmelisiniz.

İsterseniz canlı sistem, isterseniz tamamen mobilya kullanarak farklı konseptler oluşturabileceğiniz yaşam üniteleri, hem maliyet hemde alanı kullanım bakımından son derece önemlidir. Çünkü bakıldığı zaman birçok farklı gruba eğimli olması kişileri cezbetmektedir. Bu yüzden gerek dolapları, gerek rafları ve gerekse çekmeceleri ile başka bir havaya sahip olan bu çok özel çalışmalar, aynı zamanda mekanlarımızın en güzel dekorasyonu olmayı da hak etmişlerdir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern Metal Sandalyeler

Kullanım Amacı

Kumandası ve CD çaları gibi ek aygıtların artması ile dağınıklığa sebep olmaya başlayan duvara monte imkanı sağlayan televizyonlar, estetik bakımdan tek başlarına sıkıntı oluşturmaya başladılar. Bundan dolayı bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak, aynı zamanda ihtiyaçlara göre üretilebilen, kitaplık ve büfe olarak da kullanılabilen tv ünitesi modellerine ihtiyaç duyuldu. Ayrıca bu üniteler tasarım ve modellerine uygun ise, cam eşyaların koyulabileceği gümüşlük olarak da kullanılabiliyor.

Yeni nesil mobilya türü olan yaşam üniteleri, estetik bakımdan gümüşlük ve tv sehpasının kullanışlı hale getirilerek birleştirilmiş modern şeklidir. Çekmece, raf ve dolap kısımlarının çokluğu kullanım bakımından rahatlık sağladığından dolayı, evlerde var olan tüm dağınıklığı toplarlar. Portatif olarak üretilen bu mobilya ürünlerinin hem kurulumu hemde toplanması oldukça kolaydır.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”ideal Yatak Odası Renkler” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: tv ünitesi ne demek,yaşam ünitesi dizayn,yeni nesil tv üniteleri,tv ünitesi kullanımı,yaşam ünitesi,tv ünitesi seçimi,tv sehpası,en trend yaşam üniteleri,tv ünite modelleri,tv ünite renkleri,tv ünitelerinde aranan özellikler,tv ünitesi öneri,tv ünitesi tasarımı,