İç Mimaride 2020 Trendleri

2020 iç tasarım trendleri ve renkleri nelerdir? Bu yılın trendleriyle öne çıkan tasarım fikirleri. Çiçek desenli ve kadife kumaş kullanımı. Muhteşem uyumuyla siyah beyaz banyolar. Duvar tasarımları ve şömineler.

İç Mimaride 2020 Trendleri – Hepimizin bildiği üzere iç mimarlar; tasarımlarında kendilerini kısıtlamadan rengarenk, huzur dolu, son derece enerjik ama aynı zamanda sade ve şık mekanlara imzalarını atarak, geniş bir yelpazeye sahip olan hayal güçlerinin çılgın ve sınırsız uygulamaları ile büyük bir dünyayı ifade ediyorlar. Elbette her sezon değişim gösteren bu çeşitlilikle, mevcut olan trendlere ve uygulamalara da yenilerini ekliyorlar. Özellikle de mekan sahiplerinin tamamen serbestlik tanıdıkları çalışmaları sonucunda, ortaya gerçekten insanı adeta büyüleyen, takdire şayan yaşanılası muhteşem alanlar çıkarıyorlar. Tıpkı giyim sektörü gibi sürekli yenilik içinde olan ev dekorasyon trendlerinde, her dönem belli başlı renkler ve mobilya tasarımları moda oluyor. Hal böyle olunca da, insanların büyük bir çoğunluğu günümüzde kendi yaşam alanlarının benzersiz ve özel olmasını istiyorlar.

2020 yılında evlerde yeni trendin terapi yapan evler olacağını ifade eden son derece yenilikçi ve yaratıcı olan iç mimar ve moda tasarımcıları; modern, klasik, iskandinav, postmodern, romantik ve daha birçok akım ile mekanı tasarlamaya veya dekore etmeye başladığımız anda etrafımızı sararak adeta bizi içerisine çeken tasarım ve dekorasyon kalıplarını yıkıyor. Bu yılın trendleri bizi bunlardan birini seçme zorluğundan kurtararak, daha bilinçli ve duyarlı seçimler yapmaya yöneltiyor. Doğallık arayışı içinde olan insanlar; evlerine girdiklerinde canlı renklerin yerini daha pastel ve otel konseptinde tasarımlara bırakacak, tüm objelerin terapi yaptığı bir iç mimari anlayışıyla tablodan masaya, abajurdan sehpaya kadar huzur veren evler tasarlatmak istiyor. Bununla birlikte geri dönüştürülebilecek malzemelerden yapılan tasarımlar ve pek çok kişinin çöp olarak gördüğü materyallerden elde edilen dekoratif objeler gibi yeni tasarım dünyası fikirleri hem bizi hem de yaşam alanlarımızı etkileyecek gibi görünüyor. Uzun vadede güzel bir görünümle beraber işleviyle de ön plana çıkan bu tasarım parçaları, tekrar tekrar kullanılma özellikleri sayesinde kullanıldıkları her ortamın ruhunu da kendileriyle birlikte taşıyorlar ve bu durumdan ötürü bu mataryeller çok daha özel hale geliyorlar.

Renk Trendleri

Gri ve tonları

Bu yılın dekorasyon trendlerine göre dekoratif ürünlerde, duvar boyalarında ve mobilyalarda sıkça göreceğimiz renklerden biri gri ve tonları olacaktır. Dinlenme sırasında göz yormayarak karanlık bir ortam sağlayan tonlarıyla farklı renkleri kullanarak, mobilyalarınızın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz

Saflık, sadelik ve temizliği temsil eden beyaz her zaman önceliklidir ve modası asla geçmez. Her zaman başrolde oynadığını gördüğümüz beyaz renk, bu sene özellikle iskandinav veya minimalist çizgilerle evlerinizi zenginleştirecek.

Siyah

Siyah renk, her ne kadar ağır ve matem uyandırıyor olsa da asildir ve kullanılacağı yerler farklıdır. Örneğin; duvarlarda pek kullanılmasa da, mutfak veya banyonuzda siyah ve beyazı bütünleştirdiğinizde son derece muhteşem bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Krem

Genelde sadelikten hoşlananların rengi olan krem, her renkle uyum gösterir. Mobilyalarınız nasıl olursa olsun fark etmez rahatlıkla krem ve tonları ile kombinleyerek, mekana farklılık katabilirsiniz.

Yeşil ve tonları

Doğanın içinden renkler olan ve iç mimari tasarımlarında boy gösteren yeşil tonları, bu sezonda popülerliğini korumaya devam ediyor. Tasarımlarında doğal görünüme özen gösteren iç mimarlar, yeşil tonları ile toprak tonlarını harmanlayarak mimari tasarımlarını adeta taçlandırıyor.

Bu yılın popüler renkleri

  • Beyaz
  • Siyah
  • Krem
  • Kırmızı
  • Gri
  • Adaçayı yeşili

NOT: Bu sezon fazla canlı veya ışıltılı renklerden ziyade daha mat ve pastel renkler tercih edilecek. Bunlara özellikle pastel pembe, su yeşili ve klasik mavi dahil olacak. İsterseniz bu renkleri yastıklarda, örtülerde veya detaylarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İç Dekorasyon Trendleri

  • Bu yıl ev modasında gri ve adaçayı yeşili hakim renkler olacak. Detaylarda ise rose ve bakır rengi yerine, krom ve pirinç öne çıkacak.
  • İnsanlar otel konseptini evlerinde hissetmek istedikleri için yatak odalarında, yatak başlıklarının yerini duvar panoları alacak.
  • Salonlarda ahşap tv üniteleri yerini mermer ve şömineye bırakacak.
  • Renk olarak canlı renkler yerini pastel tonlarına bırakacak, dinginlik ön planda olacak ve gri tonları kullanılmaya özen gösterilecek.

Siyah Beyaz Banyo Trendleri

Bu yılın banyo iç tasarım trendlerine bakacak olursak, çok daha cesur ve kontrast (karşıt) görünüyor. Daha çok canlı renkler, avizeler, zemin ve pek çok aksesuara sahip olan banyo trendlerinde; siyah ve beyaz karışımının muhteşem uyumunun, bakır ve pirinç tesisatla birlikte oldukça ilgi çekici bir hale geldiği gözlerden kaçmıyor.

Çiçek Desenli ve Kadife Kumaşlar

Bu yılın duvar kağıtları, yatak örtüleri ve koltuk kumaş trendlerinde her ne kadar çiçek desenli kumaş stilleri öne çıkmış olsa da, kullanımı herhangi bir iç mekana lüks bir his veren ve minimalistlikten eklektiğe kadar farklı tarzalarda kullanılabilen yumuşak dokulu ürün olan kadifeleri de, mobilyalarda kullanılabilecek yüksek kaliteli malzemelerden tutunda yastıklar, sofistike halılar, en abartılı tasarımlar hatta duvar kağıtları gibi dekor malzemelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Trendleri

Gerek sabah kahvesi içme veya yemek yeme, gerekse yemek pişirme alanı ve masa olarak kullanılabilen aynı zamanda pekçok işlevselliği ile alanı optimize eden unsurlar olan mutfak adaları, bu yılın en dikkat çekici trendleri arasındadır. İnsanlar için doğal görünüm kazanan ahşap kaplamalı ve ahşap modelli tasarımlar ise bu yılın mutfak trendlerinin gözdesidir diyebiliriz.

Duvar Tasarımı Trendleri

Bu yıl iç dekorasyon ve tasarımda duvarlar hareketleniyor. Öyle ki! duvar tasarımında sadeliği sevenler için, sadelikten ödün vermeden etnik izler, motif ve desenlerden oluşan özel tasarımlarla, çok daha güzel ve şık olmakla birlikte dekorasyona uygun görünümler elde edilebiliyor. Kısacası iç mimarlar, sade ve hareketli tasarımları bir arada kullanarak farklı bir atmosfere imza atıyor ve duvarları sade olan bir iç tasarımda bitkiler, objeler veya eşyalar kullanarak mekana hareketlilik kazandırıyorlar.

Trend Şömineler

Bu sezon artık büyük bir havalandırma sorunu çıkarmayan ve elektrikle güç alan yani evdeki havalandırma veya ısıtma sistemine doğrudan bağlanmasına gerek kalmayan şömineler evlere giriyor. Hatta öyle ki! tv ünitelerinin yerini bu şöminelerin alacağı söyleniyor. İsterseniz sizlerde bu şömineleri salonunuzda konumlandırarak, çevresinde daha sıcak sohbet alanları oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

ev dekorasyonu,ev dekorasyon fikirleri,2020 ev dekorasyonu,yeni nesil ev dekorasyonu,dekorasyon örnekleri,2020 modası,ev dekorasyon trendleri,ev dekoru,dekorasyon renkleri,

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.