Günümüz iç mimarisinde giderek majör uygulamalar arasına giren alçıpandan tv üniteleri nasıl yapılıyor? Hangi malzemeler kullanılıyor? Alçıpan tv ünitesi adım adım yapım aşamaları nelerdir? Nasıl ölçü alınır? Alçıpan tv ünitesi fiyatları ve modelleri. Burada alçıpan televizyon üniteleri hakkında işinize yarayacak birçok bilgi ve görsel var.

Alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır diye merak edip araştırma yapanlar için eşsiz bir sayfa Dekordelisi. Sizlere en güncel ve detaylı bilgilerle buluşturuyoruz. Burada ihtiyacınız olan tüm bilgilere ve alçıpan tv ünitesi görsellerine ulaşacaksınız. Tasarımı ve uygulaması tamamen bize ait olan onlarca alçıpan tv ünitesi modellerinden bir tanesinin yapılışına baştan sona tanık olacaksınız birazdan. Ev dekorasyonları tartışmasız bizim işimiz. Bunun kanıtı yapmış olduğumuz dekorasyon çalışmalarımızın kalitesidir.

Siz ne isterseniz o yapılabilir. Bu tamamen alçıpan tv ünitesini yapan ustanın kaabiliyetine ve tecrübesine bağlıdır. Biz bu işte profesyoneliz.

Alçıpan Tv Ünitesi Nasıl Yapılır (İzle)

Videomuzu izlerken büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. Boş bir duvarda harikalar yaratıyoruz. Bize bırakın, keyfinize bakın. Siz sadece bizi izleyin. Minimum maliyetlerle maksimum kaliteye nasıl kavuşacağınıza tanıklık edin. İşte, alçıpan tv ünitesi böyle yapılır!

Alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır
Alçıpan televizyon ünitesi böyle yapılır

Videolarımızın altına alçıpan tv ünitemiz hakkındaki yorumlarınızı yazarsanız seviniriz. Teşekkürler.

Alçıpan Tv Ünitesi Çalışmam Bitti

Elektrikçim Erdoan ustama teşekkür ederim. Son halini çekmesini istedim aydınlatma spot ve ledleri yakınca. Muhteşem bir dekorasyon uygulaması oldu. Değerli müşterimize hayırlı olsun inşallah. Sayfamızın devamında tüm yapım aşamalarımızı inceleyebilirsiniz.

Alçıpan Tv Ünitesi Nasıl Yapılır (Galeri)

Alçıpandan televizyon ünitesi yapmaya başlamadan önce ince hesaplamalar, uygun tasarım ve iş planlaması gerekir. Bu aşama esasında hepsinden daha önemli ve dikkat isteyen bir adımdır. Ne fazla büyük, nede fazla küçük olmamalı. Duvar dekorasyonu ve tavan dekorasyonuna mükemmel uyumlu olmalıdır. Tavan ve zemine bağımlı kalmalıyız. Tüm aile bireylerinin zevk ve tarzlarına hitap edecek tasarımda olmalıdır. Yapacağınız bir tasarım ve ölçülendirme yanlışı, tüm alçıpan tv ünitenizi modernlikten, başarısızlığa sürükler. Bilmiyorsanız, bu konuda bir bilenden mutlaka tavsiyeler ve fikirler almalısınız. Yardım almaktan çekinmeyin. Çünkü tüm ev dekorasyon ve tarzınıza olumsuz yönde etkiye sebep olmayı istemezsiniz değilmi? Bizler Dekor Delisi olarak buradayız ve sizlere çok yakınız.

Doğru Planlama ve Mükemmel Tasarım

Bir alçıpan tv ünitesi yapımı 3 ayrı dekorasyon branşını içerir. Alçıpan ustası, alçı sıva ustası ve elektrik ustasına ihtiyacınız olacak. Öncelikle ustalarımızı ayarlayacağız. Usta seçerken konularında uzman işinin ehli kişilerle çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Hepsini tek bir kişi de yapıyor olabilir. Bu kişiyi (yani bizi) bulduğunuzda ise sakın kaçırmayın. 🙂

Alçıpan televizyon ünitesi nasıl yapılır izle

Tüm ölçülerimizi aldık. Salon dekorasyonumuza en uygun ve kullanıcısına en iyi şekilde hitap edecek en doğru modelimizi belirledik. Ölçülerimizi ve modelimizi uygulayacağımız duvara çizdik. Bitmiş halini derin tecrübemizden faydalanarak gözümüzde canlandırdık. İş sırasını ve kullanacağımız malzemelerimizi gözden geçirdik. Herşeyin eksiksiz ve tamam olduğunu kesin olarak gördükten sonra artık alçıpan tv ünitesini yapmaya başlayabiliriz.

Çizimimize sadık kalarak ve hata yapmayarak tüm yüzeye alimünyum profillerimizi sabitliyoruz. Kullanacağımız malzemeler alçıpan asma tavanlar için uyguladığımız malzemelerden ibarettir. Tavan U profil ve 8’lik dübel vida kullanıyoruz. Sac makası, delici darbeli matkap ve vidalamaya da ihtiyacımız olacak. Profilleri projemize uygun şekilde hatasız ve ölçülerinde keserek dübel vida yardımıyla duvara sabitliyoruz.

Sonrasında aydınlatma için elektrik tesisat işlerimizi eksiksiz olarak tamamlamalıyız. Spotlar ayrı, ledler ise ayrı yanmalıdır. Yapılı olan düğme ve anahtarlara ek olarak iki adet daha eklemeliyiz. Buat bağlantılarını yapımdan önce yapmalıyız. Tüm kabloların nereden nasıl geçirileceği ve nasıl bağlanacağını planlamalı ve alt döşemeyi ve kablolamayı bitirmeliyiz. Alçıpan tv ünitesi bittiğinde ise sorunsuz çalışacak şekilde bu imalatı tamamlamalıyız. Yapacağımız bir hata, iş sonunda tekrar kırımlara ve geri dönüşlere sebep olacaktır. Elektrik tesisat alt yapımızı tamamladıktan sonra devam ediyoruz.

Sonrasında isteğinize göre beyaz alçıpan ve yeşil alçıpan malzememizi ölçüye ve modele bağımlı kalarak profillerimize vidalıyoruz. Bu uygulamaları yapmak tecrübe ve ustalık ister. Çünkü hem asma tavan bilgisi, hem kapatma bilgisi, hem dekorasyon hemde uyguluma tecrübesi gerektirir. Bilmiyorsanız bu aşamadan sonra oldukça zorlanabilirsiniz. En basit bir örnekle, alçıpan vida başları dışarda bile kalmamalı. Çünkü ileride çekeceğiniz alçıda pürüzlere ve yamukluklara sebep olacaklar. Bu ve bunun gibi onlarca engelle karşı karşıyasınız. Oval dönüşler, düz dönüşler, hizalamalar ve kapatma için ön hazırlıklar çok önemlidir. Tüm bu adımları dikkatle ve bilinçli bir şekilde tamamlamalısınız.

Profil sabitleme, elektrik tesisat işi ve alçıpan montaj uygulamalarımız bitince artık alçı sıva çalışmamıza başlayabiliriz. Alçı sıva metal köşebentlerini terazisinde ve mastarında ilmine uygun olarak tüm merkezlere alçı yardımıyla sabitliyoruz. Alçı sıva işiniz için perlitli sıva alçısı ve saten alçısına ihtiyacınız olacak. Veya isteğe uygun olarak ayrıca derz dolgu alçısı da kullanabilirsiniz. Derz bantı kullanmanız gerekmektedir. Tüm köşebentleri mastarlı ve terazili bir şekilde alçı yardımıyla sabitliyoruz. Sonrasında tüm duvar birleşim ve ek yerlerine boşluk olmayacak biçimde derz bantlarını çekiyoruz. Derz bantlar üzerine ya saten alçı, yada derz dolgu alçısını ilk kat olarak çekiyoruz. Sonrasında karışık alçı dediğimiz ve sıva alçısı ile saten alçının karışımını dolgu alçısı olarak tüm alçıpan yüzeylere çekiyoruz. Tüm dolgu ve düzeltme işlerimizi en az iki kat olmak üzere tamamlıyoruz. Son kat alçımızı yani saten alçımızı da çekerek boya badana işimize uygun hale getiriyoruz. Biz burada biraz daha fazlasını yaparak dekoratif süslemeler yaptık. Sizler de bu tip bir dekorasyon çalışması yapmak istiyorsanız ayrıca bir kartonpiyer ustası ilede anlaşmalısınız. Bir fayans ustası bile gerekebilir seçeceğiniz malzemenin uygulanması için. Dediğimiz gibi, dekorasyonun sonu yok. Sz ne isterseniz o olacak çünkü. Biz bunuda kendimiz yapabiliyoruz. Şurası da ayrıca çok üzücü bir durumdur ki artık eskisi gibi çırak yok. Maalesef çırak olmayan yerde usta yetişmez. Sanat ve zanaat geriler. Yakın gelecekte işinin ehli ustalar ile çalışmak bu anlamda bir hayli zorlaşacak. Bu sebeple doğru ustaları bulduğunuzda maddiyata pek önem vermeyin. Ekmeği her zaman ekmekçiye yaptırın!

Alçı Sıvadan Önce Alçıpan Tv Ünitemiz

Bu aşamadan sonra artık tv ünitemiz üzerinde dekorasyon çalışmalarımıza başlayabiliriz. Yapacağımız her uygulama tarzımızı, zevkimizi ve yaşam alanımıza veriğimiz önemin göstergesi olacaktır. Alçıpana ne şekil verirseniz o şekli alır. En doğru tasarımları, en uygun yerlerde uygulamak ise bizim gibi tecrübeli kişilerin yapabileceği bir seçimler bütünüdür. Haydi alçı sıva işimize başlayalım. 🙂

Alçıpan Üstü Alçı Sıva İşimize Şimdi Başlayabiliriz

Alçıpan üstüne alçı çekmek ustanın kendi uygulama şekline göre değişebilir. Nasıl yapılırsa yapılsın pürüzsüz ve terazili yüzeyler elde edilmelidir.

Tüm bu yapım aşamalarımız bittikten sonra alçı kuruma süresi olan en az 24 saati bekliyoruz. Dekorasyon isteğinize göre dekoratif duvar kaplamaları, 3D duvar kâğıtları, tuğla kaplamalar kullanabilirsiniz planladığınız bölümlere. Biz burada 3D duvar kâğıtları kullanacağız. Elektrik spotlar için delikleri delerek son hazılıkları tamamlıyoruz. Alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır bu aşamamızı bu projemizi tamamlayınca güncel olarak yine burada sizlerle paylaşacağız. Son olarak aydınlatma spotlarımızı ve açma kapama düğmelerimizi monte ettikten sonra çalışmamızı tamamlayacağız.

Alçıpan Tv Ünitemizin Son Hali

Komple salon dekoasyon projemizin tamamı. Alçıpan tv ünitemizi bitirdik. Biz bu işte profesyineliz. Daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz.

Alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır diye merak edenlere görsel bilgiler sunmaya gayret gösterdik. Faydası olduğuna inanıyoruz. Fakat dekorasyonun sonu yok. Bir alçıpan televizyon ünitesinde çok farklı uygulamalar ve malzemeler de elbette kullanılabilir. Her geçen gün iç mimari gelişmekte ve bilim teknoloji her geçen gün bizlere farklı yeniliklerle gelmekte. Buna bağlı olarak malzeme çeşitleride artmakta. Dileyen dilediği malzemeyi kullanabilir. Fakat yapım aşamaları aşağı yukarı bu şekildedir. Burada bahsettiğimiz alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır uygulamalarını sırası ile yapabilen herkes, tüm malzemelerle yine yapabilir. Elbette biraz zorlanabilir. Ama genel anlamı ile yapım aşamaları yine bu şekilde olacak. Sadece kullanılan malzemeler değişebilir.

Biz güncel sayfaları daha fazla seviyoruz. Sizlerin de aynı fikirde olduğunuzu biliyoruz. Bu maksatla 3 yapım aşamasından oluşan alçıpan tv ünitesi çalışmamızın ikinci aşamasını da tamamladık. Son aşaması olan üçüncü videomuzu da kısa bir zaman sonra yine burada ve videolar sayfamızda sizlerle paylaşacağız.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz. 7/24 iletişim numaralarımızı arayarak alçıpan tv ünitesi yapımı için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: alçıpandan televizyon nişleri, Alçı tv ünitesi, alçıpan televizyon dolapları, süslü tv ünitesi yapılışı, kartonpiyer tv ünitesi, alçıpan tv ünitesi modelleri,