Modern Banyolarda Neler Var

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Banyolarda Kullanılan Malzemeler ve Eşyalar Nelerdir? Modern Banyo Tasarımları. Banyo Dekorasyonunda Uyumlu Parçalar. Bu Makalemizde Modern Banyolardaki Dekoratif Ürünler Hakkında Detaylı ve Kapsamlı Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Modern Banyolarda Neler Var – Banyo dekorasyonu yaparken banyonun mimarisi ve büyüklüğü ya da küçüklüğü oldukça önemlidir. Dekorasyona başlamadan önce banyonun mimarisi de düşünülerek banyo dekorasyonunda uygulanmak istenilen tarza karar verilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu tarza ve banyo dekorasyonuna uygun olan renkler kararlaştırılarak banyo dekorasyonuna başlanabilir. Banyo dekorasyonunda kullanılacak renklerin birbiri ile uyumlu olması gerekmek ile beraber banyoyu dar ve küçük de göstermemelidir. 

Modern banyo dekorasyonu yaparken birbirinden farklı modelleri ışığında ister canlı ister de yaratıcı bir banyo dekorasyonu yapmanız mümkündür. Modern banyo dekorasyonları arasında yer alan endüstriyel tarzdaki banyo dekorasyonlarında depo gibi alanların yaşam alanı içerisine dahil edildiği dekorasyon çizgisidir. Genellikle maskülen yapıda olan bu tarzda kahverengi, siyah, bordo, gri gibi koyu ve cesur renkler kullanılmaktadır. Örneğin bu tarzdaki bir dekorasyonda banyo duvarlarınızı tuğladan yapmanız hem modern endüstriyel bir banyo dekorasyonuna sahip olmanızı sağlarken hem de oldukça çarpıcı ve farklı bir banyo görüntüsünü de sağlar. Modern banyo dekorasyonlarında aydınlatma son derece önemlidir. Dekoratif anlamda farklı modellerdeki metal aydınlatmalar modern tarzı daha çok yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bataryaları da yine endüstriyel banyo dekorasyonuna uygun renklerde dekoratif modeldekileri tercih ederek dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz. Bu endüstriyel modern tarzdaki banyolarda genellikle ahşap detaylar ön plana çıkmaktadır. Ahşap dolaplar ve bu dolaplar ile uyumlu aynaları banyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Yine ayna olarak da maskülen çizgide bir seçim yapabilirsiniz. 

Minimal ve Modern Çizgide Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Minimal ve modern çizgideki dekorasyonlarda en çok tercih edilen renkler siyah, gri ve beyaz renklerdir. Yine bu renkleri ister başka renkteki aksesuarlar ile hareketlendirebilir isterseniz de yine sade ve şık bir dekorasyon için nude tonlarına devam edebilirsiniz. Minimal çizgideki modern tarzda dekore edilen banyolarda oldukça sade ve şık modeller tercih edilmektedir. Klasik tarzın göz alıcı, büyük ve geniş mobilya ve aksesuarlarının yanı sıra modern tarzın minimal çizgisinde daha çok gösterişsiz ama dekoratif ve oldukça şık parçalar tercih edilmektedir. Yine banyo dolabı gibi mobilyaları siyah, gri ya da beyaz renklerden birisi ile tercih ederek sade bir model ile minimal çizgide bir dekorasyona başlayabilirsiniz. Ancak banyonuz küçük ise beyaz renkte bir banyo dolabı seçmeniz banyonun daha geniş görünmesi açısından daha sağlıklı olacaktır. 

Yer zemininin dekorasyonu için yine banyonuz dar ve küçük ise tek renk gri, bej, krem rengi ya da beyaz seramikler tercih edebilirsiniz. Bunun yanında yine minimal çizgide desenli seramikler de banyo dekorasyonuna oldukça şık bir görüntü sağlayacaktır. Son zamanlarda oldukça moda olan ve koridor, kapı girişleri, iş yerleri, mutfak, tuvalet ve banyo dekorasyonunda çok sık tercih edilen mermer de minimal çizgideki dekorasyonda oldukça şık duracaktır. Ayrıca küçük banyo dekorasyonunda da mermer seçimi son derece doğru bir karardır. 

Minimal çizgideki dekorasyonlarda geometrik desenlere oldukça sık yer verilir. Gerek aksesuarlarda gerek banyo dolabında ya da seramiklerde geometrik desenlerin kullanıldığı parçaları görmek mümkündür. yine minimal çizgideki banyo dekorasyonunuz için aksesuar ya da aydınlatma seçiminde geometrik desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında renk olarak ise metal, siyah ya da rose tonlarını tercih edebilirsiniz. Geometrik deseni banyo dekorasyonunuza dahil etmek için banyo aynasından da yardım alabilirsiniz. Düz dikdörtgen bir banyo aynası yerine üçgen desenlerde parçalı aynaları dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Banyo halısı olarak da yine nude renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Ancak banyoya hareketlilik katmak istiyor iseniz yine geometrik desenlerin bulunduğu banyo halıları da mevcuttur.

Modern ve Retro Banyo Dekorasyonu

Eski ve yeninin bir arada kullanıldığı retro modern dekorasyonlar kullanıldığı alanlara şıklığı vaad ederken etkileyici bir tarz görüntüsünü de sunmaktadır. Genellikle ceviz ağacı gibi ahşap ürünlerin sıklıkla yer verildiği retro tarz ile minimalist çizgideki geometrik desenlerin fark yarattığı modern dekorasyonu bir arada kullanmak mümkündür. Eski yaşamın ayaklanarak günümüze geldiği bu tarz dekorasyonlarda oldukça etkileyici bir tarz yakalanmaktadır. Örneğin ayakları ceviz ağacından yapılmış kadife kumaşlı şık ve modern bir koltuk takımı ile yine ceviz ağacından yapılmış bir orta sehpa hem retro tarza hitap ederken aynı zamanda da modern tarzın izlerini taşımaktadır. 

Retro tarzın sade ve şık mobilyaları ile modern çizginin esintilerini taşıyan dekoratif aksesuarları kullanabilir ve dekorasyonu zenginleştirerek tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda hem modern tarza hitap eden hem de retro tarzın canlılığını ifade eden canlı renklerden de faydalanabilirsiniz. Zıt renkleri bir arada kullanma özgürlüğü tanıyan retro tarzı modern dekorasyon ile harmanlamak mümkündür. Modern tarzın soluk renklerinden biri olan gri ile retro tarzın canlı renklerinden turuncu ve sarı renkleri bir arada kullanarak dekorasyonunuza ayrı bir enerji kazandırmanız mümkündür. Dekorasyonlarda retro tarzını yansıtmanın en güzel yollarından biri renklerdir. Canlı ve zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi soluk ve canlı renkleri de bir arada kullanmanız mümkündür. Örneğin yan sehpa seçiminde tercihinizi ahşabın da izlerini taşıyan renkli sehpa modellerinden yana kullanmanız hem retro tarzı kullanım alanınıza yansıtırken hem de modern tarzın izlerini de yansıtacaktır. 

Modern tarz ile harmanlanmış retro stilini ev mobilyalarında da kullanabilirsiniz. Modern kumaşa sahip ahşap ayaklı konforlu ve rahat mobilyalar hem retro tarzını hem de modern tarzı yansıtmaktadır. Açık ya da koyu sade renklerde tercih edebileceğiniz bu mobilyaları desenli ya da farklı renklerdeki kırlentler veya koltuk şalı gibi koltuk aksesuarları ile de zenginleştirebilirsiniz. Retro ve modern tarzın ortak yansıması olarak kabul edilen minimalist geometrik tasarımlara da dekorasyonlarınızda yer verebilirsiniz. Örneğin bu iki tarz için de ideal olan desenli ve canlı kilimleri geometrik desendeki modelleri ile tercih edebilirsiniz. 

Modern Retro Tarzının Kullanım Alanları

Modern tarzın da izlerini taşıyan retro tarzı dekorasyonları istediğiniz her alanda kullanmanız mümkündür. İster ev ister de iş yerlerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu tarzı ev dekorasyonunda da evin her alanında kullanabilirsiniz. Mutfaktan koridora, banyodan tuvalete, salondan oturma odasına, çocuk odasından bebek odasına, yatak odasından çalışma odasına ya da koridora kadar modern tarzın da izlerini taşıyan retro tarzını her alandaki dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Salon ve oturma odalarında mobilyalardaki minimalist çizgiler ve retro detaylar ile bu tarzı uygulayabileceğiniz gibi banyolarda da paspas ya da duş perdesi gibi ürünler ile beraber sıvı sabunluk diş fırçalığı gibi aksesuar bazlı eşyalarda da bu tarzı kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Mutfaklarda ise küçük ev aletleri gibi ürünlerde daha minimalist çizgideki model tercihleri yaparken duvar ve perdelerde de retro ve modern tarzı harmanlayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mutfak dolaplarını da yaptırma imkanınız bulunuyor ise yine modern çizgide retro modeldeki mutfak dolaplarını yaptırabilirsiniz. 

Son zamanlarda en çok tercih edilen dekorasyon tarzlarından biri olan retro tarzı kendi içerisinde farklı pek çok tarz ile harmanlayabilmeniz mümkündür. Retro tarza en çok yakışan tarzlardan bir tanesi de modern tarzdır. Modern tarzın her geçen gün yenilenen tasarımları ile retro tarzın eskiyi yansıtan farklı tasarımlarını bir arada kullanarak farklı bir tarzı yaratmanız mümkündür. 

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek banyo dekorasyonu hakkında farklı ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: banyo dekorasyonu, banyo tasarımları, modern banyo dekorasyonu, modern banyo eşyaları, banyo dekorasyon ürünleri,

Related Posts

Banyonuzu Böyle Yenileyin

Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızdaDevamını oku

Eryaman-mutfak-banyo-yenileme-işleri

A’dan Z’ye Mutfak Banyo Yenileme

Ankara Eryaman’da anahtar teslim olarak mutfak ve banyoyu tamamen yeniliyoruz. Bu projemize ait tüm bilgileri,Devamını oku

Klozet Fiyatları

Fiyatlar listesinden sizler için seçtiklerimizden olan klozet fiyatlarını sizlere aşağıda verdi. Sizler için verdiğim buDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0