Duşakabin Modelleri Nelerdir? Dekorasyon Tarzına Göre Duşakabin Tercihi Nasıl Yapılmalıdır? Banyonuzun Genişliğine Göre Doğru Duşakabin Modelleri Hangileridir? Banyo Dekorasyonunda Duşakabinin Önemi Nedir? Bu Makalemizde Duşakabin Kullanımı ve Duşakabin Modelleri Hakkında Detaylı ve Kapsamlı Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

Banyolarda Duşakabin Kullanımı – Banyo dekorasyonlarında önemli olan alanlardan bir tanesi de duşakabinlerdir. Modern dekorasyonlar ile beraber hayatımızda daha çok yer edinen duşakabin, banyolarda oldukça kullanımı rahat ve bir o kadar da banyoda alan tasarrufu sağlamaktadır. Küvet genellikle geniş banyolarda bulunmak ile beraber küçük evlerde banyolarda duşakabin kullanımı yaygındır. Dekorasyon günümüzde çok önemli bir konu haline gelerek gerek iş yerlerinde gerek ev içi alanlarda özen gösterilen ve kendini ifade etme biçimi olarak düşünülen bir alanı dekore etme isteği banyo dekorasyonlarında da görülmektedir. Bunun için ise banyoda kullanılan bütün eşya, mobilya ve materyaller aynı tarzı yansıtarak bir bütünü korumalı ve güzel bir görüntüye sahip olmalıdır. Banyonun dekorasyonunu yaparken ise banyoda kullanılacak eşya ve materyallerin bir tarzın ürünü olmasının yanında kullanım ömrünün ve kullanım rahatlığının da bulunması gerekmektedir. Hemen hemen her gün kullanılan banyolarda alan darlığı yerine, banyonun ihtiyacı olan eşyaların kullanımı size banyoda fazladan hareket alanı da sağlayarak banyoda geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli hale getirecektir. 

Banyo dekorasyonu için sayısız modelde lavabo, banyo dolabı, zemin ve duvar fayansları, klozet, banyo aksesuarları ve banyo aynaları üretilmekte ayrıca da farklı çeşit ve alternatif ile duşakabinler de üretilmektedir. Genellikle tabandan tavana olarak kullanılan duşakabinlerde farklı ölçüler de bulmanız mümkün. Ayrıca tekneli ya da teknesiz modelleri olan duşakabinlerden, banyonuzun ihtiyacına ve banyonuzda yansıtmak istediğiniz dekorasyon tarzına göre dilediğinizi seçebilirsiniz. Renk alternatifi olarak ise genellikle beyaz renkte tekne modeli ile tercih edilen duşakabinlerde farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca cam bölmesi olarak da birbirinden farklı çeşitleri bulabilirsiniz. 

Banyolarda önemli olan mahremiyet alanı duşakabinler sayesinde güvene alınmaktadır. Buzlu cam ya da desenli cam modelleri ile mahremiyete vurgu yapılarak korunan duşakabinler rahat bir kullanım alanı da sağlamaktadırlar. 

Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle duşakabin modeline karar verirken göz önünde tutmanız gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Duşakabinin büyüklüğü ve yüksekliği önceliğiniz olmalıdır. Gereksiz alan kaplayan ve büyük bir duşakabin modeli eğer banyonuz dar ve küçük ise size kullanım zorluğu yaşatacaktır. Bunun için öncelikle duşakabini konumlandıracağınız alanın genişliği ve yüksekliğini ölçerek bu ölçülere uygun bir duşakabin seçmeniz gerekmektedir. Bunun yanında daha öncesinde fayanslarını döşediğiniz banyonun fayanslarına ve banyo dekorasyonunuza uygun bir tarza karar vererek bu tarz çizgisinde bir duşakabin almanız banyo dekorasyonunuzun bütünlüğü açısından son derece önemlidir. Bu arada duşakabin seçerken eğer banyonuz dar ve küçük ise alan tasarrufu yapmak ve duşakabini daha rahat kullanmak adına teknesiz modelleri tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Yine küçük ve dar olan banyolarda oval şeklinde ve banyonun köşesine yerleştirilen duşakabinler hem daha ferah bir banyo dekorasyonu sağlarken hem de fazladan kullanım alanı da sağlayacaktır. Küçük ve dar olan banyolarda bunlar geçerli iken büyük ve geniş banyolarda ise yine önceden ölçü almanız daha faydalı olacaktır. Ancak daha büyük ölçülerde ve tekneli modeller arasından bir tercih yapmanız mümkündür. 

Duşakabin tercihinde renk seçimi yaparken mutlaka banyo dekorasyonunda uygulamak istediğiniz tarzın renklerine göz atmalısınız. Ayrıca banyo dekorasyonunda önceden belirlediğiniz renk kombinasyonuna göre de bir duşakabin tercihi yapabilirsiniz. Eğer banyo dekorasyonunun önceden yapılmış ise ve sadece duşakabini değiştirmek istiyor iseniz, yine banyo dekorasyonunda kullandığınız renklere uygun bir duşakabin modeli bulmalısınız. Örneğin banyo dekorasyonunda sade modeller ve renkler kullanmış iseniz, duşakabin tercihinizi banyo dekorasyonunuza canlılık getirmesi için renkli olarak seçebilirsiniz. Ama durum tam tersi ise ve banyo dekorasyonunuzun tarzı canlı bir dekorasyon ise duşakabininizin rengini bu canlı renkler ile de uyum sağlayabilecek daha sade bir renkte tercih etmelisiniz. 

Banyonuz için bir duşakabin satın almadan önce bu konuları dikkat ile gözden geçirerek öncelikle aradığınız duşakabini kafanızda belirlemelisiniz. Sonrasında ise bu belirlenen duşakabin için mutlaka bir fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir. Duşakabinler birbirinden farklı işlevsel fonksiyonlara sahip ve çok çeşitli banyo ürünleridir. Bu nedenle de çok uygun fiyattan çok büyük fiyat etiketlerine kadar duşakabinler bulabilirsiniz. Bu nedenle de öncelikle bütçenizi ve satın almak istediğiniz duşakabini belirlemeniz gerekmektedir. 

Duşakabin Modelleri

Birbirinden farklı çeşitte duşakabin modelleri bulunmaktadır. Eyrıca duşakabininizi daha dekoratif bir hale getirmek için de duşakabinin içindeki fayansları dekor olarak seçerek yine duşakabininize farklı bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Duşakabin modelleri tekneli ve teknesiz duşakabinler olarak birbirinden ayrılsalar da çeşit, model, tarz ve renk olarak birbirinden çok farklı duşakabin modelleri bulmak mümkündür. duşakabin camları ise, düz cam, buzlu cam, aynalı cam ve desenli cam olarak birbirinden ayrılmaktadır. Genellikle küçük ve dar banyolarda banyo köşesine konumlandırılan duşakabinlerin seçeneği sınırlı olarak oval şeklinde tekneli ya da banyonuzun yüksekliğine göre teknesiz modellerin arasından bir tercih yapmanız gerekmektedir. 

Geniş ve büyük banyolarda dıuşakabin alternatifleri ve ürün yelpazesi daha geniştir. Kapsül şeklinde bulabileceğiniz duşakabinler arasından genellikle banyo duvarına montelenen duşakabinler daha fazla tercih edilmektedir. Bu nedenle de duşakabinlerin içindeki fayanslar için birbirinden farklı dekoratif fayans modelleri üretilmektedir. 

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek banyo dekorasyonu hakkında farklı ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: banyo duşakabin modelleri, duşakabin kullanımı, doğru duşakabin seçimi, duşakabin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler,