Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Dekorasyon Tarzına Göre Banyo Dolabı Nasıl Seçilmelidir? Hilton Banyo Nedir? Hilton Banyo Dolapları ile Diğer Banyo Dolapları Arasındaki Farklar. Bu Makalemizde Banyo Dolabını Nasıl Seçmeniz Gerektiğine Dair Geniş ve Kapsamlı Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir – Banyo dekorasyonu yaparken dekorasyonun tarzı, banyonun büyüklüğü ya da küçüklüğü ile beraber banyonun mimarisi son derece önemlidir. Son zamanlarda inşaat malzemelerindeki fiyat artışı, insanların alım gücünü etkilememesi adına evlerde metre kareler küçülmeye başlamıştır. Bu da evlerin banyolarının da küçülmesine neden olmuştur. Son zamanlarda yapılan evlerdeki banyolarda modern çizgide üretilen, işlevsel fonksiyonlara sahip banyo eşyaları oldukça fazla tercih edilmektedir. Boyutları daha küçük olan bu banyo eşyaları arasında banyonun dekorasyon tarzını da belirleyen banyo dolapları da yer almaktadır. Peki küçük olan bu banyolarda ya da büyük ve geniş bir banyoda banyo dolabını nasıl seçmemiz gerekmektedir? 

Banyo dolabı seçerken öncelikle banyonun dekorasyon tarzına ve banyonun genişliğine bakmamız gerekmektedir. Banyo dolapları arasında yüzlerce çeşitte alternatif ve seçenek mevcuttur. Hemen hemen her tarzda üretilen bu banyolar, istediğiniz her ölçüde de bulunabilmektedir. Yine de istediğiniz banyo dolabını bulmakta güçlük çekiyor iseniz bir mobilyacıya da banyo dolabı yaptırabilirsiniz. 

Banyo dolapları arasında yüzlerce çeşit olmak ile beraber son zamanlarda en çok tercih edilen ve özellikle de küçük banyoya sahip olanların tercihi Hilton banyolardır. Hilton banyoların diğer banyo dolaplarından farkı ise, Hilton banyolar takım halinde satılan hazır banyo dolabı modelleridir. Eski dönemlerde banyo için her ürün ayrı ayrı satılmak ile beraber daha geniş ve büyük modeller üretilmekteydi. Zamanla evlerin küçülmesi ile beraber bu ürünlerin de ebatlarında küçülmeler olmaya başlamıştır. Bu durum ile beraber dekorasyon ilgisi de git gide artmaya başlayınca banyo dolapları takım olarak üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca lavabolarda hem takım ve dekorasyon ile uyumlu olması adına hem de daha kullanışlı olması adına takıma dahil edilerek Hilton banyo modelleri üretilmeye başlanmıştır. Daha az yer kaplaması, depolama alanı yaratması, birbiri ile uyumlu olması ile beraber aynı tarzı yansıtmaları da dekorasyonda oldukça şık bir görüntü sağlamaktadır. Aynı zamanda Hilton banyo modellerini istediğiniz her ebat ve boyutta bulmanız da mümkündür. banyonun darlığı ya da genişliğine göre banyonun ölçüsünü alarak dilediğiniz boyutta Hilton banyo modellerine sahip olabilirsiniz. 

Hilton Banyo Dolapları

Hilton banyo hemen hemen her evin banyosunda bulunan banyo takımı üniteleri olarak adlandırılmaktadır. Takım içerisinde lavabo, lavabo dolabı ve banyo tezgahı bulunmaktadır. Hilton banyo dolaplarını diğer banyo dolaplarından ayıran özellik gömmeli olmasıdır. Takım içerisinde bulunan lavabo dolaba gömmeli özelliktedir. Modern banyo dekorasyonunda oldukça sık kullanılan ve özellikle de küçük ve dar banyolar için ideal olan Hilton banyo modelleri hem kullanışlı hem de işlevsel özelliktedir. 

Eski dönemlerde büyük metre kareli evler inşa edilirken artan inşaat maliyetleri neticesinde ev satın alma gücünün düşmemesi adına evlerin metre kareleri küçülmeye başlamıştır. Dekorasyon ilgisinin ise giderek artması ile beraber üretici firmalar küçük evlerin de dekorasyon anlamında şık bir görüntüye sahip olması açısından Hilton banyo adı ile yeni banyo modelleri üretmektedir. Ayrıca daha işlevsel ve daha fonksiyonel olan bu banyo modelleri ile dar ve küçük banyolarda hem kullanışlı bir alan yaratılırken hem de şık ve modern görünmesi amaçlanmaktadır. 

Hilton banyo modelleri arasında tarz ve boyut olarak birbirinden farklı modelleri bulmak mümkündür. ister büyük banyolar için ister de küçük banyolar için ideal ve şık tasarımlara sahip olan Hilton banyo modelleri banyonun dekorasyon zevkini de arttırmaktadır. Fiyatları arasında da farklılıklar bulunan Hilton banyo modelleri fiyatta ebat, detaylar, tasarım, işçilik ve kullanılan malzeme kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. 

Hilton banyo modelleri arasında genellikle modern tarza hitap eden çeşit ve alternatifler bulunmaktadır. Örneğin daha çok küçük ve dar olan banyolar için ideal bir tasarım olan minimalist çizgilerdeki Hilton banyo modelleri tercih edilmektedir. Banyo aynası arkasına gizlenen banyo dolapları son zamanlarda oldukça moda haline gelirken minimalist çizgideki banyo dekorasyonlarında da bu modele sıklık ile yer verilmektedir. 

Banyo Dolabı Modelleri

Modern dekorasyonda çok sık kullanılan Hilton banyo modelleri arasında geniş ve büyük banyolar için mermer detayların olduğu Hilton banyo modelleri bulunmaktadır. Yine ahşaba da modern banyo dekorasyonlarında çok sık yer verilmesi ile beraber ahşap malzeme ve ahşap renginde Hilton banyo modelleri üretilmektedir. Hem kapaklı dolabı hem de raflı ünitesi bulunan modelleri büyük ve geniş banyolar için idealdir. Aynı zamanda kendi aydınlatması ve aynası bulunan Hilton banyo modelleri hem kullanışlı hem de daha şık tasarımlara sahiptir. Kapak bölümlerinde kullanılan aynalar ile birlikte banyoyu daha ferah ve geniş göstermek adına büyük ebatlı Hilton banyo modellerinde geniş aynalara yer verilirken yer yer ayna detaylarını da görmek mümkündür. 

Hilton banyo modellerini detaylı olarak anlattıktan sonra diğer banyo dolabı modellerine geçebiliriz. Diğer banyo dolabı modelleri arasında da istediğiniz renk, çeşit, model ve dekorasyon tarzında banyo dolabı bulabilirsiniz. Örneğin banyo lavabosu altı için ya da lavabo üstü için bir dolap kullanabileceğiniz gibi, boydan boya üretilen banyo dolap modelleri de mevcuttur. Ayrıca genel olarak çamaşır makinesinin banyolarda kullanılması ile beraber çamaşır makinesi için de bir dolap alabilir ya da yaptırabilirsiniz. 

Banyo dolapları hemen hemen her renkte bulunabileceği gibi en çok tercih edilen renkler ise ahşap ya da ceviz tonu renkleridir. Özellikle küçük banyolarda ise beyaz renkteki banyo dolapları kullanılmak ile beraber modern tarzın moda rengi olan gri ya da antrasit renkleri de banyo dolaplarında çok sık kullanılmaktadır. 

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek banyo dekorasyonu hakkında farklı ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: banyo dolapları, banyo dolabı modelleri, dekorasyon tarzına göre banyo dolapları, hilton banyo, hilton banyo modelleri, banyo dolabı seçimi, banyo dolabı dekoru,