Minimalist çalışma odası – Minimalist çalışma odası dekorasyon fikirleri.

Minimalist çalışma odası – Minimalizm nedir, minimalist çalışma odası dekorasyonu nasıl yapılır, nasıl dekore edilir, özellikleri nelerdir?

Minimalist çalışma odası – Dekorasyonda pratiklik kavramını ön plana çıkaran minimalizm akımı; web tasarımından mimariye, giyim ve aksesuarlardan ev dekorasyonuna, sanatın birçok farklı alanından masaüstü yayıncılığa kadar çeşitli alanlarda karşımıza çıkan, sadeliği ve huzurlu üslubuyla insan ruhuna da olumlu katkıları bulunan çağımızın en popüler, en önemli trendlerinden birisidir. Minimalist dekorasyonda en fazla dikkat çeken özellik ise; olabildiğince az eşyayla en modern ve en rahat ortamı oluşturmaktır. Yani bununda ötesinde minimalizm  bir yaşam tarzıdır.

minimalist çalışma odası

minimalist çalışma odası

Başarılı bir iş hayatını etkileyen birçok faktör vardır ve derin dikkat gerektiren bu işler sade ortamlardan oluşan çalışma odalarından geçer. Çalışma odalarımız; bize ilham veren, konsantre olmamazı sağlayan ve aynı zamanda dekorasyonuyla huzurlu bir ortam oluşturan en önemli odalardan bir tanesidir. Sizde düzenli çalışma alanlarını seviyor ve çalışma odanızın dekorasyonuna önem veriyorsanız minimalist çalışma odası tam size göre demektir.

Minimal dekorasyon  önerileri;

1- Minimalist çalışma odası dekorasyonu yapmak için her ayrıntıya ayrı bir özen göstermeli hatta renk seçiminde bile son derece özenli olmalısınız.

2- Çalışma masanızın sade ve düz bir tasarım olmasına dikkat ederek olabildiğince aksesuar fazlalıklarından kaçınmalısınız.

3- Seçtiğiniz masa, sade bir ana renge sahip olmasının yanı sıra sandalyeniz ile uyumlu bir mobilya olmalıdır ve kullanacağınız diğer aksesuarlarla bir bütünlük oluşturmalıdır.

4- Çalışma masanızı lüzumsuz kalabalıktan kurtarmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesi çıkarılmalıdır.

5- Sürekli aynı yerde oturup aynı şekilde durmak verimliliği azaltığı için, çalışma masası ve kitaplık dışında bu odada genelde bir de normal dinlenme koltuğu olmalıdır.

6- Kullanmadığınız ancak saklamanız gereken belgeler, dosyalar içinde muhakkak kapaklı bir ofis dolabı edinmelisiniz.

7- Çalışma odanızda ferah bir görüntü oluşturmak için, her zaman sade ve doğal renkleri tercih etmelisiniz.

8- Beyaz, gri ve ahşap tonları çalışma odanız için ideal renklerdir.

9- Dikkatinizin dağılmaması için, çalışma masanızın duvarlarının boş kalmasına özen göstermelisiniz. İllaki bir resim asmak istiyorsanız, görüş açınızda olmayan bir yeri tercih etmelisiniz.

minimal dekorasyon

minimal dekorasyon

Minimal dekorasyon özellikleri;

1- Genel bir felsefesi olan akım doğrultusunda en az ve sade eşyayla en fazla etkiyi sağlamaktır.

2- Kendimize daha fazla yaşam alanı bırakmak için oluşturduğumuz bu tarzda her şey minimumdur.

3- Canlı ve parlak renklerden uzak durulan bu dekorasyon derin konsantrasyon gerektiren çalışmaların yapıldığı çalışma odası dekorasyonları için mükemmel seçimlerdir.

4- Mimari çizimlerin, dikkatli matematiksel hesaplamaların yapıldığı veya önemli raporların hazırlandığı çalışma odalarında minimal dekorasyonlar en doğru dekorasyon tarzlarıdır.

5- Minimal çalışma odasında açık renk masalarla narin sandalyeler bir arada bulunur.

6- Minimalist çalışma odalarında en fazla krem ve beyaz gibi renkler tercih edilmektedir.

7- Kullanılmayan veya kullanılmayacak hiç bir mobilya odada yer almaz.

8- Minimalist bir yaşam tarzı her zaman bizi daha huzurlu hissettirir.

9- Minimalist ortamlarda her şey sade olduğu için elinizin altında olur.

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

Not: Bilgisayar kullanıyorsanız, sürekli radyasyona maruz kalıyorsunuz demektir. Radyasyon kırıcı özelliğe sahip olduğu kanıtlanmış olan kaktüslerden masanızın ucunda bulundurmayı ihmal etmeyin.

EN ŞIK VE EN MODERN MİNİMALİST DEKORASYON ÖRNEKLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

2018 duvar dekorasyonları

Güzel mutfak tasarımları

Ev tadilatı daire dekorasyonu

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Çatı katı dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Otel dekorasyonu

Country ev dekorasyonu

Farklı banyo dekorasyon modelleri

Mürdüm rengi dekorasyon

Ahşap ev dekorasyon


minimalist çalışma odası, çalışma odası dekorasyonları, minimalist çalışma odası dekorasyonu, çalışma odası, minimal dekorasyonlar, minimal çalışma odası, minimalizm, minimalizm akımı, minimalist dekorasyon önerileri, minimalist dekorasyon, minimalizm nedir, minimal dekorasyon özellikleri, çalışma odası dekorasyon fikirleri, minimalist çalışma masası, çalışma odası aksesuarları, 2018 minimal dekorasyon