Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyonları hakkında faydalı bilgiler burada! – Bebek odaları için zarif fikirler.

Bebek odalarına zarif fikirleri uygulayabileceğiniz dekorasyon önerileri arıyorsanız doğru adrestesiniz. Şık bir bebek odası kurgulayabilirsiniz. Burada birbirinden farklı ve şirin bebek odası tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca keyifle izleyebileceğiniz bir video sunumumuzda var.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri – Sevgili anneler, anne olmaya artık çok az bir süreniz kaldı stres yok. Derin nefes alın, bu inanın ki dünyanın en keyifli anları. Bebeğinizi büyüteceğiniz hayallerinizdeki odayı sizin için hazırladığımız bebek odası dekorasyon fikirleri önerilerini dikkate alarak beraberce tasarlayacağız…

Bebek Odası Dekorasyonları (Galeri)

Evinizdeki bebek odamızı seçelim. Odanın mutlaka güneş ışığı alması çok önemli ama bunun yanında oda sıcaklığı ve havalandırmasının da standartlarda olmasına dikkat etmeliyiz. Bebek odasının kışın sıcak tutmak gibi yanlış uygulamalara oldukça sık rastlanır. Bebeklerin erişkinlere göre soğuktan daha az etkilendiği, buna karşılık 19°C–20°C’yi aşan ortamlarda vücut sıcaklığını düzenlemekte yetersiz kaldıkları unutulmamalıdır. Ayrıca yeni doğan bebeklerin solunum yolları son derece duyarlıdır. Bu nedenle, odasındaki havanın nem oranı uygun düzeyde olmalıdır. Bu standartları odayı belli aralıklarla havalandırarak veya özel cihazlarla sağlayabilirsiniz. Bunlar nem ayarı düzenleyici, ısıtıcı veya iklimlendirme cihazı olabilir.

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

1- Odaya gelen gün ışığından kurtulmak için pencerenize ışık geçirmeyen “blackout” stor perde koymanızı tavsiye ederiz. Odanız kuzeye bakıyorsa, özellikle kuzey cephesine ısı izolasyonu yapmanız sağlık açısından faydalı olacaktır. Bunu duvara dıştan veya içten strofor koyduktan sonra boya yaparak veya içten dekoratif bir ahşapla, storoforun üstünü kaplayarak sağlayabilirsiniz.

2- Dekorasyonun en hassas noktası bu tür alt yapı çalışmalarının teknik şartlara uygunluğunun sağlanmasıdır. Bunları gözardı ettiğiniz zaman, mekan sadece görsel açıdan size hizmet verir. Oysa bebek odalarının ısı, aydınlatma, elektrik tesisatı, duvar ve zemin kaplama malzemelerinin teknik özellikleri, odanın tarzı kadar ve belki daha fazla bebeğinizin sağlığı açısından önem taşır.

3- İlk önce bebek odamızın ihtiyaçlarını belirleyelim. Yeni doğan bebeğin bakımı için olmazsa olmaz alt değiştirme köşesi, ilaçları, krem ve bebek bezlerinin koyulduğu bölüm… Çok fonksiyonlu, her an elinizin altında, her ihtiyacınızı bebeğinizi bırakmadan ulaşabileceğiniz tasarıma sahip, bir mobilya ile çözümlenmeli.

4- Dolap bölümü, özellikle tulumlar ve ufak bebek kıyafetleri için çekmeceli, ağırlıkta raflı olmalı. Bebek yatağı, genel anlamda çok fonksiyonlu bir düzenek gibi düşünülmeli. Yatak şiltesi, bebeğiniz ayaklanana kadar ona kolay ulaşabileceğiniz yükseklikte ayarlanabilir olmalı. Böylece yeni doğum yapan siz annelerin eğilip, belinizi zorlamasına gerek kalmaz. Yatak ön siperlikleri ve etrafı da bebeğiniz için önem taşır. Bebeğiniz hareketlerinde kendine zarar vermemesi için yatak koruyucunuzu rahatlıkla koyabilmelisiniz. Ön siperler gerekli açıklıkta olmalı ki rahat nefes alınıp, başı aralıklara sıkışmasın.

5- Bebekler renkleri ve hareketli oyuncakları sabit olanlara göre daha çabuk fark edeceğinden, yatağın üstüne rahatlıkla monte edebileceğiniz uygun tasarım seçimleri yapmanız daha isabetli olacaktır. Bebeğinizin ayaklanmaya başlayınca, diş kaşıntılarını gidermek için mobilyayı dişlemesine de hazırlıklı olmalısınız. En önemlisi tüm bu mobilyaların kurşun içermeyen boya ve malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

6- Değerli Anneler Kendinize bir emzirme köşesi yapmayı da ihmal etmeyiniz. Bebek odasının detayları bitmez. ama bundan sonra bir sorununuz olursa sizden ricamız evinizdeki bebek odanızın dekorasyonu veya yerleşim düzeninde takıldığınız konuyu mutlaka bizler ile paylaşınız. Böylece bilgilerimizi ve ürettiğimiz çözümleri paylaşıp kendimizi bu konuda daha da geliştirebiliriz.


bebek odası modeli
bebek odası modeli

bebek odası dekorasyon fikirleri, modern bebek odası tasarımları, bebek odası dekorasyonu, bebek odası dekorasyon örnekleri, bebek odası dekorasyon ürünleri, bebek odası dekoru, bebek odası duvar süslemeleri

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat ve

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks bir

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.