Çatı Katı Dekorasyonu – Çatı Katı İçin Dekorlar şekillendirmenizi bekliyor.

Çatı Katı Dekorasyonu – Çatı katları, basık ve genelde sıcak olur. Basık ve tavanı düşük olduğu için açık renkli küçük mobilyalarla döşemekte fayda vardır.

Çatı Katı Dekorasyonu – Çatı katı deyip geçmeyin! Eviniz yaşadığınız binanın en üst katında ve size ait bir tavan arası mı var? O halde bu odayı bir çok şekilde değerlendirebilirsiniz…

çatı katı salon

çatı katı salon

Binanın en tepesindeki bu odayı bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Tabii ne için kullanacağınız sizin tercihinize olduğu kadar çatı katının büyüklüğüne de bağlıdır. Büyük ihtimalle işiniz bittiğinde asla çıkmayacağınız bir yer olacak olan bu oda. Çatı Katı İçin Güzel Dekorlar şimdi sizin kendisini şekillendirmenizi bekliyor. Düşünelim bakalım çatı katı için güzel dekorlar çatı katlarıyla neler yapılır?

Salon Olarak Kullanabilirsiniz

1- Çatı katınız eğer yeteri kadar genişse salon olarak kullanılabilir. Üstüne üstlük evinizde size yetecek kadar oda yoksa salonunuzu buraya taşıyarak kendinize fazladan bir oda yaratmış olursunuz.

2- Çatı katınızı salon olarak kullanabilmeniz için aşağı doğru eğilen tavanın olduğu kısmı çıkardığınızda koltuklarınızı koyacağınız bir yerin olması yeterlidir. Bu odayı verimli kullanmak ve her boş alandan olabildiğince yararlanmak için tavanın aşağı doğru eğimli olduğu kısma televizyonunuzu, kitaplığınızı ya da ikili koltuğunuzu koyabilirsiniz.

3- Kalan boş yerlere de diğer eşyalarınızı yerleştirirsiniz.

4- Ahşap tavanın bütün avantajlarından yararlanın ve odanızı beyaz ve benzeri renklerle doldurun böylece eviniz bir kır evi havası kazanacaktır.

5- Aksesuar olarak da eskitilmiş tahta oymaları ve bakır eşyaları tercih edebilirsiniz.

Eğlence Odası Yapabilirsiniz

Evinizdeki salondan memnunsanız bu odayı boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz ve dinleneceğiniz bir eğlence odası olarak dizayn edebilirsiniz.

1- Hem eğlenceli hem de çekici görünmesi için işe bir bilardo masası alarak başlayın. Odanın ne tam ortasına ne de çok köşesine koyun. Etrafında rahatça gezilebilecek fakat odayı kapatmayacak bir yerde dursun.

2- Ayrıca eşinizle ve ya arkadaşlarınızla film izlemek için burayı ufak bir sinema salonuna çevirebilirsiniz. Televizyonunuzu ve dvd nizi bu odaya taşıyın ve tam karşısına rahat bir kanepe koyun. Ortaya da bir ayı postu attıktan sonra işlem tamamdır.

çatı katı çocuk odası

çatı katı çocuk odası

Yatak Odası Olarak Kullanabilirsiniz

Çatı katınızı yapabileceğiniz belki de en eğlenceli oda budur. Düşünün yağmurlu bir gecede yatağınıza uzanmış çatınıza vuran yağmur seslerini dinliyorsunuz. Ya da berrak bir gecede pencerenizden yıldızları izliyorsunuz. Bizim size önerimiz çatı katınızı yatak odası olarak kullanacaksanız tavan pencerelerine şans vermenizdir. Bütün vaktinizi yatağa uzanıp gökyüzünü seyrederken harcayabilirsiniz.

çatı katı yatak odası

çatı katı yatak odası

Çalışma Odası Olarak Kullanabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey çalışırken ihtiyaç duyduğunuz eşyaları buraya çıkarmak. Kısacası burayı ev ofisiniz haline getirmek. Bir çalışma masası, bilgisayar bir pano… Ya da burayı hobi odası olarak kullanabilirsiniz. Duvarları kendi yaptığınız resimlerle ve ya işlerle süslersiniz. Kocaman bir masanın üzerinde rengarenk el işi malzemeler emin olun çok kullanışlı olmasının yanında mükemmel de bir görüntüye sahip olacak.

Son çalışmamızı şu sayfadan takip edebilirsiniz;

Keçiören çatı katı teras kapatma


çatı katı dekorasyonu, çatı katı, çatı katı dekor, çatı katı dekorasyon fikirleri, çatı katı dekoru, tavan arası dekorasyonu, çatı katı dekorasyonu için püf noktalar, çatı katı dizayn, çatı katı dekorasyon örnekleri, çatı katı dekorasyon