Perde nasıl seçilir

Perde nasıl seçilir – Perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Perde Nasıl Seçilir – Perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler. Perde seçerken yapılan hatalar. Perde renkleri nasıl olmalıdır. Moda ev perdeleri ve modelleri.

Perde nasıl seçilir – Evlerimizdeki önemli dekorlardan biriside evin en önemli vazgeçilmez akseauarı perdelerdir. Başlı başına evin dekorları arasında yer alırlar. Gerek mobilyalarımızla uyumlu, gerek halılarla uyumlu olan perdelerimiz evlerimize huzur katmaktadır. Evinize girdiğinizde evinizin huzurla dolduğunu fark edersiniz. Ayrıca illaki mobilyalarla veya halılarla uyumlu olması gerekmez.

Perde nasıl seçilir?

Kendi hayal gücünüze kendi zevkinize uygun ne var ise size huzuru veren odur. Kendi hayal gücünüzde canlandırdıklarınızı evinizde görmek ne kadarda hoş değil mi?☺ Ailenizle birlikte huzurlu akşam yemekleri yiyerek sohbetler edebileceğiniz hoş, modern, dekoratif mekanlar oluşturmak ne kadar güzel bizler için. Bizlerden de dekor önerileri almak istersiniz umarım. O zaman işin sırrını verelim sizlere. İşin en büyük sırrı;

1- Mekanın ferah olması açısından birbirine uyumlu ve açık ton renkleri kullanmaktır.

2- Bir diğer unsur ise; evlerimizde çok fazla renk karışımları yapmamanızdır. Böylelikle şık ve modern evlere sahip olacaksınız.

Örneğin; Kahve tonlarda olan mobilyalarınızı düz desensiz tül perde, fon perdelerinizi de mobilyalarınızın bir ton daha açık kahvesini seçerseniz daha uyumlu olduğunu göreceksiniz. Tabi halılarımız da beyaz renkte olursa.

Perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Zemin döşemelerimizide unutmayalım. Onlarda ne kadar açık ton olursa o kadar iyi. Ne de olsa insanın en rahat olduğu yer evidir. Evimizin düzenli şekilde dekorunu yapmak, yerleştirmek de bizim elimizde. Her yıl değişen modaya da ayak uydurmamız çoğumuz için mümkün değildir. Bu yüzden evimizin dekorunu her yıl değiştirmektense, evimizin her yıl bir bölümünde, yeni trendleri uygun değişimler yapabiliriz. Mobilyalara uygun perdeler, perdelere uygun halılar, halılara uygun zeminler. Birazda perde seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedelim.

1- İlk önce kalitesini göz önünde bulundurmamız lazım.

2- İkincisi ise eğer ev kendimizin değilse mekanizmalı perdeleri tercih etmemek daha uygun olur.

3- Bir diğer unsur ise temizlik kısmıdır. Perdelerde stor perdelerin, diğer perdeleri göre temizliği daha zordur. Diğer tüm perdelerin temizliğinde ise makineye atmamız yeterli olacaktır.

4- Bir önemli madde de eğer evimiz fazla güneş almıyorsa daha ince perdeler seçmemiz gerekir. Nedeni ise eve daha fazla güneş ışığının girmesini sağlamaktır. Tam tersi evimiz, çok fazla güneş ışığı alıyorsa, yazın biraz daha kalın tül perdeleri tercih etmekte fayda vardır.

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek perde modelleri, renkleri ve seçimleri hakkında farklı bilgiler edinebilir, görselleri inceleyebilirsiniz. 

2018 perde çeşitleri

Perde Çeşitleri

Sarı Perdeler


perde nasıl seçilir, perde seçiminde dikkat edilecekler, perde seçimi nasıl olmalıdır, perde seçerken yapılan hatalar, perde renkleri nasıl olmalıdır, ev perdeleri, perde seçimi nasıl yapılır, perde çeşitleri, perde modelleri, perde renkleri, salon perdesi neye göre seçilir, nasıl perde almalıyım, salon tülü nasıl olmalı, en kullanışlı perde hangisi, perde koltuk uyumu nasıl olmalı, son çıkan perde modelleri.

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)