Çocuk Odası Duvar Kağıtları. Çocuk Odası Duvar Kağıdı Dekorasyon Önerileri. Çocuk Odası Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar. Bu makalemizde çocuk odası duvar kağıtları hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

En Trend Çocuk Odası Duvar Kağıtları – Evlerin neşe kaynağı olan çocukların odalarını dekore etmek, yetişkinlerin yaşam alanlarını dizayn etmekten daha zor ama bir o kadar da eğlencelidir. Çocukların zevklerine hitap edecek, sağlıklı uyku düzenlerini bozmayacak aynı zamanda onların gelişimlerine katkıda bulunacak, yorucu olmayan ama neşeli ve eğlenceli bir dekorasyon oluşturmak bir hayli uğraştırıcı ve zordur. Ancak onlar için yapılan her şey, seçilen her mobilya hayatınıza neşe ve canlılık kattığı için bu dekorasyon yetişkinler tarafından zevkle yapılmaktadır. Çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda ilk akla gelen seçenekler arasında rengarenk tablolar, eğlenceli duvar stickerları, büyük posterler ve çeşitli duvar aydınlatmaları gelmektedir.

Bu açıdan bakıldığı zaman çocuk odasına istenilen hareketi ve enerjiyi yansıtabilecek bir çok farklı renkli seçenek bulunmaktadır. Ancak çocukların hayal dünyasına uygun, en hesaplı, pratik, eğlenceli ve renkli bir oda için odak noktası olan duvarlar, ilk düşünülmesi gereken en önemli unsurlar arasında yer almalıdır. Sizde yüzlerce farklı renk ve temada her tarz odaya uygun duvar kağıtları arasından tercihler yaparak çocuklarınızın odasını tam bir eğlence merkezi haline getirebilirsiniz.

Bilindiği üzere çocuk odaları canlı renklerin, sevimli desenlerin ve eğlenceli temaların yer alması gereken renkli, apayrı bir dünyadır. Bu yüzden bu özel odayı dekore ederken, kesinlikle çocukların eğlenceli ve renkli dünyalarına uygun, ilgi çekici detaylara yer vermelisiniz. Genel olarak her ne kadar çocuk odalarında düz renk duvar boyaları tercih edilse de, odanın konseptini ve şıklığını tamamlamak için yüzlerce seçeneğe sahip ve oldukça doğru bir seçim olan dekoratif duvar kağıdı modellerinden yararlanabilirsiniz. Sıcak, sevimli ve aynı zamanda eğlenceli bir çocuk odası hayaliniz varsa Dekordelisi olarak bugünkü makalemizin devamında, çocuklar için tasarlanan birbirinden güzel, sevimli ve eğlenceli dekoratif duvar kağıtları ile, hayalinizdeki dekorasyona bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Dekorasyon Önerileri

  • Çocuğunuzun odasını dekore ederken öncelikle; evinizin diğer alanlarına gösterdiğiniz ilginin daha fazlasını göstermeli ve en ufak detayları dahi atlamadan hesaplamalısınız.
  • Yeni bir çocuk odası dekore edecekseniz ve duvar kağıdı kullanacaksanız; mobilyaların ve tekstil ürünlerinin rengine uygun bir duvar kağıdı modelini daha rahat şekilde seçebilmek adına, duvar kağıdını mobilya seçiminden sonra yapmalısınız.
  • Çocuk odasının duvar kağıdını seçmeden önce; tasarımda çocukların sağlığına zararlı olmayan özellikle kanserojen madde içermeyen, kolay silinip temizlenebilen, güneş ışığına dayanıklı, anti bakteriyel, nefes alabilen boyaların ve maddelerin kullanıldığından emin olmalısınız.
  • Bebeğiniz için bir duvar kağıdı seçecekseniz; onun gözünü yormayacak karmaşık olmayan sade duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Duvar kağıdı Seçerken

Binlerce farklı model arasından seçim yapmak bir hayli zor olduğu için daha kolay seçim yapmak adına öncelikle; çocuğun yaşı, odanın büyüklüğü, dekorasyon stili gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Çocuk odası küçük ise açık renkli duvarlarla daha ferah ve aydınlık görünüme sahip olacağı, mekanın küçüklüğünü arka plana atarak odayı olduğundan daha geniş göstereceği için; açık renklere ve desenlere sahip duvar kağıdı seçmeye özen göstermelisiniz.

Çok parlak renkler gözleri bir hayli yorduğu için genelde pembe tonlarında seçilen kız çocuk odası duvar kağıtlarını; birbirinden güzel prenses temalı, zarif çiçek desenli, kalp ve kelebekli tasarımlarını pastel tonlarda tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”Oturma Odası Dizaynı” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: duvar kağıdı,dekoratif duvar kağıtları,çocuk odası,duvar kağıdı modelleri,çocuk odası duvar kağıdı,en trend duvar kağıdı modelleri,çocuk odası dekorasyonu,bebek odası,duvar kağıdı fiyatları,