Banyo duvar kağıtları – Son trend 2018 en şık banyo duvar kağıdı modelleri

Banyo duvar kağıtları – Banyolarda duvar kağıdı kullanımı nasıl olur? Neme ve suya dayanıklı banyo duvar kağıtları hakkında genel bilgiler.

Banyo duvar kağıtları – Yakın döneme kadar özellikle suya maruz kalan yerlerde duvar kağıdı kullanmak söz konusu bile değilken, artık güzümüz dekorasyonunda su ve buharın olduğu her alanda rahatça kullanılabilecek suya ve neme karşı son derece dayanıklı aynı zamanda modern ve şık tasarımlarıyla göz dolduran yeni moda banyo duvar kağıtları, günümüzde banyoların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Geçmişte sadece salon, oturma odası ve yatak odalarında kullanılan duvar kağıtları artık günümüzde evimizin içinde su ve nemin yoğun olduğu alanlar olan mutfak, banyo ve tuvaletlerde de sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

banyo duvar kağıtları

banyo duvar kağıtları

On yıl boyunca su geçirmeme garantisi veren, ısı değişimlerine karşı sağlam kalabilen, nem ve rutubeti önleyen özel dokusu sayesinde, su ve nemin yoğun olduğu alanlar için tasarlanan suya dayanıklı duvar kağıtları bu sezon çok daha renkli ve dekoratif desenlerin kullanıldığı son trend modern ve şık tasarımlarıyla oldukça dikkat çekmektedir. Sizde görsel olarak banyonuzun çok sıradan ve sönük kaldığını düşünüyorsanız, tarzınızı yansıtan bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız; estetik ve kaliteyi bir arada buluşturan bu güzel ürünlerin rengarenk, modern ve şık desenleri eminim çok hoşunuza gidecektir.

Günümüz teknolojisin sürekli gelişmesiyle birlikte yaşam alanları için üretilen malzemeler, ürünler her geçen gün farklı ve gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkmaktadırlar. Artık sadece sıradan bir kağıt olamaktan çıkan duvar kağıtları; seramik fayanslara nazaran çok daha dekoratif bir yapıya sahip olmasından ötürü, dekorasyon trendlerinin günden güne artması, daha modern ve şık arayışların çoğalması neticesinde daha fazla tercih sebebi olmaya başlamıştır.

2018 banyo duvar kağıdı modeli

2018 banyo duvar kağıdı modeli

Dekoratif duvar kağıtları ne kadar kullanışlı?

Konumuz mutfak, banyo gibi nemli alanlar olduğundan dolayı, çoğu kişinin aklına bu alanlarda duvar kağıdı kullanılır mı, görsel açının yanı sıra uzun vadede kullanım açısından dayanıklı mı? gibi birçok sorular ilk akla gelen sorulardan bazılarıdır.

Bu tasarımların ülkemizde kullanılmaya başlandığında üretim malzemelerinden ötürü uzun süreli kullanım yapısına sahip değillerdi. Bu yüzden banyo ve mutfak gibi sürekli nem ve buharın yoğun olduğu alanlarda duvar kağıdı kullanımını olumsuz etkiliyordu.

Ancak teknolojinin günden güne daha çok gelişmesiyle beraber günümüzde suya ve neme karşı son derece dayanıklı, nefes alabilen, kolay temizlenebilen, bakteri barındırmayan ve hatta yanmaya karşı dayanıklı ürünler üretilmekte ve bir çok yaşam alanında rahatça kullanılmaktadır.

Banyo Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?
Suya dayanıklı banyo duvar kağıdı her şeyden önce özellikle gramajı yüksek ve sırf banyo için özel üretilmiş bir duvar kağıdı olmalıdır.

modern duvar kağıdı

modern duvar kağıdı

Vinil banyo duvar kağıtları özellikleri;

Suya ve neme karşı dayanıklı tasarımlar üreten vinil banyo duvar kağıtları, seramik-fayanslara alternatif, oldukça fazla renk ve desen çeşitliliğine sahip, birçok katmandan oluşan suya dayanıklı dokularıyla nemli ve ıslak alanlara farklı bir bakış açısı kazandırmıştır.

1- Birçok katmandan oluşan özel dokusu sayesinde su geçirmez.

2- Fiber yapılı en alt katmanı sayesinde duvara yapışır.

3- Nem oluşumuna engel olan fiber kaplı alt katman sayesinde bakteri oluşturmaz.

4- Orta katmanda darbelere karşı dayanıklı, su geçirmeyen non-woven dokusu diğer duvar kağıtlarında bulunmaz.

5- Banyonuzun duş kabini iç duvarı dahil, tezgah arası ve diğer tüm duvarların da rahatlıkla kullanılır.

6- Görsel açıdan uzun seneler duvarlarınızda ilk günkü güzelliğini yansıtır.

eternowall duvar kağıdı

eternowall duvar kağıdı

Banyo ve mutfak duvar kağıdı seçerken;

1- Seçeceğiniz duvar kağıdı modeli kesinlikle banyo veya mutfak için uygulayacağınız alana göre üretilmiş olmalıdır.

2- Suya, neme ve darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.

3- Duvar kağıdı gramaj düzeyi, kullanılan tutkalın kalitesi, ısı değişimlerine karşı dayanıklılık yüzdesi, fayans üstüne yapıştırılabilir özelliğinin olup olmadığı, banyonun rutubetli olup olmaması, yanıcı özelliğinin olup olmaması gibi teknik detaylar irdelenmeli ve kesinlikle kalitesiz ürünlerden uzak durulmalıdır.

4- Kolay temizlenme özelliğine sahip olmalıdır.

5- Bakteri barındırmayan özelliğe sahip olmalıdır.

6- Görselliği arttırmak için komple tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak yerine suyun en fazla temas ettiği bölgelerde fayans kullanmak istiyorsanız, seçeceğiniz banyo duvar kağıdı modeliyle banyo fayansları görsel açıdan uyum içinde olmalıdır.

desenli duvar kağıdı modeli

desenli duvar kağıdı modeli

Not: Banyonuzdaki havalandırma yeterli değil ve bu sebepten dolayı aşırı nem alıyor ve küfleniyorsa duvar kağıdı kullanımı sizi bu nem ve küften kurtarmayacaktır. Bu yüzden ilk önce banyonuzdaki küf sorununu çözmeli ve daha sonra suya dayanıklı banyo duvar kağıdı yaptırmalısınız.

SON TREND EN MODERN VE EN ŞIK DUVAR KAĞIDI MODELLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

Duvar kağıdı seçimi

Duvar kağıdının yararları

Duvar kağıdı uygulaması

Duvar kağıdı nasıl sökülür

Duvar kağıdı temizliği

ithal duvar kağıdı

Duvar dekorasyon

Duvar kağıdı fiyatları

Taş desenli duvar kağıdı

2018 3d duvar kağıtları

Üç boyutlu duvar paneli

Dekoratif boya

Alçı boya tamirat işi

Mürdüm rengi dekorasyon

Ahşap görünümlü yer seramikleri

Düğün salonu projemiz

Fayans fiyatları


banyo duvar kağıtları, 2018 en şık duvar kağıdı modelleri, banyo duvar kağıdı modelleri, su geçirmeyen duvar kağıtları, duvar kağıdı kullanımı, 2018 suya dayanıklı vinil banyo duvar kağıtları, eternowall duvar kağıdı, mutfak için su geçirmez duvar kağıdı, vinil duvar kağıdı fiyatları, dekoratif duvar kağıdı, suya dayanıklı duvar kağıdı, banyo fayans üzerine duvar kağıdı, ıslak zemin duvar kağıdı fiyatları, vinil duvar kağıdı özellikleri