Evinizdeki duvar kağıdı temizliği ve bakımını burada inceleyin! Bu makalemizde Standart duvar kağıdından tutun, soyulabilir, yapıştırılabilir veya çıkarılabilir duvar kağıdına kadar her şey var. Evdeki duvar kağıdının sağlıklı şekilde temizliği ve bakımı hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Evlerde Duvar Kağıdı Temizliği ve Bakımı Ne yaparsanız yapın, çocukların, evcil hayvanların ve hatta yalnızca kendinizin yaşadığı evler hep dağınık olacaktır. Dramatik bir şey olmadığı sürece, duvarlarınızı temizlemenin çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak zaman içinde duvarlarda parmak izi, yağ, mikrop, toz ve polen birikir. Bunu fark ettiğinizde evinizin duvarlarını temizlemek daha mantıklı hale gelir. Kirli duvarlar, aile üyeleri için alerjileri kötüleştirebilir. Ve kirli duvarlara dokunmak insanları, özellikle çocukları hasta edebilir.

Yılda bir defa boyalı bir duvarı silmek veya püskürtmek yeterli olabilir. Ancak tasarımcı duvar kaplamalarınızı temizlemek biraz daha özen gerektirebilir. Evinizdeki duvar kağıdını temizlemek ve bakımını yapmak için size vereceğimiz ipuçlarını takip edin. Bu durum duvar kağıdınızın zarar görmesini önleyecek aynı zamanda sizi ve ailenizi koruyacaktır.

Standart Duvar Kağıdı

Duvar kağıtları zamanla çok değişti ve haliyle onları temizlemek için gerekli yöntemler de değişti. Uzun bir süre, Play-Doh olarak bildiğimiz oyuncak ürünü kullandık. Bu ürün aslında duvar kaplamaları yıkanabilir olmadığında duvar kağıdındaki kömür kalıntılarını lekesiz şekilde çıkarma yöntemiydi. Günümüzde standart duvar kağıtlarının bozulması daha az kolaydır. Temiz sorunlu alanları tespit etmek için hafif nemli sünger üzerinde ılık su ve bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Unutmayın! Yıl boyunca duvarların tozunu alıp nazikçe silebilirsiniz. Böylece yıllık yıkamayı sıkıcı hale getirecek herhangi bir birikmeyi önleyebilirsiniz.

Not: Duvar kağıdını herhangi bir şekilde ıslatmadan önce daima duvar kağıdı üreticisinin talimatlarını kontrol edin. Bazı duvar kağıtları nemliyken hala soyuluyor veya kabarıyor. Diyelim ki! üreticinin talimatlarına sahip değilsiniz. O zaman talimatları isteyin veya dikkatlice test etmek için küçük, göze çarpmayan bir alan seçin. Test sırasında temizleme rutininiz duvar kağıdına zarar verirse bu yönteme devam etmeyin.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Duvar Kağıtları

Vinil Kağıt

Vinil duvar kağıdı, sorunlara en dayanıklı seçenektir. Ve onu nemli veya kirlenen odalar için mükemmel kılar. Bu duvar kağıdı, nemli sünger üzerinde aynı ılık su ve sabunla iyi miktarda ovalamaya dayanabilir. Çamaşır suyu gibi duvar kağıdınızın görünümünü değiştirecek veya aşağıdaki döşemeyi damlatıp mahvedecek güçlü kimyasal bileşenler içeren temizlik ürünlerini kullanmayın. Duvar kaplamasında küçük yırtılmaları önlemek için yumuşak havlular gibi aşındırıcı olmayan seçeneklerle yıkayın ve kurulayın.

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı

Kendinden yapışkanlı duvar kağıtları, tüm duvarı veya sadece bir bölümü kaplar. Odanın havasını anında değiştirmek isteyenler için mükemmeldir. Bu duvar kağıdı stillerinin çoğunu kolayca kaldırabilir, yeniden konumlandırabilir veya değiştirebilirsiniz. Çıkar ve yapıştır duvar kağıtları genellikle vinilden yapılır. Ve aynı şekilde temizlenebilir, ancak duvar kaplamasını kaydırmamak için ekstra dikkatle temizlenebilir.

Evlerdeki duvar kağıdının temizliği ve bakımı, sağlıklı yaşam alanı sağlamanın genellikle göz ardı edilen yönleridir. Şans eseri, duvarların evin geri kalanı kadar sık ​​temizlenmesi gerekmez. Alerjenleri uzak tutmak için ayda en az bir kez toz alın. Duvarları ve duvar kağıdını gerektiğinde yüksek oranda temas edilen alanlarda her yıl noktasal olarak temizleyin. Biraz bakım, evinizin duvarlarının muhteşem görünmesini ve ailenizin daha sağlıklı bir evde yaşamasını sağlayacaktır.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: duvar kağıdı,ev temizliği,duvar kağıdı çeşitleri,duvar kağıdı temizliği,duvar kağıdı silme,duvar kağıdı temizleme ilacı,