Dairenizi veya iş yerinizi tadilat yaptırmaya karar verdikten sonra bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken çok önemli detaylar bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlerle tadilat işleri hakkında önemli bilgileri paylaşacağız.

Tadilat İşleri Hakkında Önemli Bilgiler – Bir birinden farklı bir çok malzeme, ekip ve ekipman, uygulama, ürün ve imalatların kullanıldığı işler bütünüdür tadilat işleri. Sayfamızı okuduktan sonra, tadilat işleri hakkında yeterli bilgilere sahip olacağınızdan eminiz.

Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4
Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4

Tadilat İşleri Hakkında Önemli Bilgiler

Bütçe, Zaman, Planlama

Tadilat işine kalkışmadan önce ilk yapmamız gereken temel çalışma düzgün ve akıllı bir plan yapmaktır. Dairemizin veya iş yerimizin hangi tadilat çalışmalarına ihtiyaç duyduğunu net bir şekilde belirlemeliyiz. Zevkinize, zamanınıza, tarzınıza ve bütçenize en uygun uygulamaları belirleyerek o işlere odaklanmalıyız. Tadilat ve dekorasyon birbirinden farklı çalışmalardır. Tadilat işleri genellikle çalışmayan, eski, hasarlı, kusurlu veya yıpranmış bölgelerinin tamir edilmesi anlamına gelmektedir. Dekorasyon ise, tamirata ihtiyaç duyulmayan yerlerin daha görsel ve modern olmasını sağlamak için yapılan değişikliklere denilmektedir. O yüzden karar vermemiz gereken ilk şey tadilat mı yapacağız? Yoksa dekorasyon mu? Tüm planlamalarımızı, bütçemizi ve zamanımızı bu seçeneğe göre yapmalıyız. Bir dairenin komple anahtar teslim tadilat süresi ortalama 30 – 40 iş günüdür.

Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 2
Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 2

Tasarım – Proje

Tadilat konularına yabancı iseniz veya bu işlerle ilgilenecek pek vaktiniz yoksa, kesinlikle bir dekorasyoncu veya iç mimar destekli çalışmalarınızı yapmalısınız. Bu seçim sizin başarılı bir tadilat iş yapabilmeniz için en önemli tercihiniz olacaktır. Çünkü günümüzde o kadar çok inşaat şirketi, mimarlık firmaları veya dekorasyoncu var ki. Hangisinin işinin ehli olduğunu, disiplinli çalıştığını, ekonomik fiyatlarla hizmet verdiğini veya personelinin uzman olup olmadığını çok iyi araştırmak gereklidir. Yanlış bir seçim hem paranızın, hem zamanınızın, hem şevkinizin, hemde isteklerinizin boşa gitmesine sebep olacaktır. Bizi tanıdıkları zaman ”keşke sizinle daha önce tanışmış olsaydık” cümlelerine artık alışığız.

Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4
Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4

Bütçe Hesaplaması

Piyasada birbirinden farklı bir çok modelde, kalitede, tasarımda ve ölçülerde dekorasyon malzemeleri bulunmaktadır. Dekorasyon ürünleri ve malzemeleri seçimi tamamen sizin zevkinizle, bütçenizle ve düşündüğünüz tasarımlarla alakalıdır. Çünkü piyasada her bütçeye, her zevke uygun bir çok kalitede malzeme bulabilirsiniz. Bütçe hesaplaması yaparken öncelikle malzeme fiyatlarından haberdar olmanız gerekmektedir. İnternette dikkatli bir şekilde dekorasyon fiyatları hakkında araştırma yaparak bilgiler edinmelisiniz. Birden fazla dekorasyon ve tadilat firması ile görüşüp, farklı fiyat teklifleri almalısınız. Çok yüksek veya çok düşük teklif verenleri elemelisiniz. Orta düzeyde teklif veren şahıs veya firmaları tercih etmelisiniz. Malzeme ve işçilik fiyatlarını topladığınızda ortaya çıkan maliyet sizin net gideriniz olacaktır. Bunların yanısıra ayrıca toplam tadilat maliyetine %15 görünmeyen ekstra giderleri de ekleyin. İşin içinde hiç heaplanmayan ve akla gelmeyen başka harcamalar mutlaka girecektir.

Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4
Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 4

Tadilat İş Sırası

  • Plan – Proje – Araştırma
  • Bütçe ve zaman hesaplaması
  • Doğru firma veya şahış sözleşmesi
  • İş takibi ve kontrolü
  • Ekip ve ekipman iş kontrolü ve takibatı

Sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimize ve müşterilerimize tadilat işleri hakkında önemli bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydası olmuştur. Daha detaylı bilgiler almak ve farklı görseller incelemek için bizimle iletişime geçin.

Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 5
Tadilat Hakkında Önemli Bilgiler 5

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek değişik tadilat konularını inceleyebilirsiniz.

Ev Tadilat Fiyatları
Anahtar Teslim Ev Fiyatları
Asma Tavan Fiyatları
Boya Badana Fiyatları
Alçı Sıva Fiyatları
Mutfak Dolabı Fiyatları

tadilat hakkında genel bilgiler, tadilat nasıl yapılır, tadilat ve dekorasyon arasındaki farklar, tadilat nedir, dekorasyon nedir,ev tadilat fiyatları,