Alçı Sıva Fiyatları

Burada alçı sıva fiyatlarını araştıranlar için eşsiz bilgiler var. Sayfamızın sonunda sizde net bir şekilde alçı sıva maliyetinizi hesaplayabileceksiniz. Alçı sıva işçilik fiyatlarımızda kampanya! Maksimum kalite, minimum maliyet anlayışımızla alçı sıva işlerinizi profesyonel olarak yapıyoruz. Güncel 2022 alçı sıva fiyatlarımız.

Son Güncelleme Tarihi: 07.01.2022

NOT: Güncel ve net alçı sıva işçilik ve malzeme fiyatları için iletişime geçiniz. Piyasa dalgalanmaları sebebiyle her ne kadar sayfalarımızı sıklıkla güncellesek te, yinede yanıltmak veya yanılmak istemiyoruz.

2022 Alçı Sıva Fiyatları

ALÇI SIVA ÖLÇÜMALZEMEİŞÇİLİKTOPLAM
Makineli alçı (Saten alçı hariç)16 TL18 TL34 TL
Makineli alçı (Saten alçı dahil)15 TL18 TL33 TL
El alçısı (Saten alçı hariç)16 TL18 TL34 TL
El alçısı (Saten alçı dahil)14 TL19 TL33 TL
1+1 daire alçı sıva (50 m2)600 TL1.800 TL2.400 TL
2+1 daire alçı sıva (80 m2)1.000 TL3.500 TL4.500 TL
3+1 daire alçı sıva (100 m2)1.200 TL4.250 TL5.450 TL
4+1 daire alçı sıva (120 m2)1.500 TL5.500 TL7.000 TL
5+1 daire alçı sıva (140 m2)2.000 TL6.500 TL8.500 TL
 • KDV dahil edilmemiştir.
 • Yüksek metrajlı (şantiye bazlı) işler için m2 alçı sıva fiyatlarıdır.
 • Ödeme şekli, işin mesafesi, yüzeylerin durumu ve çalışma koşulları alçı sıva fiyatlarımızı etkileyebilir.

Alçı Markaları ve Fiyatları

Birkaç alçı markası güncel fiyatlarını burada sizlerle paylaşıyoruz. Böylelikle yaklaşık maliyetlere ulaşmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Knauf Perlitli Sıva Alçısı

Perakende: 27 TL/Torba (35 kg)

50 Torba ve üzeri alımlarda palet ücreti dahil edilebilir.

Makine Sıva Alçısı

Perakende: 27 TL/Torba (35 kg)

50 Torba ve üzeri alımlarda palet ücreti dahil edilebilir.

Saten Perdah Alçısı

Perakende: 32 TL/Torba (25 kg)

50 Torba ve üzeri alımlarda palet ücreti dahil edilebilir.

Derz Dolgu Alçısı

Perakende: 37 TL/Torba (25 kg)

50 Torba ve üzeri alımlarda palet ücreti dahil edilebilir.

Alçı Sıva Fiyatları – Alçı sıva işçilik metrekare maliyetleri. Alçı sıva yaptırmak istiyorum. Daireme alçı çektirsem kaça mal olur? 2022 Alçı sıva m2 malzeme ve işçilik fiyatları ne kadar? Güncel alçı sıva metrekare birim fiyatları. Makine alçısı fiyatları. Alçı sıva çeşitleri. Alçı sıva hakkında merak ettiğiniz her şey burada!

Ücretsiz Keşif & Teklif Almak & Daha Fazlası İçin Arayınız;

Alçı sıva fiyatlarımızı güncelledik. En doğru ve gerçek alçı sıva fiyatları burada. Kaliteli ve pürüzsüz yaşam alanları yaratmak isteyenler için. En iyi ve ekonomik alçı sıva hizmetlerimiz sizleri bekliyor. El alçısı veya makineli alçı sıva uygulamaları. Dekordelisi olarak alçı sıva uygulamaları ve fiyatlarında iddialıyız.

Burada herşey bütçen ve evin için. Alçı sıva fiyatlarımız ve kalitemiz sizi mutlu edecek. Kaliteli ve modern yaşam alanları oluşturmak isteyenler için bir fırsat olduk. Bizimle tanışmadan karar vermeyin.

Alçı Çeşitleri, Fiyatları ve Kullanım Alanları

İlgili sayfalarımızda detaylı bilgiler ve görseller eşliğinde alçı sıva çeşitlerini, fiyatlarını ve uygulama şekillerini inceleyebilirsiniz.

Alçı Sıva Nedir?

Kaba sıvanın üzerine alçıdan yapılan ve üzerine yapılacak olan diğer işlemler kat oluşturan yüzeye alçı sıva denir. Kullanılan malzeme içinde bulundurduğu sudan dolayı yanmaya karşı dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Geçirgen olma özelliğinden dolayı, içine hava geçirir ve nem oranını ayarlar, küf, bakteri ve mantar oluşturmaz. Beton, ahşap, metal, gaz beton gibi tüm yüzeylere alçı sıva uygulaması yapılabilir. Malzemenin düzgün yapışması için yüzeyin yağlı, tozlu, boyalı ve çok kuru olmaması gerekir.

Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak yüzeydeki çapaklar yani çıkıntılar temizlenir. Kuru yüzeylerin hafifçe ıslatılması gerekir. Alçı sıva yaptığımız yüzeyde iki farklı birleşim yeri var ise çatlama riskini azaltmak için, sıva filesi birleşim çizgisini ortalayacak şekilde sıva harcı üzerine yapıştırılır. Gereken miktarda su, alçı oranı ayarlanarak karıştırılıp hazırlanır. Sıva küreğine alınan alçı, aşağıdan yukarı doğru bastırılarak uygulanır. Bu işlem sonrasında, alçı sıva uygulamasını tamamlamak isterseniz bunun üzerine çelik mala ile saten alçı yapılır.

Alçı kuruduktan sonra yüzeyin pürüzsüz hale gelmesi için spatula ile düzeltme yapılır. Makine alçısı yapılırken de aynı işlemler uygulanır, aradaki fark sadece kullanılan alçının makine alçısı olmasıdır. Makine alçısında karıştırma işlemleri, sıva küreği gibi el aletleri kullanılarak yapılmadığından daha pratik olarak gerçekleşir. Elde edilen karışım, sonrasında makineden duvara direk olarak püskürtülür ve son olarak saten alçısı yapılarak işlem sonlandırılır. Boya badana işlemine geçilmeden önce alçının tamamen kuruduğundan emin olmak gerekir, aksi halde yüzeyde kabarmalar oluşur.

Alçı Sıva Renkleri Nasıl Seçilir?

Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz konuların başında gelen renk kullanımı alçı sıva uygulamalarında büyük önem taşır. Doğru renkler kullanarak yaşam alanlarını daha ferah ve geniş gösterebilmek mümkün. Renk konusuna karar vermeden önce, mekanın ne amaçla kullanılacağı, büyüklüğü, aldığı gün ışığı miktarı ve tavan yüksekliğinin hesaplanması gerekir. Mavi, yeşil ve beyaz gibi renkler ortamın daha geniş görünmesini sağlar. Açık renkleri duvarlar ve tavanda kullanmakta alanın yüksek görünmesine katkı sağlar.

Ankara Alçı Sıva Fiyatları

Ankara güncel alçı sıva işçilik ve malzeme m2 ortalama fiyatlarıdır. Alçı markasının seçimine, çalışma şartlarındaki olumsuzluklar, metrajlarda ki (metrekare ölçülerindeki) azlık veya çokluk ile ödeme koşulları alçı sıva fiyatlarını olumlu veya olumsuz yönde etkileyecektir. Ankara ve yakın çevresindeki tüm bölgeler için güncel alçı fiyatları olup, daha geniş bilgi ve maliyet bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Alçı sıva fiyatlarında detay bilgi için arayınız0850 495 0 552

Makineli Alçı Sıva

Makineli alçı sıva fiyatlarımıza dahil olan işçilikler ve malzemeler aşağıdadır. Boya badana öncesi hazırlık çalışmalarına dahil olan zımpara, yüzey temizlikleri ve boya astar uygulamaları ve malzemeleri hariçtir.

 • Alçı astarının tüm brüt beton yüzeylere sürülmesi.
 • Tuğla ve kolon-kiriş birleşim yerlerine alçı filesinin yapılması.
 • Anolu, terazili ve mastarlı makineli alçının çekilmesi.
 • Terazili ve mastarlı alçı köşebent takılması.
 • İsteğe bağlı olarak ıslak veya kuru olarak tirfil, çelik mala veya süngerleme işleminin yapılması.

Tuğla Üzeri El Alçısı

(Güncel) Alçıpan üzeri alçı sıva teklifimizi incelemek için tıklayınız; Alçıpan üzeri alçı fiyat teklifi

Aşağıda belirttiğimiz fiyatlara boya badana öncesi zımpara, yüzey temizliği ve boya astarı dahil değildir. El alçısı (çelik mala) dediğimiz yani makineli alçı sıva uygulaması dışında yapılan alçı işleri içinde yer alan çalışmalar ve malzemeler şunlardır;

 • Alçı astarının tüm brüt beton yüzeylere sürülmesi.
 • Kaba alçı dediğimiz perlitli sıva alçısının mastarlı çekilmesi.
 • Tüm köşe merkezlere mastarlı ve terazili alçı köşebentinin takılması.
 • Kaba alçı sonrası düzeltme dediğimiz karışık alçının çekilmesi.
 • Kaba ve karışık alçı sıva sonrası en az iki kat olmak üzere saten alçısının çekilmesi.

Makineli alçı sıva işçilik ve malzemeli fiyat listesi

Genellikle tır ve kamyon bazında gelen alçı sıva malzemesinin indir-bindir ve katlara taşıma (Katta dağıtma hariç) işleri, inşaatta hali hazırda bulunan vinç, forklift veya kepçe ile yapılmaktadır. Bu hamaliye masrafları ve sorumluluğu tamamen iş verene aittir. Bu taşıma ve aktarma işleri ayrıca konuşularak fiyatlara dahil edilebilir.

Makineli alçı sıva işçilik metrekare birim fiyatı (saten alçı dahil) : 18 TL’ dir: Tamamen mastarlı, anolu, terazili yapılır. Tüm köşe merkezlerine alçı köşebentleri takılır. Lento, kolon-kiriş ile tuğla, bims veya y-tong birleşim yerlerine file bant atılır. Tüm brüt beton yüzeylere betokompakt (Alçı astarı) sürülür. İlk kat dolgu alçısı sonrası genel kaba temizlik tarafımzdan yapılarak hafriyatı atılır.Mastarlı ve anolu atılan atılan alçı kuruduğunda iki kat olmak üzere saten alçısı çekilerek boya badanaya hazır halde iş verene teslim edilir. (Tavanlarda ano kullanılmaz, direlt mastar uygulaması yapılır)

El alçı sıva işçilik metrekare birim fiyatı (saten alçı dahil)…………: 18.5 TL’ dir: Ano kullanılmaz. Tamamen mastar ve terazi kullanılır. Metrajı az olan inşaatlarınızda tercih edilir. Fakat makineli alçı sıva gibi seri ve kaliteli işçilik bekleyemezsiniz. Malzemesi de makineli alçıdan farklıdır.

Her türlü alçı sıva işiniz için konusunda uzman ekip ve ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz alçı sıva fiyatlarımız güncel olup, yapılacak olan işin metrajının büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre farklılıklar gösterebilir. Çalışma şartlarının zorlukları, tavan ve duvar yüzeylerinin çok bozuk oluşu veya işçiliği zorlayacak şekilde acemice yapılmış oluşu gibi sebepler de alçı sıva maliyetlerimizi etkileyebilmektedir.

Güncel alçı sıva işçilik ve malzemeli fiyatlarımız, kaliteli işçiliğimize oranla düşük bütçelidir. Nerede olursanız olun fiyatlarımız standart ve ekonomiktir. Aşağıdaki teklif al resmine tıklayarak ilgili sayfamıza giriniz. Teklif formumuzu doldurarak gönderdiğiniz taktirde en geç 1 saat içinde sizlere dönüş sağlayacak ve bütçenize en uygun olan alçı sıva fiyat teklifimizi öğrenebileceksiniz.

Makineli alçı sıva fiyatları (DETAY)

Genellikle yeni inşaatlarda tuğla, bims veya y-tong üzeri mastarlı ve anolu olarak alçı makinesiyle kara sıva yapılmadan direkt yapılan alçı sıva uygulamasıdır. Günümüzde yeni yapılan binalarda sıklıkla kullanılmakta ve zaman, masraf ve hamaliye olarak çok ekonomik ve pratik sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Kara sıva masrafı ortadan kalkmış oluyor. Zamandan kazanmış oluyorsunuz. Zamanımızda en fazla kullanılan ve uygulanan alçı malzeme işçiliğidir.

Kara sıva üstü alçı sıva ve saten fiyatları (DETAY)

Günümüzde artık çok az yapılsada, tuğla üzerine bir kat mastarlı ve anolu uygulanan kara sıvanın üstüne çekilen kaba alçı, karışık alçı ve saten alçı çalışmasıdır. Yine tüm köşe merkezlerine alçı köşebentleri takılır ve boyaya hazır gelene kadar pürüzsüz bir şekilde alçı elle çekilir.

Alçıpan üstü derz dolgu alçısı ve saten alçı fiyatları (DETAY)

Alçıpan asma tavanların tüm ek yerlerine derz bantlarının çekilerek derz dolgu alçılarının çekilmesi. Tüm köşe merkezlere alçı köşebentlerinin takılması ve komple alçıpan üzeri en az iki kat saten alçı sıvanın yapılması işidir. Her tür detay ve düz asma tavan alçıpan üzeri alçı sıvanın metrekaresi derz bandı dahil 11 TL’ dir.

3+1 daire tavan duvar alçı sıva

Ortalama 120 metre kare (m2) bir dairenin tavan duvarlarının çentiklenerek uygulanan kaba, karışık ve saten alçı uygulamasıdır. Sıkça yapılan bir alçı sıva işidir. Zımpara boya badana işine dahildir. Üç oda bir salon, koridor alçı sıvanın metrekaresi malzeme ve işçilik dahil olmak üzere götürü fiyatı 4.500 TL’ dir.

Dubleks daire komple alçı sıva

Ortalama 100 metre kare (m2) 5+1 olan dubleks dairelerin komple tavan ve duvarlarına şekilen alçı sıvanın birim fiyatıdır. Boyalı veya boyasız yüzeylere uygulanması alçı sıva fiyatlarını değiştirmez. Dubleks evlerinizin malzeme ve işçilik birlikte komple alçı sıva fiyatı 6.000 TL dir. Yukarıda vermiş olduğumuz alçı sıva maliyetleri, malzemelerin kalitelerine, işin metrajına, detayına ve işin çalışma şartlarına göre ve ödeme şekillerine göre farklılıklar gösterebilir.

Alçı sıva fiyatları hakkında detaylı bilgiler vermeye devam ediyoruz

Alçı sıva metrekare birim fiyatları hakkında siz değerli müşterilerimize benzer konularda da farklı ve güncel maliyet bilgileri vermek istedik. Konusunda uzman bir dekorasyon ve tadilat firması olarak fiyatların uçuk ölçülerde oynadığı inşaat piyasasında aldatılmanızı veya yanılmanızı istemiyoruz.

Alçı fiyatları ve markaları– Alçı sıva işleriniz için kaliteli ustalarımız, modern ekip ve ekipmanlarımız ve uygun fiyatlarımızla sizlere bir telefon kadar yakınız.

Alçı markaları ve ustaların yorumları

Aytaş alçı : Kliteli ve kullanışlı bir alçı markasıdır.

ABS alçı : Alçı ustaları tarafından en sık kullanılan alçı sıva markasıdır. Hem kullanışlı hemde kalitelidir.

Doğaner alçı : Kaliteli ve kullanışlı bir alçı markasıdır.

BMT alçı : En kaliteli alçı sıva markalarının başında gelmektedir.

Lafarge Dalsan alçı : Kaliteli ve kullanışlı bir alçı sıva markasıdır.

Knauf alçı : Çok kalite bir markadır. Tavsie ediyoruz.

Ankara alçı: Kaliteli ve kullanşlı bir alçı markasıdır.

Astaş alçı: Kaliteli ve kullanışlı bir alçı sıva markasıdır.

Rigips alçı: En kaliteli markalardandır. Tavsiye ediyoruz.

Alçı sıva çeşitleri

Perlitli sıva alçısı: İlk kat alçı sıva işçiliğinin uygulandığı ve pürüzlü, eğri veya dolgu gerektiren yüzeylere çekilen kaba alçı sıva çeşididir. Mastarlı bir şekilde yoğun dolgularda da rahatlıkla kullanılabilen perlitli sıva alçısı, adından da anlaşılacağı üzere içinde bolca suni kum (perlit) bulunan çok amaçlı kullanılabilen inşaat malzemelerinden birisidir.

Saten alçı : Perlitli sıva alçısı ile yapılan düzeltmelerin ve dolguların ardından, son kat ve boya badana öncesi uygulanan perdah alçısıdır. İçerisinde hiçbir perlit bulunmayan ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmakta kullanılan alçıdır. Tadilat alçısı olmasından ziyade, son kat perdah alçısı olarak pürüzsüz bir yüzey oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

Kartonpiyer alçısı : Daha çok alçı süslemeleri için kullanılan çok amaçlı bir dekorasyon alçısıdır. Kartonpiyer imalatı ve montajı için üretilmiş olan bu alçı, inşaat alçıları içinde en çabuk donan ve yapıştırma özelliği en çok olan kullanışlı bir alçı malzemesidir. Gerçek bir alçı ustasının kullanabileceği en zorlu alçı çeşididir.

Derz dolgu alçısı : Alçıpan yüzeylerde, çatlaklarda, yoğun dolgu gerektiren yüzeylerde kullanılan esnek ve elastik bir duruma gelebilen alçı çeşididir. Elastik olma özelliği yüzünden oynar yüzeylerde çatlamaları geciktirdiği için genellikle derz dolgu alçısı kullanılmaktadır.

Diğer tadilat ve dekorasyon fiyatları hakkında bilgiler almak için aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret edin;

Alçı markaları ve malzeme fiyatları

Boya badana fiyatları

Asma tavan fiyatları

Kartonpiyer fiyatları

Duvar kağıdı fiyatları

Mantolama fiyatları

Dekorasyon fiyatları

Ev tadilat fiyatları

Anahtar teslimi dekorasyon fiyatları


İLGİLİ BAŞLIKLAR: alçı sıva fiyatları, alçı sıva işçilik fiyatları, alçı sıva malzeme fiyatları, alçı fiyatları, alçı malzemeleri, inşaat alçısı, perlitli sıva alçısı, saten alçı, perdah alçısı, kartonpiyer alçısı, derz dolgu alçısı, perlitli alçı fiyatları, saten alçı fiyatları, derz alçısı fiyatları, kartonpiyer alçısı fiyatları, alçı markaları ve fiyatları, 2022 güncel alçı sıva fiyatları, alçı satış fiyatları

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.