Tadilat Sözleşme Metni

Ankara Emek’te bizi internette araştırarak bulup, fiyat teklifi vermemizi isteyen değerli müşterimiz Ali beye tercihinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendilerine sunmuş olduğumuz teklif formunu biraz değiştirerek sözleşme metni haline getirip, yapmış olduğumuz bu anlaşmaya göre işimize güncel olarak bugün (19.01.2019) başladık.

Tadilat Sözleşme Metni – Bu sayfamızı inceleyerek sizlerde tadilat işleri ve sözleşmeleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detaylar için 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Bizimle tadilat ihtiyaçlarınızda çalışmak için ise ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Söz unutulur, yazı unutulmaz !

Tadilat Sözleşmesi

….. / ……… / Emek / Ankara adresinde bulunan dublex dairenin komple anahtar teslim tadilat ve dekorasyon işlerine ait sözleşme metnidir.

İŞ VEREN: ……………………………………………………..…………………
YÜKLENİCİ: Dekordelisi Mimarlık İnş.Tasarım.Tic.Ltd.Şti.
Düzenleme şeklinde bir anahtar teslim tadilat sözleşmesi düzenlenmesini istediler. Kendilerini yukarıda yazılı kimliklerinden tanıdığım gibi ve yasal yeteneklerinin bulunduğunu, okur yazar olduklarını anladım.
Bunun üzerine birlikte söze başladılar ve dediler ki:

MADDE-1 TANIMLAR
İşbu sözleşmede kullanılan aşağıdaki deyimler, aşağıdaki şekilde anlaşılacaktır.
İŞ VEREN :…………………….olup aşağıda kısaca “İş Veren” diye anılacaktır.
YÜKLENİCİ : Dekordelisi Mimarlık İnşaat Tasarım San.Tic.Ltd.Şti olup aşağıda “Yüklenici” diye anılacaktır.

1- SÖZLEŞMENİN KONUSU

Sözleşmenin konusu ARSA SAHİBİNİN Emek mahallesi, ………….adresini kapsayan toplam ……….m2 dairesinin anahtar teslim iki katlı 185 m2 olan, tadilat işlerini kapsayan iştir. İş verenin ödemeleri ve yüklenicinin yapacağı inşaat tadilat imalatlarının detaylandırılıp karşılıklı taahhüt ettikleri vaatlerine ilişkin hazırlanmış olan sözleşme metnidir. Yüklenici projeye tam ve eksiksiz olarak olarak imalat yapacağını, işveren ise sözleşmeye uygun olarak tüm ödemeleri gününde ve eksiksiz yapacaklarını açıkça taahhüt-beyan ettiler ve iş bu sözleşme metnini imza altına aldılar.

2- İŞİN TANIMI

………………………..Emek / ANKARA adresinde bulunan dubleks dairenin, aşağıda belirtilen tüm imalat / uygulama / malzeme / işçiliklerin yüklenici tarafından tam ve eksiksiz olarak yapılması.

3- YÜKLENİCİ İMALAT/UYGULAMA TAAHHÜTLERİ

Aşağıda belirtilen tüm işler malzeme + işçilik olarak taşerona aittir. Tüm imalat, montaj ve yapım aşamalarında oluşabilecek her türlü hata, arıza ve aksaklıklardan taşeron sorumludur. Tadilat işleri boyunca tüm nakliye, hamaliye, iaşe, malzeme, sgk, iş güvenlik kuralları ve konaklama gibi tüm sorumluluk taşerona aittir. Kullanılacak olan ve ev sahibi tarafından seçilen modeller, markalar ve malzemeler listesi (irsaliye) Ek 1’dedir.

Kırım – Hafriyat İşleri

Yapılı bulunan tüm eski parkeler sökülecek. Tüm radyatörler sökülecek. Tüm duvar kağıtları sökülerek alçı sıva tamiratları yapılıp tüm duvarlar boya badanaya hazır hale getirilecek. Mutfak duvarlarında yapılı bulunan tüm fayansların kırılarak alçı sıvalarının yapılması ve boyaya hazır hale getirilmesi. Mutfak ve balkon arasında bulunan geçiş kapısı ve duvarı kırılarak balkon mutfağa katılacak. Mutfak ve koridor zeminlerinde bulunan yer döşeme mermerleri sökülecek. Üst kat çıkış merdiveni sökülecek. Üst kat koridor ve odalarında bulunan tüm halılar ve parkeler sökülecek. Banyolar ve tuvaletteki tüm dolaplar, vitrifiyeler, çeşmeler, bataryalar, musluklar, küvetler ve klozetler sökülecek. Daire tadilatı için yapılmış olan kırım işlerinden sonra oluşan tüm hafriyat ve molozlar belediyenin belirlediği şehir çöplüğüne atılması.

Su Tesisat işleri

Banyolar, tuvalet ve mutfak yeni tasarımına göre belirlenecek olan yerlere yeni tesisat borularının yapılması/çekilmesi. Eski tesisat borularının yeni pvc borular ile değiştirilmesi. Tüm batarya, çeşme, musluk, vana temiz ve pis su süzgeçlerinin takılarak hepsinin çalışır halde iş sonunda teslim edilmesi.

Kombi Radyatör İşleri

Mutfakta yapılı bulunan eski kombinin sökülerek balkona belirlenen yere su ve doğalgaz tesisatı ile birlikte taşınması ve çalıştırılması. (Kombi ve doğalgaz proje onayı ev sahibine aittir.) Bütün radyatörler taşeron tarafından alınacak olup demirdöküm marka olacaktır. Banyolara yapılacak olan yeni tasarıma uygun olarak havlupan yapılacak.

Pencereler

Yapılı bulunan bütün pencereler sökülerek dış cephe rengine uygun fıratpen S75 serisi yeni pvc pencereler ile değiştirilecek. Tüm pencere iç önlerine denizlik mermerleri yapılacak. Balkon kapıları da pvc olarak yenilenecek. Banyolar ve tuvalet pencerelerine menfez yapılacak.

Asma Tavan

Salonda yapılı bulunan asma tavanın yerine led ışıklı yeni asma tavan yapılarak tüm led aydınlatma sistemi ve spotları bağlanarak çalışır hale getirilmesi. Salonda belirlenen duvara ev sahibi tarafından seçilecek olan alçıpan Tv led ünitesinin yapılması.

Asma Kat

Üst kat çıkış merdiveni söküldükten sonra belirlenen yere bir oda yerleşecek şekilde asma katın yapılması. Asma kat yapılırken demir kargas malzemesi olarak 100×100 (3mm) ana taşıyıcı, 40×60 (2mm) ızgara demir sistemi ile ana kargas oluşturulacaktır. Yapılan kat demir zemini üstüne osb döşenerek onunda üzerine 3’lük xps döşenmesi. Sonrasında zemin en üstüne laminat parkenin yapılması. Asma kat ana salon taraf duvarına cam balkon sisteminin yapılması. Asma kat alt kısmına alçıpan asma tavanı yapılması ve alçı sıvasının çekilmesi. Asma katta oluşturulan yeni odanın ihtiyacı kadar tüm elektrik tesisatının çekilmesi ve çalışır hale getirilmesi. Asma kat çıkış merdiveninin yapılması.

Elektrik Tesisat

Tüm eski düğme, priz ve anahtarların yeni viko markalar ile değiştirilmesi. Gerekli yerlere ev sahibinin istekleri doğrultusunda yeni tesisatların çekilmesi. Tüm elektrik tesisatının kontrolleri ve testleri yapıldıktan sonra herşeyin çalışır halde teslim edilmesi.

Mutfak

Duvarlarda bulunan seramiklerin sökülerek alçı sıvasının yapılması. Yer döşeme mermerinin sökülmesi ve beğenilen yeni granitlerin yapılması. Tüm dolapların sökülmesi, balkon duvarının yıkılması ve kombinin balkona taşınması. Mutfak dolabı rengi, tasarımı ve modeli ev sahibi tarafından beğenilecek ve onaylandıktan sonra imalatı yapılacaktır. Mutfak tezgahı olarak granit kullanılacaktır. Mutfak dolap malzemesi olarak akrilik kapak kullanılacaktır. (Tezgah eviyesi ev sahibi tarafından alınacaktır). Mutfakta belirlenecek yere granit tezgah ada yapılacak. (Tüm ankastreler ev sahibi tarafından alınacak).

Banyolar – Wc

Tüm söküm, kırım ve tesisat işleri yeni tasarıma göre yapıldıktan sonra seçilen ve beğenilen (Ek 1) fayansların yapılması. Banyolara yeni banyo dolaplarının yapılması. Duşakabinlerin yapılması. Tüm vitrifiyelerin ve klozetlerin yapılarak çalışır hale getirilmesi. Tuvalet taşının kırılarak yerine klozet yapılması. Wc lavabo dolabının yapılması. (Banyolar ve tuvalette yapılacak olan dolaplar ve duşakabinler ev sahibi tarafından seçilecek ve onaylanacaktır. Banyo dolabı lavaboları ev sahibi tarafından alınacaktır).

Odalar

Tüm oda tavan ve duvarları tamiratları yapıldıktan sonra istenilen renklerde silikonlu silinebilen su bazlı boya ile (Dyo marka) boyanması. Eski parkelerin sökülerek yerine Ek’de belirtilen laminat parkenin yapılması.

Koridor – Antre

Koridorlar ve antrenin boya badanasının yapılması. Zemin mermer ve eski parkelerin sökülerek laminat parke ve seçilen granitin yapılması.

Giyinme Odası

Giyinme odasının belirlenen duvarlarına kapaksız ve raflı giyinme dolaplarının yapılması. Eski parkelerin sökülerek laminat parkenin yapılması.

Balkon

Mutfak balkonuna dış cepheye uygun renkte cam balkon veya pvc cam balkon yapılması. Mutfak zemini ile aynı granitin döşenmesi. Kombinin balkon duvarına taşınması ve çalışır hale getirilmesi.

Kapılar

Tüm daire içi kapıları sökülerek yerine istenilen model ve renkte amerikan panel kapıların yapılması. Daire giriş dış kapının çelik kapı olarak değiştirilmesi. Banyolar ve tuvalet kapısı eşik mermerlerinin takılması.

Genel Şartlar

İşin fiyatı……………………………..: 95.000 TL (Doksanbeşbin Türk Lirası)
İşin ödemesi………………………..: 35.000 TL peşin + 30.000 TL ortada + 30.000 TL iş tesliminden sonra 6 taksit
İşe başlama tarihi………………..: 19.01.2019
İşin süresi…………………………….: 30 iş günü.
Sözleşme tarihi…………………….: 16.01.2019

Yukarıda belirtilen tüm şartlar ve yapılacak işler ev sahibi ve taşeron tarafından okunarak imza altına alınmıştır. Sözleşme metni dışında istenilecek her türlü malzeme veya işçilik için ev sahibi ve taşeron arasında yeni ara anlaşma yapılacaktır.

Yukarıda tadilat sözleşme metnimizi okudunuz. Her firma veya kişi farklı tadilat sözleşmesi hazırlayabilir. Bu konuda belirli bir sözleşme metni kriteri yoktur. Hazırlanan bu anlaşmalar elbetteki resmiyet arz etmektedir. Her iki tarafa da resmi yaptırım uygulamak için düzenlenebilir. Noter huzurunda imzalanan sözleşmeler çok daha etkili sonuçlar verir. Bu bilgileri de belirttikten sonra yazımızı sonlandırıyoruz. Umarız faydalı olmuştur.

Aşağıdaki sayfalarımızın da sizlere faydalı olacağını düşünüyoruz;

Ev Tadilat Fiyatları
Anahtar Teslim Ev Fiyatları

Tadilat sözleşme metinleri, tadilat sözleşmeleri nasıldır, tadilat sözleşmesi, sözleşme metinleri tadilat ve dekorasyon, ev tadilatı için nasıl sözleşme yapmalıyım,

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)