Mağaza Dekorasyonları – 2018 Mağaza tasarımları ve projeleri. Para harcatmak bir sanattır. Mağaza dekorasyonu nasıl olmalıdır. Mağaza dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler. Mağaza dekore ederken nelere dikkat edilmelidir. Mağaza tasarımları ve model örnekleri.

Mağaza dekorasyonları – Bir mağaza açmak istiyorsunuz veya mağazanızın dekorasyonunu baştan aşağı yenilemek mi istiyorsunuz? Gelin bunu profesyonel bir şekilde birlikte planlayalım. Daha başarılı sonuçlar elde edeceğinizi düşünüyoruz yazımızı okuduktan sonra alacağınız alternatif kararlarla.

Plan ve tasarım yaparken ilk hedef kesinlikle para harcatmayı başarmak olmalıdır. Mağazanızdan içeri giren ziyaretçiyi potansiyel müşteri haline dönüştürmek ve ona para harcatmayı sağlamak sizi gerçek amacınıza ulaştırarak ilerlemenizi gerçekleştirecektir.

Para harcatmak bir sanattır. Siz olsanız hangi mağazada paranızı harcamak istersiniz?

Mağaza dekorasyonları

Mağaza Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır

Bir mağaza açarak paramı kazanmak istiyorsunuz? Öncelikle para harcatmayı başarabilmelisiniz. Bunu sağlamanın ilk yolu ise mağazanızda satacağınız veya sergileyeceğiniz ürünlerin çeşit ve kalitesinden önce, onu nasıl sergilemeyi bilmenizden geçer. Etkili olmak için, göz doldurmanız gerekmektedir. Mağazanıza giren herkes önce ziyaretçi, sonra müşteri olur. Ama ilk başta herkes bir ziyaretçidir. Ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmek için en önemli basamak görselliktir. Sunumun kalitesi ve şıklığıdır. Bunu sağlamak için yapmamız gerekenleri aşağıda detaylı bilgiler ve görseller eşliğinde açıklamaya çalışacağız.

Mağaza Dış Cephe ve Dekorasyon Çalışmaları

Belirlememiz gereken ilk önemli seçim, hedef kitlemiz ve amacımız olmalıdır. Hedeflediğimiz müşteri kitlesinin çıtasına göre fiyatlarınızda artıp azalacaktır. Eğer müşteri hedef kitleniz yüksek bütçeli ve elit kesim ise dış görünüşünüz de buna paralel olarak yüksek kalite ve görsellikte olmalıdır. Günümüz mimarisi hızla ilerlemekte ve alternatifler bir hayli çoğalmaktadır. Farkında olmanız gereken en önemli bilgi şudur; müşterileriniz de en az sizin kadar para harcayacakları yer konusunda seçici davranıyorlar!

Mağaza dış cephe örnekleri

Mağaza dış cephe örnekleri

Mağaza iç dekorasyon modelleri

Bir mağazanın iç dekorasyon çalışması en az sergileyip sattığı ürünler kadar önem arz etmektedir. Ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmenin en etkili yöntemi dekorasyon ve görselliktir. Bunu sağlamanın da belli başlı yolları vardır.

Mağaza zemin ve yer döşemeleri: Mağazanıza veya iş yerinize giren bir ziyaretçi aydınlık, ferah ve geniş bir mekanla karşılaşmalıdır. Bu tip dekorasyon çalışmaları huzur vericidir. Ziyaretçi ilk olarak huzuru hissettiğinde potansiyel bir müşteri haline dönüşür. Huzursuz olmasına sebep olabilecek ve mekanınızı dar ve sıkıcı bir görünüme sokacak olan koyu ve mat zemin döşemeleri kullanmamalısınız. Bu hem ürünlerinizin sönük ve eski, ziyaretçilerinize de sıradan ve özensiz bir mekan izlenimi verecektir. O yüzden zemin döşemeleriniz beyaz renklerde, parlak ve mümkün olduğunca detaysız olmalıdır. Tavandan yere vuracak olan ışıklar yerden de tekrar tavana yansımalıdır ki mekan geniş ve ferah görünsün. Bu çok basit bir dekorasyon oyunudur. Mağazanızda kullanacağınız tüm zemin döşemeleri daima çok açık renklerde ve parlak malzemeler olmalıdır.

Mağaza iç dekorasyon modelleri

Mağaza iç dekorasyon modelleri

Mağaza tavan ve duvar dekorasyon modelleri

Her şey mükemmel ve ziyaretçi odaklı olmalı. Kendi zevkimizin de ötesinde başkaları için dekorasyon yapmalı ve yaptırmalıyız. Amacımıza ve sattığımız ürünler odaklı planlamalar yapmalıyız. Modern ve şık bir mekan olabilmesi için artı masraflardan kaçınmamalıyız. Bilmeliyiz ki dekorasyona vereceğimiz ekstra maddiyat, zamanla size artı müşteri ve para olarak geri dönecektir. Çağdaş mağaza tasarımlarına ve sık kullanılan ve rastlanan iç dekorasyonlar dan uzak durmalıyız.

Mağaza tasarım ve projeleri

Mağaza tasarım ve projeleri

Yukarıda paylaşmış olduğumuz mağaza dekorasyon ve tasarım modelleri içerisinden farklı alternatifler üretebilirsiniz. Bu ve bunun gibi farklı tarz ve görselliğe sahip mağaza dekorasyonları yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Daha şık, daha kaliteli, daha modern mekanlarda buluşmak dileği ile…

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin;

Ev Dekorasyonları

Düğün Salonu Dekorasyonları

Restoran Dekorasyonları

Ofis Dekorasyonları

Bar Dekorasyonları

Villa Dekorasyonları


İLGİLİ BAŞLIKLAR: mağaza dekor çeşitleri,mağaza dekorasyonları nasıl yapılır,mağaza tasarımları,mağaza projeleri,mağaza yaparken,mağaza açarken nasıl dekor yaptırmalıyım,mağaza dekorasyonu yaptırmak,