Hizmetlerimiz

İnşaat

Proje + İnşaat
14
500 1 M2
  • Ekonomik inşaat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya

Tadilat

Eski Ev Yenileme
5
250 1 M2
  • Ekonomik tadilat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya
Videoyu oynat
ONLİNE ZİYARETÇİ
Çiftlik tarzı evler

İÇİNDEKİLER

Çiftlik Evleri

Burada günümüz modern mimarisi ile şekillenmiş onlarca çiftlik evleri göreceksiniz. Her biri sizler için özenle seçilmiş olan projelerden oluşuyor. Çiftlik evlerimizi incelerken büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. Temelden çatıya anahtar teslim betonarme çiftlik evleri yapmak ve eksiksiz şekilde sizlere teslim etmek bizim işimiz. 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Çiftlik evleri Amerika Birleşik Devletleri’nde inanılmaz derecede popülerdir, bu yüzden daha önce birinde bulunma ihtimaliniz yüksektir. 20. yüzyılın ortalarına kadar uzanan bu tek katlı evlerin çoğu bugün hala ayaktadır. İster kendinize ait olun, ister yeni bir arkadaşınızın evinde bulunun, muhtemelen bir çiftliğin bazı özellikleri hakkında zaten bir fikriniz vardır.

Genellikle beton bir döşeme üzerine inşa edilen bu evler tipik olarak yalnızca tek bir seviyedir (iki seviyeli bir çiftliğin birden fazla seviyesi olacaktır, ancak buna daha sonra ulaşacağız) ve açık bir kat planı içerir. Birçok ev sahibi için, her şeyin tek bir kat üzerinde olmasının kolaylığı ve iç-dış mekanda yaşama odaklanma, çiftlik evlerini oldukça cazip kılıyor.

Ayrıca, çoğu zaman evi oldukça kolay bir şekilde inşa edip genişletebilirsiniz, bu da onu çok arazisi olan herkes için popüler bir seçim haline getirir.

İşte Muhteşem Çiftlik Evleri

Çiftlik evleri 1930’lara kadar uzanmaktadır ve Kaliforniya’da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bir zanaatkarın küçük, bölümlere ayrılmış odalarının aksine, geleneksel bir çiftlik evi, erişilebilirlik, açıklık ve alana özel önem verilen açık bir kat planına sahipti. Gayri resmi yaşama ve iç-dış mekan akışına odaklanan çiftlik, ülke geneline yayılmadan önce 1930’lar boyunca Kaliforniya’da bir mimari güçtü. Artık resmi yemek odaları ve bölümlere ayrılmış alanlar arayan ev sahipleri değildi – büyüdükleri evlerin aksine, aile odaklı bir ev istiyorlardı.

1950’lere gelindiğinde, inşa edilen her 10 evden yaklaşık 9’u bir çiftlikti ve trend kıyıdan kıyıya yayıldı. Banliyölerin evi olarak kabul edilen bu evler, ailelerin şehrin kentsel çekirdeğinden uzaklaşarak daha fazla alan ve arazi arayışıyla gelişmelerde ortaya çıktı. Aynı dönemde havalanan orta yüzyıl evleri de bir tür çiftlik olarak kabul edilebilir.

Çiftlik tarzı evler 20. yüzyılın ortalarına hakim olsa da, 1970’lerde ev sahipleri bir kez daha iki katlı yaşama çekildi ve tasarım popülerliğinin bir kısmını kaybetti.

Bir Çiftlik Evinin Temel Özellikleri

Bir çiftlik evini genişleyen düzeninden ve tek katlı kat planından tanıyabilirsiniz. Zemin katında inşa edilmiş, eve girmek için bir verandaya çıkmanız gerekmiyordu (bir bungalov veya zanaatkârda olduğu gibi).

Bazı ortak dış özellikler arasında alçak bir çatı, sarkık saçaklar, evin her tarafında büyük pencereler ve ekli garajlar bulunur. Yaygın olmasa da, çoğunun küçük ön sundurmaları vardı, ancak çoğunun iç mekanı dışarıya taşımasına yardımcı olan bir arka sundurması vardı.

İçeride, genellikle açık oturma ve yemek kat planları ile dışarıya açılan sürgülü cam kapılar bulacaksınız. L şeklindeki kat planları da yaygındı, ancak evin tamamı dış mekana kolay erişim sağlayacak şekilde inşa edildi.

Hepsini bir araya toplasanız da aslında birçok farklı çiftlik evi türü var. Tanıyacağınız birkaç tanesi şunları içerir:

  • California Çiftliği: Orijinal çiftlik tarzı ev. Alan boyunca iç ve dış mekanı değiştiren geniş bir alan olacak şekilde üretildi.
  • Banliyö Çiftliği: Bu, muhtemelen mimari tarzla en kolay ilişkilendirdiğiniz çiftlik türüdür. Kutulu dış cephesi ve açık plan iç mekanı ile tanınan bu, 1950’lerin banliyösünü gerçekten özetleyen evdir.
  • İki Seviyeli Çiftlik: Bu evler geleneksel çiftlikler gibi görünse de aslında üç katları var. Yarım merdiven hem alt kata hem de üst kata çıkar.
  • Storybook Ranch: Cazibe ve ayrıntılarla dolu bir Çiftlik görürseniz, muhtemelen bir hikaye kitabı çiftliğidir. Bu evler detaylı süslemeler, elmas şeklindeki pencereler ve açık kirişlere sahiptir.

İlginç Gerçekler

Çiftlik, Güney Kaliforniya’da ortaya çıkan ve hızla iç-dış mekan yaşamında yeni standart haline gelen İspanyol Kolonyal evlerinden ilham aldı.

Erkekler II.Dünya Savaşı’ndan döndüklerinde, aileler topluluğun zevk aldığı ve evlerin uygun fiyatlı olduğu banliyölere taşındı. Banliyö tarzı bir çiftlik hızla inşa edilebilirdi ve orta sınıf için ulaşılabilirdi, 1950’lerde popülaritesini artırmaya yardımcı oldu.

Çiftlik artık Amerika’da en çok aranan yeni bina olmasa da, hala çok popüler ve arzu edilen evler olmaya devam ediyor – özellikle merdiven eksikliğine ve erişilebilir kat planına değer veren yaşlanan nüfus için.

Çiftlik Evleri Fiyatları

İncelediğiniz çiftlik evlerinden herhangi birinin maliyeti hakkında merak ettiğiniz bir çok konunun var olduğunu elbette biliyoruz. Sizleri bu konuda oldukça fazla aydınlatmak istiyoruz. Her detay bilgiye, tasarıma ve yapım aşamasına göre açıklayıcı bir fiyat sayfamızı sizler için hazırladık. İncelemek isterseniz aşağıdaki linki tıklayarak fiyatlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dekordelisi Tanıtım Video

Neden Dekordelisi? Hakkımızda kısa ve açıklayıcı sunumumuzu mutlaka izyin. Farkımızı, kalitemizi ve uygulamalarımızı görün. Bizi tanımadan kadar vermeyin.

4 Adımda Muhteşem Havuzlu Villalarınıza Kavuşun

[envira-gallery id=”29302″]

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek farklı fikirler, modeller ve fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Müstakil Evler >

İki Katlı Dubleks Evler >

Üç Katlı Tripleks Villalar >

Havuzlu Villalar >

Taş Evler >

Hobi Bahçesi Evleri >

Prefabrik Çelik Evler >

Hobbit Evler >

Ters Evler >

Teknolojik Evler >

Dönen Evler >

İlgili Başlıklar: çiftlik tarzı evler, çiftlik ev fiyatları, çiftlik evleri nasıl yapılır, çiftlik ev modelleri, çiftlik evi projeleri,

🤞 Bültenimize Abone Olun!

Güncellemelerden, fiyatlardan ve projelerimizden anında haberdar olun. İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Butonlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir