Taş evler

Taş Kaplama ve Taş Evler

Taş evler hakkında aradığınız herşey burada. Anahtar teslim olarak temelden çatıya taş evler inşa etmek ve sizlerin hizmetine sunmak bizim işimiz. Burada onlarca farklı taş ev modeli bulabilirsiniz. Evlerinizin Daha Otantik ve huzur dolu görünümünü sağlayan ayrıca yazın serinliğini kışın sıcaklığını yansıtan taş kaplama evleri hakkındaki her şeyi sizler için bir araya getirdik. Aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye diyoruz.

Taş kaplama ve taş evlerin; güvenlik açısından kontrolü uzman mühendisler tarafından yapıldıktan sonra dış cephe kaplamasını tercih edebilirsiniz. Estetik açıdan göze hitap edebilmesi için bir çok farklı alternatifleri firmamızı takip ederek öğrenebilirsiniz. Taş evler hakkında daha fazla detaylı bilgi, görseller ve yapım aşamaları videoları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi taş ev modellerimizi inceleyelim. Büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Taş Evler

Dekordelisi Tanıtım Video

A’dan Z’ye anahtar teslim taş evlerinizi projeler dahil yapıyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun fiyatlarımız standarttır. Hakkımızda daha fazlası için tanıtım videomuzu izleyiniz.

Taş Kaplama Evler Galerimize Devam Ediyoruz

Dış kaplamada çok sık tercih edilen taş kaplamalar daha çok otantikliği ve sadeliği yansıttığı için tercih edilmektedir. Taş kaplama olarak; kesme taş, kayrak, traverten gibi kaplamaları yaptırtabilirsiniz.

Otantik olarak tavsiye edeceğimiz patlama taşlar oldukça geleneksel bir yapıyı çağrıştırmaktadır. Daha farklı bir modeller olarak da renkli ve yenilikçi taşları da tercih edebilirsiniz. Dış cepheler evlerimizi olumsuz hava koşullarından koruyan ama aynı zamanda da dışarıdan görünüm açısından benzersiz bir etkiye sahip olan, hem estetik hem de fonksiyonel yüzeylerdir. Bu yüzden de dış cephe kaplamaları söz konusu olduğu zaman hem daha kullanışlı, hem de daha şık olanı seçmek gerekir.


Taş kaplama ve taş evlerde eğer doğal bir görünüm, kuvvetli bir yalıtım ve istediğiniz tarza uygun, dokulu bir yüzey tasarımı arıyorsanız o halde taş kaplama dış cepheler tam da aradığınız seçenek olabilir. Taş evlerin doğallığını betonarme ya da prefabrik evlere taşıyan taş cephe kaplamaları pek çok farklı model, renk, teknik ve malzemeden üretilebiliyor. Yalnızca müstakil yapılara değil aynı zamanda apartmanlara da uygulanabilen farklı yapı ve tekniklerdeki taş görünümlü ya da taş içerikli dış cephe kaplamaları, binalara oldukça kuvvetli bir görünüm kazandırıyor. Binanızın geleneksel bir şıklığa sahip olmasını isterseniz doğal taş kaplamaları tercih edebilir ya da daha modern veya yenilikçi taş görünümlü kaplamalara yönelebilirsiniz.

Dış cephelerde taş ya da taş görünümlü kaplamaların en önemli özellikleri zamanın ötesinde bir görünüm ortaya çıkarmalarıdır. Yüzyıllar boyunca kullanılan ve her zaman estetik ve dekoratif olarak trend olmayı başaran taş dış cepheler doğallığın ve güçlü bir görünümün temsilcisidir. Elbette eskiden yalnızca taş evlerde bulunan bu görünüm artık kaplama teknolojileri sayesinde betonarme ve hatta prefabrik evlerde bile uygulanabiliyor.


Öncelikle taş cephe kaplamalarının farklı teknik ve farklı malzemelerle oluşturulan çeşitlerine göz atalım.Taş cephe kaplaması denilince haliyle akla ilk olarak doğal taşlarla yapılan uygulamalar geliyor. Doğal taş dış cephe kaplamaları gerçek taşlarla uygulanır ve en ayrıntılı, natürel ve gerçekçi dokuya sahip olan modellere sahiptir. Doğal taşlar pek çok farklı renk, doku ve şekilde olabilirler. Taş kaplama ve taş evlerde dış cephe kaplaması olarak kullanılan doğal taşlar genellikle traverten, kayrak, kireç taşı, oniks gibi taş türleridir. Bu taş çeşitleri kesme taşlar halinde belirli geometrik şekillere de sahip olabilir, daha harman bir görünüm oluşturan ve farklı şekillerin bir araya gelmesiyle oluşan bir yüzey de yaratabilirler.

Aslında patlatma taş modelleri de doğal taş modellerinin bir alt kategorisidir diyebiliriz. Patlatma taşlar, doğada bulunan farklı doğal taş türlerinden üretilen yüksek dokulu kaplama modelleridir. Patlatma taş adı verilen uygulamalarda taş dokusunu oldukça kuvvetli bir şekilde hissedebilirsiniz. Genellikle küçük ve belirli bir geometrik şekilde kesilen dokulu patlatma taşlar pek çok farklı renk ve model seçeneğine sahiptir. Bu kaplama modeli mekanın dış cephesine derinlik ve dinamik bir hareketlilik kazandırır.


Kültür taşı adı verilen yapay taşlar, doğadan elde edilen taşlardan değil, ana maddesi çimento ve kum olan ve belirli kalıplara dökülerek taş görünümü elde edilen malzemelerdir. Kültür taşları ile yapılan kaplamaların en önemli avantajları doğal taş kaplamalara göre daha kolay monte edilebilmeleridir. Ağırlık olarak da daha hafif oldukları için binaya ekstra yük bindirmezler ve bu yüzden apartman gibi yüksek katlı yapılarda taş görünüm oluşturulmak istendiğinde genellikle doğal taş kaplamalar yerine kültür taşları ile uygulanan kaplama modelleri tercih edilir. Maliyet olarak da doğal taşlara göre çok daha ekonomiktirler.


Kültür taşları gibi taşın yapısal özelliklerini değil yalnızca görünümünü taklit ederek daha da ekonomik ve daha pratik bir uygulamaya olanak veren taş görünümlü kaplamalar pek çok farklı malzemeden üretilebilirler. Fiberglas, polyester, reçine ya da doğal taş tozu adı verilen maddeden oluşabilen ve özel sıva teknikleri ile de şekillendirilerek taş görünümü yaratabilen pek çok farklı taş görünümlü kaplama uygulaması mevcut. İnşaat malzemeleri üreticileri, yeni nesil teknoloji kullanarak pek çok farklı maliyet ve görünümde taş görünümlü malzeme üretiyorlar.
Eğer eviniz ya da yaşadığınız dairenin bulunduğu apartman için bir dış cephe kaplaması seçimi yapacaksanız öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsur binanın ağırlığı ve dayanıklılığıdır.

Özellikle doğal taşlar genellikle oldukça ağır oldukları için dayanıklı olmayan yapılara uygulandığında duvarlar için ekstra yük yarattıklarından dolayı tehlikeli olabilirler. Kültür taşları doğal taşlara göre daha hafiftirler ancak farklı malzemelerden yapılan yapay taş görünümlü cephe kaplamaları bu açıdan en risksiz uygulamalardır. Dış kaplama taşlar görüntü için tercih edilmesinin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı içinde tercih edilebiliyor. Görünümünün yanı sıra farklı amaçlar için tercih edilen taşlardan doğal taş en iyi tercih sizler için. Doğal taşlar aynı zamanda; taş evlerde neden tercih edildiğini kısaca açıklayacak olursak, yazın serin kışın ise sıcak hava koşullarında yaşamayı seçtiğimiz içindir.

Taş evler yaparken; iç ve dış cepheye sıva yapmadan tamamen doğal görüntü olması amacıyla derz yerlerini bile doldurmadan naturelliğini bozmayarak farklı bir tarz ev yapabiliriz. Fakat bunun bir dez avantajı bulunmaktadır. O da; deniz kenarı ve ormanlık alanlarda haşeratların duvar aralarından evin içine girmelerini kolaylaştırmaktadır. Bir çok farklı türde taş kaplama malzemeleri bulunmaktadır. kimyasal malzemeler üretilen kaplamalar ( poliüretan, XPS, söve, strafor) gibi malzemler kullanıldığı zaman doğallıktan uzaklaşıp tamamen yapay ve doğal olmayan bir görüntü elde edilmektedir. Fakat; doğal taşlarla yapılan her türlü kaplama örme ve dekoratif çalışmalar daha fazla rağbet görmektedir.Kendine tamamen naturel bir yaşam alanı oluşturmak isteyen insanların faz geçilmezi doğal taş kaplamalarıdır. Renkler ve modeller konusunda tamamen özgürsünüz. Doğal taş kullanılan yapılarda metal taş kullanmaktan kaçınmalıyız. Yardımcı dekorasyon unsuru olarak ahşap kullanmalıyız. Bu sayfamız içerisinde bazı taş kaplama ile yapılan yapıların görsellerini inceleyebilirsiniz.

Elbette taş kaplamalar da tıpkı ahşap ya da diğer kaplama modelleri gibi yalnızca tek başlarına kullanılmak zorunda değil. Çağdaş mimarilerde eklektik dizaynların oldukça revaçta olduğunu biliyoruz. Taş kaplama uygulamaları da sıklıkla beton yüzeylerle, cam yüzeylerle ve ahşap kaplama modelleri ile bir arada kullanılıyor. Taş ev ve taş kaplama fiyatları hakkında iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilirsiniz. Dekor Delisi olarak Antalya’da 5 adet yazlık kiralık taş villa yapmış olduğumuzdan dolayı konuya en vakıf firmalardan birisiyiz. Her konuda rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz.

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek evler ve villalar hakkında farklı fikirler, modeller ve fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Müstakil Evler >

İki Katlı Dubleks Evler >

Üç Katlı Tripleks Villalar >

Havuzlu Villalar >

Çiftlik Evleri >

Hobi Bahçesi Evleri >

Prefabrik Çelik Evler >

Hobbit Evler >

Ters Evler >

Teknolojik Evler >

Dönen Evler >

Aşağıda, farklı özelliklere, dokulara, renklere ve fiyat aralıklarına sahip taş dış cephe kaplamalarını bulabilirsiniz…

4 Adımda Muhteşem Havuzlu Villalarınıza Kavuşun

[envira-gallery id=”29302″]

Bizimle Daima Kârdasınız. Bize Ulaşın

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Taş Kaplama nasıl yapılır, Dış Cephe Kaplamaları, Doğal Taş Döşeme, Kültür Taşı, Patlatma Taş, Taş Kaplama Fiyatları, Taş Ev Fiyatları,ev tadilat fiyatları,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir