2 Katlı Evler

2 Katlı evler hakkında merak ettiğiniz tüm konuları bu yazımızın içinde bulabilirsiniz. Birbirinden güzel 2 katlı ev modellerini görmenizi istiyoruz.

2 Katlı Evler – Genellikle dubleks olarak isimlendirilen iki katlı yapılar, kalabalık aileler veya maddi bakımdan üst bütçeli kasim tarafından tercih edilmektedir. Dublex evlerin tasarımları tek katlı evlerden daha farklı olarak, detaylı ve iç dizaynları da değişiklikler gösterebilmektedir.

Guilherme Elias Architect & Urbanist tarafından mimari tasarımı planlanan ve hayata geçirilen yukarıdaki ev projesi tam bir emeklilik hayali kuran insanlar içindir. İçinde ve dışında her türlü ihtiyaca yönelik alt yapılar ve gereksinimler bulunmaktadır. Garajı, dış kileri, çevre peyzajları ve yaz-kış bahçeleri. Her şeyi ile tamamen emekli insanların huzurlu bir şekilde vakit geçirmelerine yönelik yapılmış muhteşem bir 2 katlı ev modelidir.

Bu iki katlı ev modelinde ise tamamen ahşap renkler kullanılmış. Ön plan manzarasını kapatmamak için büyük ve iç pervazlı camlar kullanılarak tamamen doğal bir ev modeli olması hedeflenmiş. İki adet sundurmalı yaz kameliyesi yapılarak geniş ailelere hitap etmesi ön görülmüş. Çatı rengi ve dış cephe renkleri doğaya uyum sağlayacak şekilde seçilmiş.

Yukarıdaki ev modeli 3 boyutlu çizim olmasına rağmen gerçek gibi düşünülmüştür. Günümüz mimarisi teknolojiye paralel olarak artık bu şekilde çalışmaktadır. İmalatlara başlamadan önce çizilen bu üç boyutlu görseller ile sanal ortamda daha yapımına başlanmamış binalarınızda gezebiliyor ve tüm modellere daha başlamadan müdahele edebiliyorsunuz. Dilediğiniz rengi, tasarımı ve malzemeyi dilediğiniz mekanlarda kullanabiliyorsunuz ve bunu önceden planlayabiliyorsunuz.


Bir başka 3 boyutlu çizim modelimizde ise iç mekanı açıkça inceleyebiliyorsunuz. Kullanacağınız mobilyalara kadar, nereye yerleştireceğinize kadar hepsini önceden planlayabiliyorsunuz. Bu teknoloji kolaylıkları ile artık 2 katlı evler başta olmak üzere tüm ev veya villa ihtiyaçlarınızı daha profesyonel şekilde tasarlayabiliyorsunuz.

iki katlı evler, iki katlı ev resimleri, 2 katlı evlerin modelleri, iki katlı evlerin iç dizaynı,

Bir Cevap Yazın