Ankara Çayyolu’ da terasını daha kullanışlı bir hale getirmek için bizimle anlaşan müşterimize teşekkür ederiz. 42 m2 teras kapatma projemize dahil olan tüm malzemeler, işçilikler ve maliyetlerini bu sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Çayyolu Teras Kapatma Projemiz Devam Ediyor. Konusunda uzman personellerimiz ve çok uygun fiyatlarımızla teras kapama hizmetlerimiz mutlu müşteri sayımızı hızla arttırıyor. Sizlerde teras katlarınızı modern tasarımlar ve ekonomik fiyatlarla kapattırmak istiyorsanız bizimle mutlaka iletişime geçin. Anahtar teslim olarak teraslarınızı kapatıyoruz. Gerek görsellik, gerekse kalite olarak memnun kalacağınız bir çok farklı teras kapatma tasarım ve modelleriyle sizlere bir telefon kadar yakınız.

Çayyolu Teras Kapatma Projemiz Devam Ediyor

Çalışmalarımıza ait tüm görseller ve bilgiler burada. Sayfalarımız sürekli güncellenmektedir. İlerleyen teras kat kapatma yapım aşamalarımızı yine burada sık sık paylaşacağız. Teras kapatma projemiz bittiğinde, son halini hem youtube sayfamızda hemde bu sayfamızda izleyebileceksiniz. 2020 teras kapatma fiyatlarımızı mutlaka inceleyin. İşte çayyolu teras kapatma projemize dair görseller ve detaylı açıklamalar.

Çayyolu teras kapatma projemiz2
Çayyolu teras kapatma projemiz2

Teras Kapatmada Projemizde Kullanacağımız Malzemeler

 • 60 x 120 (3 mm) ana taşıyıcı profiller.
 • 40 x 60 (3 mm) ara ızgara profiller.
 • 12 mm üst kaplama OSB.
 • 3 mm yalıtım mebran.
 • Trapet sac (Kırmızı)
 • Dikey ve yatay yağmur oluk boruları.
 • Alt tavan taşyünü kaplama.
 • Tavan U ve C alçıpan alüminyum kargas profilleri.
 • Alt komple düz alçıpan asma tavan kaplama.
 • Elektrik aydınlatma tesisatı.
 • Kalkan duvarı y-tong tuğla örme işleri.
 • 6 mm demperli, alimünyum profilli katlanır sürgülü cam balkon.
 • Teras çatı içi tavan duvar komple alçı sıva.
 • Tüm teras kat içi boya badana işleri.

Teras Katı Nasıl Kapatıyoruz

Öncelikle plan ve tasarımı en iyi şekilde eksiksiz yaparak işimize başlıyoruz. Tüm kullanacağımız malzemeleri temin ederek tek seferde nakliye ile adrese getirdik. Eşya taşıma vinci ile, direkt olarak daire içine hiç girmeden dışarıdan tüm malzemelerimizi eksiksiz olarak çatıya çektik. Konusunda uzman çatı kaynak ustamızla istişare ederek, projemizi icra etmeye başladık.

İlk olarak ölçülerimizi ve çatı meyilimizi mühendislik kurallarına göre hesapladık. 60 x 120 (3 mm) profillerimizi dikey taşıyıcılar olarak hazırladık. Ankraşlar ve flanşlar yardımıyla ölçülerine göre vidalayarak yerlerine sabitledik. Sonrasında üst yatay ana taşıyıcıları (60×120) profillerimizi her 120 cm’de bir sırasıyla kaynattık ve yerlerine sabitledik. Bunları yaparken çok dikkatli ölçüler alarak, terazilerini kontrol ettik. Tüm yatay ve dikey demir profillerimizi hatasız sabitledik. Bir teras kapatma çalışmasında, en önemli unsurlar bunlardır. Ölçü ve hesaplama, işin en önemli çalışmasıdır.

Çayyolu teras kapatma projemize devam ediyoruz. Yatay ve dikey taşıyıcılarımızı dikkatle yerlerine sabitledikten sonra üst 46×60 profillerimizi ızgara yapacağız. Her 60 cm’de bir olmak üzere üstten sırasıyla kaynatarak bitireceğiz. Sonra 12 mm OSB malzememizi boşluksuz olarak üstten 40×60 profillerimize vida yardımıyla sabitleyeceğiz. Sonra 3 mm mebranımızı yine boşluksuz ve dikkatli bir şekilde çakma ve yapıştırma sistemiyle serdikten sonra üzerine trapet kırmızı renk sacımızı özenle sabitleyeceğiz.

Teras çatımızı alttan taşyünü ile tamamen kaplayacağız. Tavan aydınlatma elektrik tesisatımızı döşeyeceğiz. Onun altına tavan U ve C alimünyum profil kargas oluşturarak alçıpan asma tavan yapacağız. Y-tong tuğla ile kalkan duvarını çatı hizasına kadar yükselteceğiz. Dıştan sıva harcımızı uygulayacağız. Alçıpan asma tavanımızın komple alçı sıva işlerini tamamladıktan sonra duvarlarada alçı sıva yapacağız. Sonrasında boya badana işlerimizi tavan ve tüm duvarlar olmak üzere tamamlayacağız.

Çelik kargas işleri bitimini müteakip, cam balkon için gerekli olan ölçülendirme alt yapısı oluşmuş oldu. Çayyolu teras kapatma projemizin bu aşamasına cam balkon ölçülerimizi almış ve imalata vermiştik. Tüm teras çatı kapatma işimiz bittikten sonra, hazırlanmış olan cam balkonumuzu getirip, yerine dikkatle montaj yapacağız.

Ümitköy Çayyolu’da Teras Kapatma İşimiz Devam Ediyor (9.Gün)

Ankara Ümitköy Çayyolu’da bulunan villa teras kat kapatma işimize tüm hızımızla devam ediyoruz. Adım adım yapım aşamalarımızı güncel olarak bu sayfamıza ve youtube sayfamızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Dekordelisi Mimarlık farkı ile daha şık, daha modern ve daha kaliteli teras katlara kavuşmak artık çok daha kolay.

Yazarken çok kolay, yaparken çok zor uygulamalar bütünüdür çatı katı teras kapatma işleri. Çok iyi planlama ve ölçülendirme gerekmektedir. Sağlam, kaliteli ve modern bir sonuç elde edilmelidir. Bunun çin ise büyük bir tecrübe ve ustalık gereklidir. Biz teras kapatma işlerinde profesyoneliz. Hem fiyatlarımız, hemde kalitemiz ile müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Çayyolu’ da hizmetlerimize hızla devam ediyoruz.

Bizden Teklif Alın, Kârlı Çıkın

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Şu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin

Teras Kapatma Fiyatları

Teras kapatma fiyat teklifimiz

Teras kapatma nasıl yapılır

Keçiören çatı katı teras kapatma

çayyolunda teras kapatma, ankara çayyolu çatı katı teras kapatma, terasımı kapattırmak istiyorum çayyolu,