Teras kapatma fiyatları ankara

Keçiören çatı katı teras kapatma

Çatı katı teras kapatma fiyatları – Teras kat nasıl kapatılır. Ankara Keçiören çatı ustası. Ankara teras kat kapama fiyatları. Teras kat kapatma modelleri. Teras kapatma fiyatları hakkında önemli bilgiler.

Ankara’da çatı katı teras kapatma – Dubleks evinizin çatı teras katını hem ekonomik fiyatlarla hemde modern bir şekilde kapatmak mı istiyorsunuz? İşi uzmanına bırakın ve rahat edin. Çatı ve teras kapatma bizim işimiz. 30 yıllık tecrübe, modern ekip ve ekipman, şık tasarımlar. Sizlerden açık ve eski teraslarınızı alıyoruz, yerine muhteşem tasarımlarla ve kaliteli malzemelerle yapılmış kullanışlı ve modern kapalı teraslar olarak geri iade ediyoruz. Hemde çok uygun teras kapatma fiyatlarımızla.

Ankara çatı katı teras kapama

Dekordelisi Mimarlık olarak, Ankara Keçiören’de yeni almış olduğu dubleks evinin çatı katı teras kapatma işi için bizimle anlaşma yapan Kâzım beye teşekkür ediyoruz. Yeni teras katını hayırlı ve güzel günlerde kullanmasını temenni ediyoruz. İşimiz bittikten sonra yeni yapmış olduğumuz teras katta yine yeni yapmış olduğumuz şöminenin önünde yorgunluğumuzu atarken, ben ve değerli ev sahibimiz Kazım bey. 🙂

Keçiören çatı katı teras kapatma
Ankara Keçiören’de çatı katı teras kapatma

Aşağıda, Kâzım beyin yeni evinin çatı teras katıkapatırken yapmış olduğumuz tüm tasarımları, çalışmaları, kullandığımız malzemeleri ve işin sonundaki muhteşem görselliği en ince detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Ankara Keçiören çatı katı teras kapatma işimiz dahil olmak üzere tüm Ankara genelinde yapmış olduğumuz çatı katı teras kapama işimizin sayısı 30 dan fazladır. Anahtar teslim tadilat ve dekorasyon tecrübemiz her geçen gün daha da artmakta ve kalitemiz her geçen gün daha da yükselmektedir. Komple ev tadilat işlerinden uzak ve işin acemisi olan bir dekorasyoncu veya tadilat şirketi ile çalışırsanız her şeyi riske atmış olursunuz. Ev tadilat fiyatları hakkında bilgi sahibi değilseniz maliyet hesaplamada büyük yanılgılara düşebilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu teras kapatma projemizin detaylarını, anlatımlarını ve görsellerini sunmaya artık başlayabiliriz. Ayrıca teras kat kapatma fiyatlarımızı mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bizden teklif alın, kârlı çıkın.

Kazım bey ile yapmış olduğumuz anahtar teslim tadilat projemizi kapsayan anlaşmamıza dahil işler şunlardır;

Teras Kat Kapatma İmalatlar – Uygulamalar – Malzemeler

 • Çatı katı teras kapatma. (60 m2)
 • Kapatılan teras katın içinin komple led aydınlatmalı ters havuz asma tavan çalışmaları.
 • Komple elektrik tesisat yenilenmesi.
 • Teras kat iç ve dış boya badana işlerinin yapılması.
 • Teras kat haricinde komple daire alçı sıva ve boya badana işlerinin yapılması.
 • Dubleks dairenin tüm radyatör ve peteklerinin yeni alınıp, montajının yapılması. (Demirdöküm)
 • Kombi tesisatının  yapılarak projesinin başkent gaza onaylatılması.
 • Tv ünitesi, 2 adet vestiyer, ayakkabılık ve yatak odası gardrobunun yapılması.
 • Teras katın komple cam balkon ile kapatılması.
 • Bir adet kazansız taş kaplama şömine yapılması.

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm taahhüt edilen işlerin süresi ise 30 gün olarak belirlenmiş olup, gününde ve sözümüzde işimizi tam ve eksiksiz olarak teslim etmenin gururunu yaşıyoruz.

Tüm işler gibi, bu çatı katı teras kapatma işimizde de öncelikle mekana ve ölçülere en uygun teras katı tasarımını belirlemek ve kullanacağımız malzemelerimize karar vermekle işimize başladık. Doğru ve ev sahibimizin zevkine en uygun teras kat modelini belirledikten sonra artık çalışmalarımıza başladık.

Teras kat nasıl kapatılır?

Aşağıdaki açıklamaları dikkatle okuyup incelerseniz, bir teras kat nasıl kapatılır en ince detaylarına kadar öğrenebilirsiniz.

Demir konstrüksiyon işleri

Teras ölçülerine uygun olarak sağlamlık ve kullanılabilirlik ön planda tutularak belirlenmiş olan kalınlıkta ve desilerde doğru demir malzemesi. 40×60 (2mm), 100×80 (3mm), 40×20 (2mm) demirleri ana kargas olarak belirledik. Ana kargas ve ana taşıyıcı olarak öncelikle 80×100 (3mm) demirlerimizi her 3 metrede bir olmak üzere toplam ölçüyü eşit parçalara bölerek kaynattık ve montajını sağlam şekilde bitirdik. Çatı kat teras kapatma işimizin devamında daha sonra bu ana kargas üzerine OSB montajı yapılabilmesi için ve sarmal sağlamlık olabilmesi için 40×60 (2mm) demirlerimizi her 60 cm’de bir kaynattık. Teras kat altına yani teras içinde kalacak alt kısma ise 40×20 (2mm) profillerimizi alçıpan montajı için yine her 60 cm’de bir ipinde ve terazisinde kaynatarak demir kargas işimizi sonlandırdık. Hem üstten hemde alttan gelebilecek her hangi bir rutubet, nem ve ıslaklıktan etkilenip paslanmaması için tüm demir işlerimizi sentetik antipas yağlı boya ile boşluksuz bir şekilde boyayarak teras kapatma ana kargas işimizi bitirmiş olduk.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

OSB montaj

Teras kat çatı kapatma yaparken ana taşıyıcı üzerine her 60 cm’de bir kaynattığımız ve antipasını vurduğumuz 40×60 (3mm) demirlerimizin üzerine 1.22 x 2.40 olan OSB plakalarımızı uç uca sıkı sıkıya gelecek ve boşluk kalmayacak şekilde, her 20 cm’de bir vidalanarak tamamlanır. Böylelikle teras katı çatı kapatma demir kargas işimizi ve osb montaj çalışmamızı bitirmiş olduk.

Çatı şafakak alın tahtası ( Alın aynası)

Teras kapama işimizde sıra çatı alın tahtasını çakmaya geldi. Demir kargas ve osb montajı bittikten sonra, teras çatı çevresine komple aynaları çakmalıyız. Çatı saçak aynası işimizi hem görselleştirecek, hemde oluk montajını kolaylaştıracaktır. Osb yi demir kargasımızın bittiği yerde kesmeliyiz. Osb’ nin bittiği yere sıfır olacak şekilde alın tahtalarını sırayla, boşluksuz ve aynı hizada ipinde ve terazisinde çakmalıyız. Çatı saçak tahtalarını dilerseniz cam cila ile, dilerseniz vernik ile, dilerseniz zevkinize en uygun renk ile boyayabilirsiniz. Ankara Keçiören çatı teras kapatma işimizde biz yaprak alın tahtası kullandık ve ceviz renk vernik ile renklendirdik.

çatı alın tahtası
çatı alın tahtası

Çatı olukları ve yağmur iniş borularının montajı

Teras kat kapatma çalışmamızda sırasıyla demir kargas, osb montaj ve alın ayna tahtalarını çaktıktan sonra sıra çatı olukları ve yağmur iniş borularının montajını yapmaya sıra geldi. Çakmış olduğumuz çatı alın ayna tahtalarının üzerine oluk borularının geçirilebileceği kelepçeleri ipinde ve terazisinde, meyil vererek vidalanır (çakılır). Daha sonra teras kat kapatma işimizin sağlığı açısından ve bina genel görüntüsünün tamamlanması bakımından oluklar kelepçelere geçirilerek yağmur iniş boruları için yuvalarının geleceği yerler belirlenerek ek parçaları ve dirsekleri montajlanır. Daha sonra yağmur iniş boruları takılarak gideri belirlenen ana borulara eklenir ve çatı olukları ve yağmur iniş borularının montajı tamamlanmış olur.

yağmur iniş oluk boruları
yağmur iniş oluk boruları

Membran kaplama

Teras kapatma çalışmamızın en önemli işlerinden birisi de membran kaplama ve serme işidir. Çünkü bu iş, bir teras çatı katı kapatma işinde oldukça özen gösterilmesi gereken tüm yağmur, kar ve diğer dış etkenlerden korunmayı sağlayan çalışmamız olacaktır. Bu iş için yanımızda tüp ve pürmüz gerekmektedir. Belirlemiş olduğumuz kalınlık ve özellikteki mambranımızı aşağıdan yukarıya doğru sererek, uç uca gelen yerleri ısıtıp birbirine sıkıca ve boşluksuz yapıştırarak membran serme işimizi yapmalıyız. Oluk borusu içine en az 5 cm girecek şekilde keserek birleşim yerini ısıtıp yapıştırmalıyız. Baca etraflarını ve ana çatı bağlantı yerlerinide mutlaka ısıtarak yapıştırmalıyız.

membran kapatma
membran kapatma

Şingıl kaplama (Shingle)

Ankara Keçiören teras kat çatı kapatma işimizde biz kırmızı renk yaprak şingıl (shingle) kullandık. Demir kargas, osb montaj, çatı alın tahtası, çatı oluk ve membran döşeme işimizin sonrasında şingılı aşağıdan yukarı doğru düzenli ve tekniğine uygun olarak özenle çaktık. Çakma işi için özel şingıl çivisi kullanınız. Uçlarını ise bantını çıkararak kendinden yapıştırma özelliğini kullanarak sıkıca yapıştırdık. Baca etrafları, saçak inişleri ve teras kat yan cephe inişlerini ise görselliği bozmayacak şekilde keserek ve bitirerek şingıl kaplama ve döşeme işimizi bitirdik.

şingıl kaplama
şingıl kaplama

Cam balkon kaplama

Ankara Keçiören teras kat kapatma işimizin çatı işlerini bitirdikten sonra, sıra tüm dış mekanı iç mekandan ayıracak, ısı ve ses yalıtımını en güzel şekilde sağlayacak olan cam balkon işimizi yapmaya sıra geldi. Yapmış olduğumuz demir kargasında kullanılan ve ana taşıyıcı olarak kaynatılan 100×80 (3mm) demirleri ile, teras eski alt duvarının arasına 60 cm ebatlarında ve 5’erli olacak şekilde katlanır sürgülü cam balkonumuzu özenle montaj yaptık. 5’erli kanatlar halinde ve toplamda 5 ayrı ana bölümden oluşan cam balkonumuz tüm teras katımızı kapatarak çok şık ve kaliteli bir mekan halini almasına büyük katkı sağladı. 8 mm kalınlığında şişecam ve renksiz cam paneller ile, alüminyum pervazlar kullanıldı.

cam balkon kapatma
cam balkon kapatma

İzocam ve taşyünü izolasyon işleri

Teras kat kapatma işimizde dış çalışmaları böylelikle tamamlamış olduk. Sıra teras kat iç dekorasyon çalışmalarımıza geldi. Ana taşıyıcı olarak kullandığımız ve üstüne osb montaj yaptığımız 100×80 (3mm) demirin altı ile, onun altına kaynattığımız 40×20 (2mm) demir profil üzerine (ikisinin arasına) boşluksuz ve sıkıca 10’luk taş yününü döşedik. Bu izolasyon ve yalıtım çalışmamızdaki amaç, alta vidalayacağımız alçıpan ile, teras kapatma arasında ısı ve ses yalıtımını en güzel şekilde sağlamak içindir.

izocam taşyünü işleri
izocam taşyünü işleri

Alçıpan asma tavan işleri

Ankara Keçiören teras kat çatı kapatma işimizde çalışmamızın kabasını bu aşamaya kadar başarı ile tamamlamış olduk. Şimdi sıra iç dekorasyon çalışmalarımıza geldi. Ev sahibimiz Kazım bey evinde en fazla kullanacağı mekan olarak teras katına ayrı bir özen göstermekte olduğu için evin bu bölümünü en görsel ve kullanışlı olacak şekilde yapmamızı rica etti. Bizde Alan dekorasyon olarak onun bu isteğini güzel bir tasarımla gerçekleştirmeye gayret gösterdik. Teras kat içine ölçülere ve şekle uygun olan en doğru modelde 3 adet ters alçıpan asma tavan yaptık ve içinin komple led aydınlatma sistemleri ile spotlarını yerleştirdik. Yapmış olduğumuz bu alçıpan asma tavan işimiz, tüm terasa ayrı bir kalite ve görsellik katarak, farklı bir tasarım yaratmamıza sebep oldu. Asma tavan modelleri ve asma tavan fiyatları için ilgili sayfalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

çatı alçıpan asma tavan işleri
çatı alçıpan asma tavan işleri

Lambri sütunlar ve kolonlar

Çatı katı teras kapatma işimizde ana taşıyıcı olarak kullandığımız 100×80 (3mm) demirlerini önce alçıpan ile kaplayarak, daha sonra üzerine 12 cm genişliğinde alçı düz lambri sütunlarla kaplayarak hem demirleri gizlemiş olduk, hemde görselliği tamamlayıp dekorasyona şıklık kazandırdık. Sütunları ve kolonları göze batmayacak şekilde dekore ederek, mekana farklı bir hava kattık. Ayrıca tüm açılır cam ve kapı kenarlarına da lambri sütunlarını yaparak, bir bütünlük oluşturuldu. Gerçekten çok yakıştı.

pencere alçı lambiriler
pencere alçı lambiriler

Şömine

Ankara Keçiören teras katı çatı kapatma işimizin belkide en kaliteli ve dekoratif çalışması yapmış olduğumuz taş kaplama kazansız şöminemiz oldu. Muhteşem bir görsellik kazandırarak terasa fazlasıyla bir değer kattı. Standart ölçülerden biraz daha büyük yaptığımız şöminemizin yan duvarlarına da aynı taş kaplamayı kullanarak tüm duvarı aynı bütünlükte dekore etmiş olduk. Ankara Kazan’dan özel olarak aldığımız dekoratif taşlarımız, şömine ölçü ve modelimiz ve alnına yapmış olduğumuz söve rafımızın uyumluluğu farklı bir hava kattı terasa. Şömineci arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Alçı sıva işleri

Teras kat tavan ve duvarları başta olmak üzere tüm dairenin duvarları komple alçı sıva işleri yapılarak boya badanaya uygun hale getirildi. Eski haliyle bir gecekonduyu andıran dubleks daire, bizim çekmiş olduğumuz alçı sıva ile düzelmiş ve pürüzsüz yüzeylere kavuşmuş oldu. Alçı sıva fiyatları için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Boya badana işleri

Ankara Keçiören’de yapmış olduğumuz çatı katı teras kapatma işimizde, tüm dairenin tavan ve duvarlarını yeniden boya badana yaparak tüm işimizi bitirmiş olduk. Tavanlarda DYO marka özel tavan boyası kullandık. Duvarlarda ise silinebilen silikonlu DYO Dynamic iç cephe boya malzemesi kullandık. Renkler ise berje beji, yeni kesekağıdı ve meltem tonları idi. Farklı yüzeylere ve odalara farklı renkleri kullandık. Boya badana işleri böylelikle tamamlanarak kombi ve petek montajımıza sıra geldi. Ankara 2019 boya badana fiyatları hakkında geniş bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

boya badana alçıpan asma tavan işleri
boya badana alçıpan asma tavan işleri

Kombi – Radyatör – Proje çizim ve onayı

Teras kapatma işimize dahil olarak anlaşmamızda var olan Kombi, radyatör ve petek montajı için Demirdöküm markasını tercih ettik. Tüm alt yapı tesisat çalışmamızı çizilen projeye uygun olarak yaptıktan sonra gerekli olan proje onay belgesini alarak kombimizi yakarak testini yaptık. Toplamda 33 metretül petek kullandık ve 43’lük Kombi taktık.

ankara kombi
ankara kombi

Mobilya işleri

Ankara Keçiören çatı katı teras kapatma işimize dahil olarak terasımıza bir adet mini mutfak dolabı imal ettik. Ana koridor ve üst koridora birer adet vestiyer ve ayakkabılık yaptık. Salona ise duvardan duvara çok şık bir Tv ünitesi yaparak, yatak odasına da gardrop yaptık. Bittiğinde ve montajları yapıldığında işimizi komple bitirdik ve genel temizliğimize başladık. Mobilya dekorasyon işleri için değerli ev sahibimiz Kazım bey sık sık atölyemizi ziyaret ederek yapılan imalatları yerinde kontrol ederek misafirimiz oldu.

Teras kapatma fiyatları ankara

Ankara çatı ustası

Ankara’da teras kat (çatı katı) kapatma işi bizim uzmanı olduğumuz çalışmalardan bir tanesidir. Anahtar teslim tadilat şirketi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı için 7/24 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Ankara çatı ustası olarak sizlere bir telefon kadar yakınız. Uygun fiyatlarımız, 30 yıllık tecrübemiz ve bir birinden farklı ve modern tasarımlarımızla daima hizmetinizdeyiz. Ekonomik fiyatlarımızla her bütçeye ve ödeme gücüne hitap etmek amaçlı taksitlendirme imkanımız bulunmaktadır. Çatı ustası olarak Ankara‘da hizmetlerimize devam ediyoruz.

Ankara teras kat kapatma fiyatları

Ankara ve yakın çevresinde 2019 teras kapatma güncel fiyatları yapılacak tasarıma, teras katın şekline, çalışma şartlarına ve ölçülerine göre farklılıklar göstermektedir. Teras kat kapatma fiyatları hakkında kesin bir maliyet çıkarmak bu anlamda mümkün değildir. Fakat, standart iş ve işçilik fiyatı belirlemeye yardımcı olması amacıyla teras katınızın metrekaresini 75 TL den çarpabilirsiniz. Bu sizlere, teras kat kapama fiyatları hakkında yaklaşık maliyete yardımcı olabilir.

ÇATI-TERAS-KAT-RESİMLERİ
ÇATI-TERAS-KAT-RESİMLERİ

Şu sayfamızı mutlaka ziyaret edin; Teras Kapatma Fiyatları

BİZDEN TERAS KAPATMA FİYAT TEKLİFİ ALIN, KÂRLI ÇIKIN

Error: Contact form not found.

ankara keçiören çatı teras kapatma işleri, ankara çatı, keçiören çatıcı, ankarada çatı teras cam balkon, cam balkon teras kat, ankara teras ustası, çatı nasıl kapatılır, nasıl teras kat kapatılır izle, resimli teras kapatma sitesi, teras kapatma fiyatları, 2017 ankara çatı teras kapama maliyet hesaplama,

3 Yorumlar e Keçiören çatı katı teras kapatma

 1. Teras kapatma hakkında vermiş olduğunuz detaylar için tesekkurler. Çalışmanız çok güzel. Böyle bir teras kapamayi ne kadar zamanda ve maliyette yapiyosunuz? Birde şehir dışı çalışıyor musunuz?

 2. Sizinle çalıştığımıza ve tanıştığımıza çok memnun olduk. Teras çatı katı için gerekenlerin hepsini eksiksiz ve uygun fiyata yaptınız. Çevremize ve tanıdıklarımıza tavsiye ediyoruz sizleri. Vermiş olduğunuz emekler ve yapmış olduğunuz kaliteli işten ötürü teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyoruz.

 3. Tek kelimeyle muhteşemmm. Böyle bir teras kapamanın maliyeti nedir? Kaç metrekare bu terassın boyutu?

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)