Cafe Dekorasyon – Cafe dekorasyonu nasıl yapılır? Cafe dekorasyonu.

Cafe Dekorasyon – Cafe dekorasyonunda farklı kişiliklerdeki müşterilere aynı anda kendilerini rahat hissettirecek bir tema bulmak işin en zorlu kısmıdır.

Cafe Dekorasyon – Bir cafe açmaya karar verdiğinizde en zorlu kısım kesinlikle cafenizin dekorasyon aşamasıdır. Çünkü çok farklı insanlara hizmet vereceksiniz ve her müşteriniz içerinde kendini rahat hissetmeli ve benimsemeli. Tabii ki herkesin benimsemesi oldukça zor bir durum, fakat siz çoğunluğa hitap etmelisiniz.

farklı tarz cafe dekorasyonu

farklı tarz cafe dekorasyonu

yeşil cafe

yeşil cafe

Cafe Dekorasyon Fikirleri

1- Cafe dekorasyon işini kolaylaştırmak için ilk adımınız tarzınızı belirlemek olmalıdır. Nasıl bir dekorasyon tarzı ile misafirlerinizi ağırlamak istediğinizi belirlediğinizde işiniz çok kolay olacaktır.

2- Modern, vintage, klasik, retro, maskülen ve ya bir kaçını bir arada kullanabilirsiniz. Fakat bir kaç tarzı bir arada kullanmak istediğiniz de kesinlikle bir profesyonelden yardım almanızı tavsiye ederiz.

3- Tarzınızı belirledikten sonra, nasıl bir ortam olmasını istediğinize karar veriniz. Örneğin müşterileriniz kendilerini ev ortamında hissetsin isterseniz, oturma grupları ya da tekli berjerler sayesinde bunu sağlayabilirsiniz. Ya da mekanın bir kısmında koltuklar kullanırken diğer taraflarda normal cafelere uygun masa ve sandalyelerden tercih edebilirsiniz.

cafe dekorasyon örneği1

cafe dekorasyon örneği1

cafe dekorasyon örneği2

cafe dekorasyon örneği2

4- Artık sıra geldi diğer önemli noktaya karar vermeye, cafede hangi renkleri kullanacaksınız. Çünkü renkler insanı ilk etkileyen faktördür. Müşterileriniz içeriye girdiği ilk an renklerin enerjisini alacağını unutmayınız. Kafeteryalarda en çok kullanılan renkler kahverengi tonları, mavi, yeşil, kırmızı, mor ve beyaz renklerdir.

5- Kafenizin geniş pencereleri varsa güzel havalarda doğal ışıktan yararlanabileceğiniz için şanslısınız. Yine de pencerelerle ilgili düşünmeniz gereken bazı ayrıntılar olduğunu unutmayın. Güneş ışığı müşterileri rahatsız edecek derecede dik mi geliyor? Gölgelik düşünmeniz gerekebilir. Dışarıdan içerisi olduğu gibi görünüyor mu, içeride oturanların mahremiyetini de düşünmelisiniz. Pencerede kenarında oturanlar kışın üşümemeli. Pencere yalıtımına dikkat.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Pastane dekorasyon

6- Cafe dekorasyonunda sanat eserlerinden yararlanmak da iyi fikirlerden biri olabilir. Tanıdığınız sanatçılardan cafeniz için resim yapmalarını isteyebilir ve bunları hem sergileyip hem de satabilirsiniz. Sanatçılara da destek vermiş olursunuz. Bunun dışında kahve temalı resimler, kahve bardağı, kahve çekirdeği, kahve takımları ya da şehir manzaraları gibi pek çok fotoğraf ya da illüstrasyon da dükkanı renklendirmekte işinize yarayacaktır.

cafe dekorasyon örneği3

cafe dekorasyon örneği3

cafe dekorasyon örneği4

cafe dekorasyon örneği4

7- Cafede oturma gruplarını bir araya getirerek, kalabalıktan uzak kalmak isteyenleri de, sosyalleşmek için dışarı çıkmış olanları da aynı anda düşünmelisiniz. Cafenizde hem kalabalığa karışmak isteyenler hem de bir köşede kitabını okuyacak olanlar için ayrı ayrı köşeler düşünmeniz sizin için bir artı olacaktır.

8- Işıklandırmanın önemini sakın yabana atmayın. Beyaz ve parlak ışığı asla tercih etmeyin. Gözü yormayacak ve bir şeyler okumaya engel olmayacak derecede yumuşak ve sarı ışık her zaman daha olumlu sonuç verir. LED ışıklandırmadan yararlanabilir ve hem dekoratif hem de az maliyetli bir aydınlatma dekorasyonu yapabilirsiniz.

9- Cafeye kişilik katmak istiyorsanız dekorasyon sırasında ne yaptığınızdan emin olmanız, anlamlı ve işlevsel parçaları bir araya getirmeniz ve her şeyden önce sizin bu mekanı eğlenceli bulmanız gerekir.

cafe dekorasyon örneği5

cafe dekorasyon örneği5

10- İşletmenizin kesinlikle canlı renklere bürünmesini istiyorsanız profesyonellerden yardım almanızı öneririm. Doğru renkleri yan yana getirseniz bile doğru tonları seçmeniz de aynı derecede önemlidir. Çoğu kez renkli olmak adına karmaşa ve dağınıklık yaratılabilir ve bu da insanın enerjisini çeken bir ortama neden olur. Bu tip bir yerde kimse saatler geçirmek istemez.

Ayrıca bakınız;


cafe dekorasyon, cafe dizayn, cafe dekoru, cafe dekorasyonu nasıl yapılır, kafe dekorasyonu, farklı tarzlarda cafe dekorasyon örnekleri, kafe dekorasyon örnekleri, cafe dekorasyon fikirleri, kafe dekorasyon modelleri, cafe dekorasyon önerileri, farklı cafe konseptleri, cafe dekorasyon malzemeleri, cafe tasarımları, kafe dekorasyon fiyatları

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Japon Dekorasyonlarıyla Uyumlu Mobilyalar