dış cephe dekorasyon

Dış Cephe Dekorasyon

Dış Cephe Dekorasyon – 2017 moda dış cephe uygulamaları.

Dış Cephe Dekorasyon – Bina dış cephe dekorasyonlarda yaptığınız işin kalıcılığı, göz alıcılığı dünyaya geçicide olsa bir miras…

Dış Cephe Dekorasyon – Temeldi, demirdi, betondu sıvaydı yani kısacası 303 kalemde binanız için çuvalla para harcadınız her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp yaşam alanı inşa ettiniz. Geldi sıra bu yapının nasıl gözükeceğine. İlk intiba her zaman için çok önemlidir. Yaptığınız işin kalıcılığı, göz alıcılığı dünyaya geçicide olsa bir miras…

dış cephe örneği
dış cephe örneği

Bildiğiniz gibi inşaatlarda, binalarda dönem dönem bir çok dekorasyon malzemesi kullanıldı. Cam mozaik, amerikan siding vs. şu anda dış cephe kaplaması olarak kullanılan en revaşta ürünler şüphesiz ki kompozit, köpük söve ve doğal taş.

Güzel ve orantılı kombinasyonlarla çok şık dış cepheler yapılmaya başlandı. Herhangi bir mimara ihtiyaç duymadan yapılan dış cephe dekorasyonlar müteahhitlerin tamamen zevkine kalmış.

Şimdi bu kaplama ürünlerini biraz ele alalım.

Dış cephe kaplama için dekoratif söve;

1- Fiyat olarak cazip olan bu dış cephe kaplama malzemesi köpükten üretiliyor.

2- Sadece dekoratif söve ile dekore edilen binalar sanki karton evleri anımsatıyor. Fiyat uygunluğu, hafifliği ve ısı yalıtımına katkı sağlaması avantaj.

3- Bu ürünleri dış cephenizde kullanırken mutlaka alev almaz oluşuna özen gösterin.

Bina Dış Cephe Kaplaması İçin Patlatma Doğal Taş;

1- Tarihin dokusu, kalıcılığı ve göz dolduran görüntüsü ile doğal taşlar binalarınızda en prestijli görüntüyü yakalamanızı sağlayan dekoratif cephe kaplama ve yapı malzemeleridir. Doğal taşların gerçek renk çeşitliliği ile üretilen farklı modeller kombinasyonlarınız için ideal.

2- Kompozit dış cephe duvar kaplamaya nazaran daha uygun fiyatlı olması sebebi ile son günlerde sıkça tercih edilmeye başlandı.

3- Tarihin en eski yapı malzemesi olan mermerler, travertenler ve diğer doğal taşlardan üretilen fileli filesiz patlatma doğal taşlar şüphesiz yine modası geçmeyen en kalıcı yapı malzemesi olmaya devam edecektir.

4- Dış cephelerde genellikle balkon, fransız balkon altlarında kullanılmaktadır. Fiyatları ortalama metrekare bazında 30 TL ila 95 TL arasında değişmektedir.

Bina Dış Cephe Kaplaması İçin Kompozit;

1- Renkli alüminyum levha kaplamasıdır. Kolay işlenebilir ve uygulanabilir olması renk kartelasının geniş olması sebebi ile tercih edilmektedir.

2- Kompozit cephe kaplamalar doğal taş ile kombin edildiğinde ortaya göz alıcı cepheler çıkartılabilir.

3- Fakat Kompozitin fiyatları diğer kaplama malzemelerine göre biraz daha yüksek olduğundan kısıtlı kullanılmaktadır. Kompozit kaplama fiyatları uygulama montaj dahil 160TL ile 250 TL arasındadır.


dış cephe dekorasyon, dış dekorasyon, bina dış cephe kaplama modelleri, duvar kaplama, dış cephe süsleme, dış dekorasyon kaplama çeşitleri, bina cephe tasarımları, dış mekan dekorasyonu, dış dekorasyon örnekleri

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)