Balkon Dekorasyonu

Müthiş balkonlar burada! Farklı, modern balkon dekorasyon alternatifleri sizleri bekliyor.

Balkon dekorasyonu – Balkon dekorasyonu nasıl yapılır? Balkon dekorasyonunda renkli fikirler ve dekorasyon önerileri. Balkon düzenlemesi nasıl olmalıdır.

Balkon dekorasyonu – Tamamen şehrin stresinden ve yoğunluğundan kaçtığımız, güzel mevsimlerin tadını çıkardığımız, dinlenme ve vakit geçirmek için nadir alanlardan olmakla birlikte aynı zamanda ailemizle keyifli kahvaltılar yaptığımız, neşeli akşam yemekleri yediğimiz, günün yorgunluğunun attığımız, kimi zamanda arkadaşlarla ikindi kahvelerini içtiğimiz evlerin küçük yaşam alanlarından birisi sayılan balkonlar, bahar ayının gelmesiyle birlikte yavaş yavaş hayatımıza dahil olmaya başladı.

Müthiş Balkonlar (İzle)

Daha görsel ve keyifli bir sunum hazırlamaya çalıştık. Muhteşem balkonları video olarak izleyebilirsiniz. Mutlaka sizin içinde bir balkon bulabileceksiniz. Bu videomuz günümüz mimarisinde uygulanan trend balkon tasarımlarını içerir. İyi seyirler dileriz. Sonrasında çok detaylı ve görsellerle süslenmiş sayfamıza devam ediyoruz.

https://youtu.be/bUwmZxTzCx0

Önceden balkon denilince akla ilk olarak; fazla eşyaların depolandığı, kuru gıdaların muhafaza edildiği bir kiler gelirdi. Ancak günümüzde yenilikçi dekorasyon fikirlerinin gelişmesiyle, balkonun fiziksel özelliklerine uygun eşyalarla birlikte küçücük alanlar bile ferah ve kullanışlı hale getirilerek bir yaşam alanına dönüştürülüyor.

Muhteşem Balkonlar (Galeri)

balkon dekorasyonu
balkon dekorasyonu

Mevsimsel bir yaşam alanı olduğu için, mutfaklar veya oturma odaları gibi şık dekorasyona rastlanmasa da, küçük bütçelerle keyif yapabileceğiniz, hoş sohbetler edebileceğiniz, çayınızı ve kahvenizi huzurla içebileceğiniz ve vaktinizin çoğunu geçireceğiniz konforlu, şık ve göz alıcı küçüklü büyüklü balkonlar dekore edebilirsiniz. Özellikle de geniş bir balkona sahipseniz; kendi zevkinize uygun masa, sandalyeyle birlikte salıncakta keyif sürdüğünüz veya rahat bir koltukla dekorasyonunu yaptığınız, minderlerle süslediğiniz bir balkon oluşturabilir, saksılarda yetişebilen sebzeler ve çiçeklerle balkonlarınızı mini bahçelere dönüştürebilirsiniz.

küçük balkon dekorasyonu
küçük balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonu önerileri;

Farklı büyüklüklerde, farklı kullanım amaçlarına hizmet eden oldukça özel bu alanların dekorasyonu kimileri için çok önemlidir. Geniş veya dar fark etmez sizlerde doğru balkon dekorasyon uygulamalarıyla, oturmaya doyamayacağınız, sıcak ve şirin alanlar oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere bu alanları oluşturmada yardımcı olacak dekorasyon önerileri verecek olursak;

 • Duvar saksıları, sarkaç saksılar veya balkon demirlerine monte edilebilen özel modellerle harika ve enerjik bir balkon oluşturabilirsiniz.
 • Güneş gören balkonları hareketlendirmek için şık brandalar, güneşlikler ve cibinlikler den yararlanabilirsiniz.
 • Özel mozaik uygulamalarını duvar veya zemine uygulayarak, balkonunuza hem renkli hemde özel bir hareketlilik  katabilirsiniz.
 • Dar alanlar için kıvrılan sandalye ve masalar kullanabilirsiniz.
 • Romantik balkon keyfi için yapay şömineler ve kandillerden yararlanabilirsiniz.
 • Balkonunuz rüzgar alıyorsa ve bitki yetiştirmek istiyorsanız, yer minesi gibi daha serin ortamlarda yetişen çiçekleri tercih edebilirsiniz.
 • Geniş saksılar koymaya müsait balkonunuz varsa mandalina, limon, zakkum gibi bodur ağaççıklarla balkonunuzu şirin bir bahçeye dönüştürebilirsiniz.
 • Uzun saksılara marul, biber, maydanoz, domates, çilek gibi sebzeler ve meyveler ekerek, organik sebzeler ve meyveler yetiştirebilirsiniz.
 • Balkonunuz uzun ve darsa, büyük mobilyalar hareket alanınızı kısıtlayabilir. Bu yüzden minderler ve küçük puflar kullanarak balkonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
 • Balkonunuzu çocuklarınız için oyun alanına dönüştürmek istiyorsanız, kilimler ve minderlerle kaplayabilirsiniz.
 • Balkonunuz genişse ve bir dinlenme köşesi oluşturmak istiyorsanız, sandalye tipi koltukları ve küçük sehpaları kullanabilirsiniz.
 • Balkonunuzun büyüklüğüne göre palet kullanarak yaptığınız oturma grubu sehpa veya masayla misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.
 • Balkonunuzda zemin döşemesi yoksa çim halı kullanarak balkonunuzu daha konforlu hale getirebilirsiniz.
modern balkon dekorasyonu
modern balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonunda renkli fikirler;

 • Balkonunuzun sıcak bir atmosfere kavuşmasını sağlamak için, rengarenk çiçekler ve sarmaşıklar kullanabilirsiniz.
 • Bitkileri saksı yerine ahşap kasalarla ve paletlerle hazırlanmış farklı ortamlarda yetiştirebilirsiniz.
 • Balkonunuzu ahşap zeminle kaplayarak, hoş bir görünüm oluşturmakla birlikte bir anda atmosferi değiştirebilirsiniz.
 • Zeminde kullandığınız kilim veya halıyı yer minderleri ve kırlentlerle destekleyebilirsiniz.
 • Işıklandırma için mum veya kandilleri kullanarak dekoratif olarak hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu nasıl olmalı;

 • Balkon dekorasyonunun olmazsa olmazı olan çiçekleri sadeleştirmek veya zenginleştirmek, çiçeklerinizi farklı saksılarla dekore etmek tamamen size kalmıştır. Ancak gözlerinizin fazla yorulmaması için fazla renk cümbüşüne kaçmayın.
 • Hazır masaları tercih edenlerden değilseniz; ortamı özgün kılmak ve şık bir görünüm oluşturmak için, paletlerin yardımıyla orta sehpanızı kendiniz yapabilirsiniz.
 • Renklerin özgürlüğüyle günün yorgunluğunu balkonda atabilmek için, koltukları bol renkli yastıklarla süsleyebilirsiniz.
 • Değişik abajur veya kendi el emeğinizle balkon aydınlatmasına uygun aksesuarlar ekleyebilirsiniz.
 • Geniş balkonlarda göze hitap eden modern mobilyalarla, ortamı hareketlendirebilirsiniz.
 • Göze hoş görünebilecek küçük aksesuarları masa, sehpa, kanepe gibi eşyaların üzerine serpiştirebilirsiniz.
 • Sürgülü ve tam açılıp kapanabilen cam balkon penceresi tasarımları sayesinde, balkonları kışında kış bahçesi olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Balkonunuzda hem şık hem de modern ve doğal bir ortam oluşturmak istiyorsanız; doğal dokularıyla balkonlarda sıcak ve samimi bir şıklık oluşturan sade ve konforlu olan ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz.
 • Balkonunuz küçükse ve oturma alanı oluşturduğunuzda bitkilere yer kalmıyorsa; duvara asılabilen saksılarla dikey bahçeler oluşturarak balkonunuzu canlandırabilirsiniz.
balkon dekorasyonunda renkli fikirler
balkon dekorasyonunda renkli fikirler

BİRBİRİNDEN ŞIK VE MODERN BALKON DEKORASYON ÖRNEKLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;


iLGİLİ BAŞLIKLAR: balkon dekorasyonu, balkon nasıl dekore edilir, balkon dekorasyonu nasıl olmalıdır, balkon dekorasyon önerileri, balkon dekorasyonu nasıl yapılır, güzel balkon dekorasyonu önerileri, kapalı balkon dekorasyonu, küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır, balkon dekorasyon ürünleri, balkon düzenlemesi, balkon dekorasyonunda renkli fikirler, balkon dekorasyon fikirleri, balkon dekorasyon örnekleri, balkon mobilyaları, balkon dekorasyonu için çarpıcı fikirler, balkon tasarım, 2018 balkonlar

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.