kırmızı salon dekorasyonu

Kırmızı salon dekorasyonu

Kırmızı salon dekorasyonu – En şık ve göz alıcı kırmızı salon dekorasyonu.

Kırmızı salon dekorasyonu – Kırmızı ile göz alıcı salon dekorasyonu nasıl yapılır? Hangi renklerle kombin edilir? Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kırmızı salon dekorasyonu – Salonlar, evlerimizin yaşam alanlarını oluşturmalarının yanı sıra evimizin vitrini olma özelliğine de sahiptirler. Bu sebepten ötürü evimizde en çok özendiğimiz ve önemsediğimiz alanlardan birisidir. Salonu dekore etmek isteyenler için bu özeni gösterirken aynı zamanda özgün bir dekorasyonunun olması da bir o kadar önem teşkil emektedir.

Bilindiği üzere dekorasyonda tercihler tamamen kişiden kişiye göre değişir. Bazıları beyaz renk sever, bazıları siyah, bazıları ise kırmızı. Her rengin kendine özgü çekiciliği ve dekorasyon modeli vardır. Kırmızı, oldukça dikkat çekici ve bir o kadarda güçlü bir renktir. Pek çok insan bu rengi ev dekorasyonunda kullanırken abartılı bulur ve çekinir. Halbuki korkmaya, çekinmeye hiç gerek yoktur. Çünkü; Dekorasyonda doğru uygulandığı zaman bu rengin tutkusu ve heyecanı güzel bir şekilde yansıtılabilir. Sizde yaşam alanlarınıza canlılık, sıcaklık ve enerji katmak için kırmızı rengi tercih etmek istiyorsanız, doğru dekorasyon fikirleri ile en şık salonları oluşturmanız mümkündür.

kırmızı salon dekorasyonu
kırmızı salon dekorasyonu

Kırmızı salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Kırmızı rengi, etkileyici ve sıcak bir renk olduğu kadar aynı zamanda oldukça iddialı bir renktir. Yani kullanıldığı yere göre çok iyi durabilir veya tamamen kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle kırmızı rengi kullanırken gerek kırmızı rengin tonunu, gerekse de kullanıldığı alanları çok iyi seçmeli ve çok dikkatli olmalısınız.

1- Kırmızı, dikkat çekici bir renk olduğundan ötürü yoğun halde kullanımı, salonda bulunan kişilerde rahatsızlık oluşturabilir.

2- Dekorasyona kırmızı dahil etmenin bir çok farklı yöntemi var fakat bunu göz yormadan ve stil sahibi bir şekilde yapmalısınız.

3- Kırmızı kullanımı ortamı yeterince hareketlendirir fakat görselliği tamamlamak için kırmızıya uygun renk tonları ile belli bölgeler seçmelisiniz.

4- Farklı bir veya birkaç renk ile kırmızıyı kombin yapmak, daha zengin bir görüntü elde etmenizi sağlar.

5- Salonların duvarlarında kırmızı kullanarak daha renkli ve cazip hale getirebilirsiniz.

6- Kırmızı aksesuarlarla farklı renklerdeki koltuk, sehpa gibi mobilyalara renk ve canlılık katabilirsiniz.

7- Mobilyanın gerek tarzı gerekse çizgileri salonda odak noktası olacağından salon içinde yer alan diğer tüm dekorasyon parçaları ile görsel açıdan uyumlu olmalıdır.

8- Kırmızı kullanımını abartırsanız, hem salonunuz sıkıcı bir hale gelir hem de strese neden olur.

9- Küçük yaşam alanları için özellikle kırmızıyla beraber gri ve beyazı kullanmak doğru bir seçim olacaktır.

gri kırmızı dekorasyon
gri kırmızı dekorasyon

Kırmızı salon dekorasyonu önerileri

1- Kırmızı – siyah veya kırmızı – siyah – beyaz kombinasyonları en çok bilinen ve kullanılan renk kombinasyonlarıdır. Bu renkleri bir arada kullanılarak salonlarınızda modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

2- Kırmızının romantik havasından yararlanarak, kahverengiyle birlikte kullanarak salonlarınızda hem vintage tarzı bir görüntü elde edebilir hemde sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

3- Aklınızda modern bir tarz varsa ve salonunuzda kırmızı oturma takımı kullanacaksanız, kırmızıya destekleyici olarak zemin veya duvarda gri ve tonlarını kullanabilirsiniz.

4- Kırmızının pek çok farklı tonları olduğu için bu renk tonları arasında seçim yaparken, salonda oluşturmak istediğiniz atmosfere uygun şekilde seçimler yapmalısınız.

5- Canlı, enerjik, dinamik bir stil için açık ve parlak kırmızı tonlarını seçmelisiniz.

6- Klasik ve nostaljik bir stil için koyu tonları seçmelisiniz.

7- Kırmızının hangi tonunu seçerseniz seçin ona uygun renk ve desen seçimleri yapmalı, salonunuzu uzun süreli bir dekorasyon stiline uygun hale getirmelisiniz.

8- Uzun süreli dekorasyon stili oluşturmak için salonda yer vereceğiniz halılar, perdeler, kırlentler, örtüler, tablolar ve diğer dekoratif objeler bir bütünlük sağlamalıdır.

9- Kırmızı rengin gücünden yararlanarak küçük detaylarla salondaki enerji akışını sağlayabilirsiniz. Mesela; Kanepenin üzerine atacağınız birkaç yastık, perde, halı, aydınlatma unsurları veya aksesuarlarda kırmızı rengi kullanabilirsiniz.

10- Daha ferah ve şık bir dekorasyon uygulaması için duvarların tümü yerine tek bir duvar kanadını kırmızıya boyayabilirsiniz.

11- Salonunuzu boğmadan kırmızıyla birlikte gri, beyaz, açık mavi, çimen yeşili ve siyah renklere yer verebilirsiniz.

12- Kırmızı rengi öne çıkartmak için siyah zeminler kullanabilir, gold renkle güçlü vurgular yapabilirsiniz.

kırmızı siyah dekorasyon
kırmızı siyah dekorasyon

13- Açık renk koltuklarınızın üzerine kırmızı yastıklar atabilir, kırmızı-gri aksesuarlar kullanabilir ve kırmızı şapkalı bir abajuru salonunuzda kullanabilirsiniz.

14- Salonunuzda daha yumuşak bir hava yakalamak ve sıcak bir atmosfere sahip olabilmek için, kırmızı rengi lekeler şeklinde kullanabilirsiniz.

15- Kırmızı ve siyah bir salon dekorasyonu için sofistike çizgilere sahip tasarımlar seçebilirsiniz. Ancak bu iki rengi bir arada kullanmak istiyorsanız oldukça dikkatli davranmalısınız. Yoğunluk yerine kırmızı ve siyahı dengede tutmalısınız. Örnek verecek olursak, siyah-beyaz zebra desenli bir halı ve kırmızı koltuk, mükemmel bir seçim olur.

16- Salonunuzun göz yormaması için, duvar ve mobilyalarda canlı renkleri kullanıyorsanız halıda beyaz, krem gibi açık sade renkleri kullanmalısınız.

17- Kırmızıyı yoğun olarak kullanmak istemiyorsanız, tek bir duvarı kırmızı renge boyatabilir, kırmızı bir koltuk ve tabloyla kırmızıyı aralara serpiştirebilirsiniz.

18- Kırmızı rengi salon duvarlarının tamamında tercih edebilir, beyaz mobilyalarla mekanda ferahlık sağlayabilirsiniz.

19- Pencerelerin önünde kahve köşesi için yeterli yeriniz varsa dekoratif kırmızı koltuklar ve beyaz yuvarlak bir sehpa ile tutkulu bir kahve köşesi yapabilirsiniz.

20- Gri ve beyaz koltuklardan oluşan bir salonunuz varsa perde fonunda kırmızıyı tercih edebilirsiniz.

21- Duvarlar ve mobilya haricinde kırmızı rengi halıda, koltuk şalı ve minderlerinde kullanabilirsiniz. Örneğin; Beyaz koltuk, kırmızı koltuk şalı, kırmızı üzerine siyah-beyaz desenli bir halı gibi veya beyaz salon üniteleri ile siyah-beyaz ve kırmızı kombin den oluşan bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

22- Dekorasyonda sadelikten hoşlanıyorsanız ve çok az kırmızıyla renk katmak istiyorsanız, kırmızı renk ağırlıklı bir tablo, kırmızı aksesuar ve kırmızı bir sandalye tercih ederek bu tarz bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

23- Kimi zaman kullandığınız kırmızı bir yastık bile salonunuzu kırmızı göstermeye yetecektir. Bunun gibi küçük eşyaları kullanarak kırmızı dekorasyona renk katabilirsiniz.

24- Kırmızı renk iyi ve doğru olarak kullanıldığında çok iyi bir renktir. Yeter ki aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

kırmızı dekorasyon
kırmızı dekorasyon

Sizde göz alıcı, etkileyici, şık ve birbirinden güzel kırmızı bir salon dekorasyonu arzuluyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz galerimizi inceleyebilirsiniz lütfen. Umarım beğenirsiniz.


kırmızı salon dekorasyonu, 2018 kırmızı salonlar, kırmızı dekorasyon, en şık kırmızı salonlar, salon dekorasyonunda gri ve kırmızı, kırmızı koltuklara ne renk halı, göz alıcı kırmızı salon dekorasyonu, kırmızı siyah koltuklara uygun perde, gri kırmızı dekorasyon, kırmızı beyaz salon dekorasyonu, kırmızı salon modelleri, kırmızı salon dekorasyon fikirleri, kırmızı dekorasyon önerileri, 2018 dekorasyon, kırmızı kombinasyon, muhteşem salon dekorasyonu, salon dekorasyonunda kırmızının zerafeti, 2018 modern salon dekorasyonu, 2018 kırmızı ev dekorasyonu

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0