1- Ruhsat başvurusu dilekçesi.
2- Tapu.
3- İmar durumu (Belediyeden alınacak).
4- Aplikasyon belgesi (Kadastro Müdürlüğü’nden alınacak).
5- Mimari proje (Oda onaylı).
6- Mimarlar Odası’ndan sicil belgesi.
7- Betonerme statik proje (Oda onaylı).
8- İnşaat Mühendisi Oda sicil belgesi.
9- Elektrik tesisatı projesi (Oda onaylı).
10- Elektrik Mühendisi Oda sicil belgesi.
11- Sıhhi tesisat projesi (oda onaylı).
12- Makine Mühendisi Oda sicil belgesi.
13- Zemin etüd raporu.
14- Harita uygulama sorumlusu ve evrakları.
15- Yapı Müteahhidi ile ilgili belgeler. Müteahhitli inşaat sahibi ya da inşaat yapmaya yetkili başka bir müteahhit üstlenecek.
16- Yapı denetim sözleşmesi ve yapı denetim şirketinin belgeleri.
17- Yapıya ilişkin bilgi formu.
18- Yapı denetim şirketi ücretinin %20’lik kısmını yatırdığını gösterir banka dekontu.
19- Şantiye şefi sözleşmesi.

Arsama betonarme ev yapsam maliyeti ne olur?

Farz edelim ki arsanız üzerine 120 metrekare betonarme bir ev yaptıracaksınız. Her şeyi ile standart malzemeler ve işçiliklerle yapılmış bir takım ev için bütçe araştırması yapıyorsunuz. Tüm işleri bitmiş halde eşyalarınızı taşıyabileceğiniz duruma gelene kadar bir betonarme ev maliyeti minimum metrekarede 1.800 TL’ ye mal olur. Kısacası 120 m2 x 1.800 = 216.000 TL. Bu bütçe ile evinizi tamamen ve eksiksiz olarak bitirebilirsiniz. Ne kadar kısıtlarsanız kısıtlayın, maliyeti bu fiyatı bulacaktır. Yavaş yavaş yaptırıp, zamana yaysanız bile yine betonarme ev fiyatı toplamda en az bu miktarı bulacaktır. Üstelik zaman içerisinde malzemelere gelecek zamlar ve fiyat değişiklikleri de bütçenizi olumsuz yönde etkileyerek maliyetin artmasına sebep olacaktır. Tabiki bu fiyat işinin ehli olan bizler gibi firmaların mal edebilecekleri minimum fiyatlardır. Hiç bir ekip ve ekipmana sahip olmadan, işlerin planlamasını ve düzenin bilmeyen, acemi, tecrübesi olmayan kişi veya kişilerin ulaşabilecekleri maliyet değildir. Üstelik bu şekilde kendim yaparım, her şey ile kendim ilgilenirim diyerek yola çıktığınızda emekleri, masrafları, zamanları ve hayalleri yok olan yıkılan insanlar sınıfına girmek gibi bir sonuçla da karşılaşabilirsiniz. Bunu istemediğimiz için ekonomik ve profesyonel olarak daima hizmetinizde olmaya gayret gösteriyoruz. Ev yapmak istiyorum diyorsanız biz buradayız.

Bu sayfamızda arsası üzerine ev yaptırmak istiyorum diyerek yola çıkan, bu yüzden bilgi araştıran ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. Umarız faydası olmuştur. Ev yaptırmak istiyorum diyorsanız bizlere danışıp fiyat teklifi almadan karar vermeyin.

Diğer sayfalarımızı da ziyaret ederek farklı bilgiler ve görsellere ulaşabilirsiniz;

Anahtar teslim ev fiyatları

Ev tadilatı

Ev Tadilat Fiyatları


arsama ev yapmak istiyorum, betonarme ev yaptırmak istiyorum, ev yapma maliyetleri, arsamın üzerine beton ev yaptırmak kaça malolur