Yeni Nesil Ev Dekorasyonları

Bu makaleyi Dekordelisi Mimarlığın sahibi olarak kendim yazmak istedim. 30 yıla yakın bir zamandır çekirdekten yetişme bir usta olarak, kendi bakış açım ve tecrübemle konuyu ele almak istiyorum. Yeni nesil ev dekorasyon ürünleri ve uygulamalarında neleri daha fazla tercih ettiğini görsellerle anlatmaya çalışacağım.

Yeni nesil ev dekorasyonlarını sizler için hazırlarken biz büyük keyif aldım. Bunun sebebi çok farklı ve modern dekorasyon ve mimarilerle karşılaştım. Görselleri incelerken ekstrem ev dizaynları ile yeni ev dekorasyon fikirleri edindim. Dekorasyonun sonu yok ve binlerce farklı tarz ve bakış açısı var. Herkesi doğru anlayabilmenin, isteklerini tam anlamıyla idrak edebilmenin, nerede hangi ürün ve uygulamanın kullanılacağını bilmenin imkânsıza yakın olduğunu biliyoruz. Yeni nesil ev dekorasyon modelleri kişinin yaşadığı çevre ile, kültürü ile, tarzı ile, bütçesi ile, ananeleri ile yakın ilişkili olduğu aşikâr. Her bir bireyi bu anlamda doğru anlayabilmek ve ev dekorasyon isteklerini yerine getirmek bir hayli zor. Araştırmacı ve yenilikçi bir anahtar teslim ev dekorasyon şirketi olarak, bu tür yeni nesil ev dekorasyon modellerini incelerken mutlu oluyoruz. Çünkü bizlerde her yenilikten haberdar oluyoruz.

Günümüz mimarisi hızla ilerlemektedir. Paralel olarak yeni nesil ev dekorasyon modelleride buna ayak uydurmaktadır. Bilim ve teknoloji hızla gelişiyor. Yeni yöntemler, tarzlar ve bakış açıları ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, bilim ve teknoloji hayatımızın her alanına büyük ölçüde etki etmektedir. Yeni nesil modellerin, imalatların, ürünlerin ve uygulamaların yolunu açıyor. Evren değişiyor, dekorasyonda elbette hızla değişecek.
30 yıllık ev dekorasyon tecrübem, kahvem ve ve yeni nesil 🙂

Tarzlar, bütçeler, tercihler ve yeni dekorasyon trendleri. Bu konular hakkında kendi tecrübelerim ve izlenimlerimi siz değerli ziyaretçilerimiz için (kahvemi yudumlayarak 🙂 ) anlatmaya çalışacağım. Keyifli bir makale olmasını umut ediyorum. Bu makalem hakkında ve yeni nesil ev dekorasyonları hakkında kendi fikirlerinizi de lütfen yorum bölümünde yazın. Bu düşünceleriniz ve fikirleriniz benim için önemli. Teşekkür ederim şimdiden. 40 yaş ve üstü ziyaretçilerimiz daha iyi hatırlar eski evleri ve dekorasyonlarını. Haydi şimdi birlikte yeni nesil ve eskiden tercih edilen ev dekorasyon modellerini birlikte kıyaslayalım;

50 Yıl Öncesi ve Günümüz Mimarisi

Aşağıdaki görsellerde 50 yıl gibi kısa bir zaman diliminde teknolojinin, mimarinin, malzemelerin, projelerin ve bakış açılarının ne kadar hızlı değiştiğini görebilirsiniz. Gerek iç gerekse dış dekorasyon ve tasarım uygulamalarındaki bu farkların, yeni nesil tarafından şekillendirildiğini hemen anlayabiliriz. Bu görsellerden yola çıkarak, 50 yıl sonrasını şimdiden hayal etmenin ne kadar zor tahmin edilebileceğini şimdiden söyleyebilirim.

Bilim ve Teknolojinin Dekorasyona Etkileri

Rahmetli babam 28 yıl önce vefat ettiğinde yaklaşık 30 yıllık boya badana ustasıydı. O zamanlar usta çok azdı. Sanata değer vardı. Gecenin ilerleyen saatlerinde tanımadığım insanlar gelip babamı evlerine götürürlerdi bizim evimizi boya diye. Çünkü usta ve sanatkâr çok azdı. Babam vefat ettikten sonra kalan ajandasını inceledim. İçinde neler olduğunu merak ediyordum. Nede olsa babamdan kalmıştı. Sayfalarını karıştırdıkça sanatın ne kadar zor elde edildiğine şahit oluyordum. Örneğin bir sayfasında renkler diye bir başlık atmıştı. Rose rengini elde etmek için bira kapağıyla şu kadar kırmızı, rakı kapağıyla şu kadar sarı gibi ölçüler yazıyordu. Laf aramızda babam alkolü severdi. 🙂 Eskiden boyalara süt, bira gibi şeyler katarlardı babamlar. Desenler oluştururlardı boya ile duvarlarda bu şekilde. Sanat eskidendi azizim. 🙂 Günümüzde ise; rengi kataloglardan beğeniyorsunuz, yüksek teknolojili bilgisayarlarda hızlıca renk hazırlanıyor ve hoopp boya elinizde. Hepsi bu kadar. Buna paralel olarak sanatın ve zanaatkârında yapacağı iş azalıyor ve pekte önemi kalmıyor. Ustanın yerini, teknoloji almaya başladı. Bunu tüm yaşam alanlarının tasarımlarında ve dekorasyon ürünlerinde görmekteyiz.

Eski ve Yeni Nesil Ev Dekorasyon Modelleri

Eskileri Hatırlayalım

50 yılda nelerin, ne kadar çabuk ve kökten değiştiğine en basit örneklerden bazıları. Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. Eskileri özleyen ve çok seven insanların sayısı da çok fazla olabilir. Fakat onlarda maalesef zamana ve teknolojiye yenilecekler ve kabullenecekler. Onlarda kısa bir zaman sonra yeni neslin seçimlerine ve yaşam tarzlarına uyum sağlayarak hayatlarına adapte edecekler. Bu kaçınılmaz bir sondur. Bu eski ev dekorasyonları daha şimdiden unutulmaya ve yeni nesil tarafından hiç bilinmemeye başlamıştır. Eski evlerimiz ve iç dekorasyonları ile günümüz iç mimarisini kıyasladığımızda oluşan uçurum farkın ilk sebebi tabiki teknoloji ve bilim odaklıdır.

Yeni Nesil Ev Dekorasyonları

Evren’e, Dünya’ya, çevreye, görüşlere ve yaşam alanlarına bakış açılarımızı hızla değiştirmeye başladık. Öyle ki; her geçen gün sosyalleşme hızımız azalırken, teknolojiye ve bilime olan bağımlılığımız katlanarak artıyor. En basit örnekle, eskiden mobilya ağırlıklı olan ev dekorasyonları yerini artık teknoloji ağırlıklı eşyalar doldurmaktadır. Tüm ev dekorasyon tarzları, renkleri ve modelleri bu yönde değişikliğe uğramaktadır. Yeni nesil ev dekorasyon modelleri görsel galerimizi özenle hazırladım. Yaşam alanları içindeki küçük detaylar, gelecekteki dekorasyon seçimlerine şimdiden ışık oluyor. Bu detayları fark etmek ve günümüzden 10 yıl sonrasına iliştirmek bize gelecekteki nesilinde tarzları hakkında fikirler sunacak. Şimdi bilim ve teknolojinin dekorasyona etkilerini anlatan görsel galerimizi birlikte inceleyelim;

Temelden Çatıya Teknoloji

Taşların yerini kimyasal dolu betonlar, kamışların ve samanların yerini demir ve çelikler, tahtaların yerini çelik saclar ve demir bloklar, sıvanın yerini kaplamalar, resim ve örgülerin yerlerini teknolojik ev eşyaları gibi köklü değişiklikler hızla yayılıyor. İnsan hayatını kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek adına elbette temel ihtiyaçlar bunlar günümüzde. Her geçen gün bu hızlı yükselişe uyum sağlamak yaşam alanlarımızı buna göre şekillendirmekle olur. Yeni nesil artık ev dekorasyonlarında bunu hedefliyor.

Makalemi sık sık güncelleyeceğim. Şimdilik düşüncelerimin bu kadarını yazdım. Yeni nesil ev dekorasyon modelleri sayfamızı genişleteceğim. Çok fazla vakit ve araştırma yapmam gerektiği için şimdilik bu kadarla yetiniyorum. Yorum bölümünde sizde görüşlerinizi ve düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Şu dekorasyon sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin

Mimari projeler ve iç dekorasyonlar

Dekorasyonda yapılan 5 büyük hata

Renklerin ve dekorasyonun insan psikolojisine etkileri

yeni neslin dekorasyon fikirleri, yeni dekorasyon tasarımları, yeni nesil evler, yeni nesil dekor ve projeler,

Related Posts

Ev Tadilatı Nasıl Yapılır? Yapım Aşamaları ve Önemli İpuçları

Güncel olarak başlamış olduğumuz komple ev tadilat ve dekorasyon projemize ait yapım aşamalarımızı bölümler halindeDevamını oku

Villa-dekorasyonu-işte-böyle-yapılır

Antalya’da Ultralüks Villa Tadilatı

Antalya’da yeni anlaşmasını yaptığımız ultralüks villa tadilat ve dekorasyon projemize ait tüm detayları burada inceleyiniz.Devamını oku

3d-modelleme-örneği

Ultralüks Villa 3D Görselleri

Bu sayfamızda Antalya’da başlamış olduğumuz ultra lüks bir villa projesinin 3D modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Biz,Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *