küçük evlerde pratik çözümler3

Küçük Evlerde Pratik Çözümler

Küçük evlere uygun özel mobilyalar ve pratik tasarımlar. Küçük evler nasıl dekor edilir? Küçük evlere uygun akıllı tasarımlar. Küçük ev dekorasyonunda pratik mobilyalar ve dekorasyon fikirleri.

Küçük Evlerde Pratik Çözümler – Bilindiği üzere her geçen gün artan nüfus yoğunluğu, emlak fiyatlarının yüksekliği ve yalnız yaşama duyulan ilgi gibi pek çok farklı sebepler küçük evlerin giderek çoğalmasına neden oluyor. Mecbur kaldığınız için küçük bir evde oturuyor olabilir veya yıllardır hayalini kurduğunuz şey küçük bir evde oturmak olabilir. İşte tam da bu noktada, önemli olan tek şey hayalini kurmuş olduğunuz eve en yakın, boş alanlar bırakmaksızın evin her cm’ni verimli ve kullanışlı bir hal getirmek için dekorasyon nasıl oluşturulur onu bilmektir. Öncelikle; küçük evlerde pratik çözümler üretirken, sevdiğiniz mobilya veya tasarımlar yerine işe yarar modeller bulmaya çalışarak, son derece akılcı ve taktiksel olmak gerekmektedir.

küçük evlerde pratik çözümler1
küçük evlerde pratik çözümler1

Günümüzde mega kentlerin en sık rastlanan daire çeşitlerinden biri olan küçük evler; gerek kullanışlılık, gerek ergonomi ve gerekse ferahlık gibi konularda akılda soru işaretleri bırakabiliyor. Bu yüzden bir evin dekorasyonunu yaparken özellikle evin boyutu baz alınarak, doğru tasarımları bulmak adına mutlaka mimari özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Nasıl ki; büyük evler için çeşit çeşit dekorasyon seçeneği mevcutsa küçük evler için de pek çok alternatifler mevcuttur. Eğer küçük bir eviniz varsa iç dekorasyonda bu durumu aklınızdan çıkarmamalı, yalnızca beğendiğiniz diye odalarınıza sığmayacak mobilyalar almaktan özellikle kaçınmalısınız. Unutmayın! tıkış tıkış, ferahlıktan uzak ve boğucu bir atmosfere sahip olarak pişman olmak yerine, evinizin modeline uygun bir tasarıma sahip eşyalardan şaşmamak daha akılcıdır.

Özellikle, işlevsel niteliğiyle ön plana çıkan ürünler işinizi kolaylaştıracağı için küçük evlere uygun özel mobilyalar alabileceğiniz gibi, pratik tasarımlara da göz atmanızda fayda vardır. Bu da daha ziyade derli toplu, az yer kaplayan (kompakt) mobilyalara yönelmeniz ve bu sayede daha ferah bir alana sahip olmanız anlamına gelir. Pratik mobilyalar dışında küçük ev modellerine güzellik katmak için örneğin; bir duvarı farklı renge boyamak ya da duvara gömülü raflar kullanmak gibi yüzlerce alternatif bulabilirsiniz. Bu evlerin dekorasyonlarındaki amaç sadece daha fazla yer kazanmak değildir. Bunun yanı sıra, ihtiyacınız olan eşyaları yerleştirdikten sonra evinize estetik bir görünüm kazandırmak da oldukça önemlidir. Bu nedenle bizde Dekordelisi ailesi olarak bugünkü yazımızda, sadece küçük evlere uygun pratik çözümler ve akıllı tasarımları değil bununla beraber basit yöntemlerle dekorasyona hareket katarak, küçük ev modellerini zenginleştirecek örneklere de yer vermek istedik. Kısacası sizler için araştırıp hazırlamış olduğumuz bu içeriğe göz atarak, küçük ev dekoru ile ilgili birçok faydalı ipuçlarına sahip olabilirsiniz.

küçük evlerde pratik çözümler2
küçük evlerde pratik çözümler2

Küçük Evler İçin Pratik İpuçları

Diğer adıyla stüdyo tipi daire olarak da bilinen küçük evler; temizlik için uzun saatlerinizi harcamadan kolayca işlerinizi görebileceğiniz, son derece pratik ve konforlu bir yaşam olanağı sunmaktadır. Fakat bunun yanı sıra evin geniş olmaması nedeniyle, bunaltıcı bir atmosfere sahip olabilme gibi dezavantajları da bulunmaktadır. İşte tam da bu noktada dekoratif ve pratik çözümlerle evinizi ferahlatarak kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? işte pratik ipuçları;

  • Eşyalarınızın boyutları, evinizi olduğundan geniş göstermesi açısından çok önemlidir. Gösterişli eşyalar evinizi oldukça kalabalık ve sıkışık göstereceği için hantal eşya tercihinden sakınarak, sade ve küçük eşyalar tercih edin.
  • Dekoratif objeler ve kitaplar için duvar üzerinde oluşturulabilecek ekstra alanlar, gerek estetik duruşu gerekse kullanım pratikliği bakımından güzel bir dekorasyon tercihidir.
  • Estetik olarak evinize hem modern bir hava katmak hemde yerden tasarruf etmek için; tezgahın üzerindeki duvara raflar monte edebilirsiniz.
  • Ayrıca yine mutfakta bu senenin trendi olan lokal aydınlatmaları kullanarak, mutfağınıza romantik bir hava katabilirsiniz.
  • Odaları bölmeye ihtiyacınız varsa, evinizi bölümlere ayırmak için son derece şık ve pratik dekoratif raflardan yararlanabilirsiniz.
küçük evlerde pratik çözümler3
küçük evlerde pratik çözümler3
  • Hem dekoratif mobilya ihtiyacınızı karşılamak hem de işlevsel bir fayda sağlaması için; uygun ölçülerde duvara dayanan bambu merdivenleri kullanabilirsiniz.
  • Hem işlevsel bir mobilya oluşu hem de kullanım kolaylığı ile sehpa önemli bir parçadır. Şık bir dekorasyona sahip olmak için sehpa seçiminde çok yer kaplamayacak, ufak ve şık, yüksek olmayan tasarımları tercih etmelisiniz.
  • Banyonuzda özellikle lavabo altını değerlendirmek için minik raf üniteleri kullanabilirsiniz.
  • Yine banyonuzda renk yansıtan lambalar tercih ederek veya duşakabini şeffaf seçerek, banyonuzu daha estetik ve daha ferah gösterebilirsiniz.

Şu sayfamızıda mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

küçük evler,küçük evlerde yer tasarrufu,küçük ev dekorasyonu,ev dekorasyonu püf noktaları,kullanışlı mobilyalar,küçük ev dekoru,küçük evler için pratik ipuçları,küçük ev dekorasyon fikirleri,küçük ev tasarımı,küçük evlere pratik eşyalar,küçük pratik evler,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.